Актульні новини Фастова і Фастівського району

Перший фестиваль – перший успіх. Далі – буде!

Із десятого Всеукраїнського фестивалю-конкурсу “Лавина талантів”, який відбувся в Києві наприкінці грудня минулого року, маленькі танцюристи із ­борівської студії танцю “SunFlower” повернулись із пречудовим настроєм. Ще б пак – хоч це був їхній перший конкурс, вони вибороли на ньому звання лауреата другої премії, лише трішечки не дотягнувши до Гран-прі!

Досі малята виступали перед глядачами лише двічі: у Фастові – на огляді художньої самодіяльності, і у себе в Боровій – на святкуванні Дня селища. Але й на великій сцені Національного університету будівництва й архітектури, де того дня була справді лавина дитячих талантів з усієї України, не розгубилися. Танцювали так натхненно і так щиро, що члени журі просто-таки розтанули в емоціях від їхнього “Танцю з ляльками”. І від них самих – граціозних, усміхнених і дуже-дуже старанних.

Керівник студії “SunFlower” фастівчанка Вікторія Алєксєєнко зізнається: вона навіть не сподівалася на таку високу оцінку, хоча, звісно, вірила, що її вихованці з молодшої групи студії продемонструють усе, на що здатні і чому вона їх навчала. І малеча не підвела – ні свою наставницю, ні своїх батьків, які, каже Вікторія, під час цього фестивального виступу хвилювалися, мабуть, найбільше. А тепер усі разом сподіваються, що попереду ще багато конкурсів і ще ліпші успіхи. Початок бо покладено!

Деякий час Вікторія Алєксєєнко вела студію народного танцю “Віночок” у Борівському будинку культури, а потім заснувала власну студію і працює з дітьми у приміщенні з набагато кращими умовами для занять. Її “SunFlower” – всього лише рік. Тим, хто у ній танцює, – від трьох до п’ятнадцяти. А самій Вікторії – вісімнадцять, і вона – студентка-друго-курс­ниця Ки­ївського національного університету культури і ­мистецтв, де навчається сучасній хореографії. Проте хореографічного досвіду дівчині вже й зараз не позичати. Танцями вона займається з раннього дитинства, а в дев’ять років прийшла до зразкового ансамблю “Калиновий віночок” у ­Фастівський міський Палац культури, і саме там завдяки керівникові ансамблю Наталії Смовж і балетмейстеру Віті Яблонській-­Попсуйшапці остаточно зрозуміла, що без танців жити не зможе. Хореографічну науку (і практичну, й теоретичну) в “Калиновому віночку”, каже, отримала неоціненну. А ось вчити танцювати дітлахів вчилася сама. І в захваті від цього. Бо її вихованці (а в студії “SunFlower” займаються близько п’ятдесяти дівчаток і хлопчиків) весь час спонукають до пошуку нового. “Вони не тільки дуже швидко навчаються тому, що я їм показую, а й самі щось придумують, імпровізують, – розповідає Вікторія. – Дуже талановиті діти, і мені дуже приємно з ними працювати. Така робота – як свято!”.

Навесні “SunFlower” збирається взяти участь ще в одному всеукраїнському конкурсі. Але на нього керівник студії планує відправити вже інших танцюристів – із середньої чи старшої груп. Вже зараз націлює їх на результат, ставлячи за приклад найменших, які так упевнено заявили про себе і свою ­студію місяць тому. “Вони змогли – і ви старайтеся!” – каже Вікторія своїм вихованцям. І старається разом із ними – щоб святковий настрій був і після конкурсів, і на кожному буденному занятті. Бо хоч танці, якщо ними серйозно займатися, – це труд, але він, особливо для дітей, має бути в радість!

Людмила УРЛАПОВА