Актульні новини Фастова і Фастівського району

Тетяна означає засновниця

Тетяна Меженіна – з тих жінок, які справдили значення свого імені

У нашому календарі і в нашому житті різноманітних свят – не злічити. Є традиційні, що мають глибоке історичне, ­народне чи релігійне коріння, є й такі, які ­з’явилися недавно, але вже встигли стати улюбленими. Якісь зі свят більше шанує старше покоління, якісь найбільше популярні серед молоді…

А Тетянин день, що припадає на 25 січня, однаково близький людям різного віку. ­Молодим – бо здавна відзначається як День студентства, адже Святу Тетяну вважають покровителькою студентів. А Тетянам – усім без винятку, бо ж це – їхні іменини, і Тетянам й Танечкам, незалежно від того, до якої вікової категорії вони належать, приємно відчувати себе в центрі уваги. Тим більше знаючи, що їхнє ім’я перекладається як упорядниця, засновниця. Хіба не ­чудова характеристика ­сучасної жінки – рішучої, впевненої у собі, вольової, комунікабельної, здатної створювати навколо себе атмосферу творчих пошуків задля того, щоб у буднях, ­насичених турботами, невідкладними і перспективними справами, мріями й розчаруваннями, завжди були світло, радість та оптимізм.

Саме з таких жінок – Тетяна Меженіна, президент Всеукраїнського благодійного фонду “Ренесанс”, доктор ­педагогічних наук, професор, яка має тридцятирічний стаж науково-викладацької роботи, роботи зі студентами, чарівна й приваблива жінка, яка наділена даром примножувати у світі красу й доброту, яка готова ділитися духовною силою з людьми, які потребують підтримки і віри в свої творчі можливості. Таку благородну місію й виконує фонд, що успішно діє під егідою меценатки Тетяни Меженіної. З метою популяризації мистецтва різних жанрів, багатющої народної творчості фонд зумів об’єднати задля цього українських митців, відомих не лише в Україні, але і в близькому й далекому зарубіжжі. У цьому сузір’ї – імена народних артистів ­України Олександра Василенка, Володи­мира Гришка, Павла Двор­ського, Во­лодимира ­Талашка, ­заслуженого діяча культури України ­Володимира Гонського, ­народних художників України Костянтина Чепіги і Вячеслава Лободи. Фонд давно дружить з народним артистом України, заслуженим діячем мистецтв, поетом Вадимом Крищенком. Незабутньою подією у цих ­творчих взаєминах став грандіозний захід у Палаці “Україна”, проведений фондом і міністерством культури під назвою “Десять господніх заповідей”. Вірші у формі ­молитов, що були покладені на музику, написав укра­їнський неперевершений маестро Слова.

Цих уславлених своїми талантами людей можна побачити не лише на театральних і концертних сценах та у виставкових залах, на фестивалях і вернісажах, але й (уявіть собі на хвилинку таку унікально-привабливу ситуацію для спраглої за високим мистецтво душі) на Одеському ринку у Голо­сіївському районі Києва, де за ініціативи Тетяни Меженіної створено картинну галерею, аналогів якій в Україні немає. Тут виставлено картини відомих майстрів пензля, діють майстер-класи для молоді, яка має бажання творити в жанрі образотворчого мистецтва. У галереї відвідувачів, безперечно, привабить колоритна діорама україн­ського ринку кінця XVIII століття, яку створив талановитий художник Костянтин Чепіга, рідня якого, до речі, мешкала у Фастові. Люди залюбки приходять у галерею, захоплено ­розглядають пейзажі, натюрморти, портрети. І дякують керівникові ринку і фонду “Ренесанс” Тетяні Меженіній за те, що ось так запросто і зовсім безкоштовно можна побачити тут таку несказанну красу, подаровану мистецтвом. Яке, власне, й має бути поближче до людей, а не лише у музеях та виставкових залах, де за вхід береться плата.

І ще одна картинна галерея під патронатом фонду діє в столиці на вулиці Ковпака, 2. Її любив відвідувати перший космонавт Укра­їни Леонід Каденюк.

А які пісні можна наживо почути на Одеському, які танці побачити! І традиційно до Дня Києва, і на Різдво та Масляну тут зачаровують своїми талантами співаки Володимир Гришко, Олександр Василенко, Павло Дворський, музиканти Сергій Шматко, Михайло Твердий та інші відомі митці.

До творчих знахідок фонду, безсумнівно, належить й організація фестивалів народної творчості, в яких першу скрипку грають самодіяльні колективи, що їх фонд підтримує так само, як і професійні. І хіба може Тетяна Меженіна, дитинство якої пройшло у Боровій, забути про борівський народний колектив “Надвечір’я”, очолюваний заслуженим діячем культури Ніною Варченко? І співають, і веселять славні талановиті борівчанки так, що їхній виступ завжди винагороджується ­бурхливими оплесками глядачів.

Про досягнення фонду “Ренесанс”, про його плани можна говорити нескінченно. Бо цим живе й дихає його засновниця Тетяна Меже­ніна – жінка, яка стовідсотково справдила значення свого імені. З днем Тетяни Вас, Тетяно Миколаївно, дорога наша людино, шановна наша землячко! Від ­щирого серця дякуємо Вам за велику духовну радість, яку Ви даруєте нам своєю ініціатив­ністю і прагненням зробити світ світлішим, за те, що не забуваєте край свого дитинства і багато доброго робите для Борової. Спасибі, що Ви у нас є! І з Вами поруч нехай будуть тільки хороші люди, милі й любі Вашому ­серцю. Міцного Вам здоров’я, миру, добра і щоденної радості!

Від імені борівської громади – депутат Верховної Ради УРСР Х і ХІ скликань Євгеній Клименко, керуючий справами Борівської селищної ради

 Микола Губар, керівник клубу “Надвечір’я” Ніна Варченко, колишні однокласники Сергій Маноха і

Вадим Черняк, борівчани Віталій Бростовський, Наталія Андрушко