Актульні новини Фастова і Фастівського району

Фастів уміє економити

Результатом плідної співпраці нашого міста з Регіональним екологічним центром для Центральної та Східної Європи є втілений у життя проект “Модернізація ­котелень шляхом встановлення обладнання на альтернативному виді палива”. Цим проектом модернізовано дві міські ­котельні, в яких введено в експлуатацію теплоенергетичне обладнання – твердопаливні водогрійні котли на дерев’яній щепі з автоматизацією подачі палива в топку.

У котельні №7, яка обслуговує будівлю школи №4, встановлено котел тепловою потужністю в 0,206 Гкал/год, а в котельні №20, що обігріває приміщення Фастів­-ської міської лікарні, – два котли із загальною тепловою потужністю в 1,2 Гкал/год. В результаті реалізації заходів Програми з енергозбереження та енергоефективності міста на 2018-2020 роки приміщення цих закладів в опалювальний період ­забезпечено стабільною та якісною по­слугою теплопостачання. Окрім того, на 123,7 тисячі кубічних метрів скорочено обсяги споживання природного газу, а ­собівартість вироблення теплової енергії зменшилася на 5 відсотків. Відтак ­отримано чималу економію бюджетних коштів – понад 840 тисяч гривень.

Переведення роботи цих двох котелень на альтернативне паливо, зазначає начальник відділу з питань енергозбереження, енергоефективності та екології Тетяна Косович, позитивно позначилося і на екологічній ситуації в місті: викидів оксид азоту зменшилося на 0,101 тонни, вуглецю оксину – на 0,025 тонни.

Минулого року було здійснено технічне переоснащення системи теплопостачання ще однієї котельні – №16, яка обслуговує Фастівський навчально-виховний комплекс “ЗОШ І-ІІІ ст. № 7 – Центр військово-патріотичного виховання “Гарт”. ТОВ “Біотерм-Фастів” встановило тут додаткові джерела­ теплопостачання – модульну котельню, яка також працює на дерев’яній щепі. Вона ­запрацювала в грудні, і вже за місяць ­зав­-дяки заміщенню альтернативних джерел енергії відбулося зменшення обсягів ­споживання природного газу на майже 15,9 тисячі кубічних метрів.

Інф. міськради