Генеральна прокуратура підозрює керівництво Фастівської місцевої прокуратури в хабарництві
Десять років тому тодішнього керівника нашої прокуратури теж на цьому зловили…
Минулої п’ятниці, 25 січня, прес-секретар генпрокурора Лариса Сарган написала в Facebook: “Генінспекція ГПУ працює і далі очищає органи прокуратури від хабарників. У ході досудового розслідування перевіряється причетність керівника і заступника прокурора Фастівської місцевої прокуратури до вимагання й отримання від громадянина неправомірної вигоди в сумі 3000 доларів США і 20000 гривень за невжиття заходів прокурорського реагування щодо функціонування на території Фастівського району мереж газових АЗС.
Кількома годинами пізніше на сторінці Служби безпеки України у Facebook з’явилося трохи детальніше повідомлення: “Співробітники СБУ спільно з генеральною інспекцією Генеральної прокуратури викрили на систематичних хабарах заступника керівника однієї з місцевих прокуратур Київської області. Оперативники спецслужби встановили, що посадовець налагодила механізм одержання неправомірної вигоди від приватного підприємця за невжиття заходів реагування щодо припинення незаконної торгівлі газом. За свої послуги з “кришування” протиправної діяльності прокурор вимагала від представника комерційної структури разову “таксу” у розмірі три тисячі доларів США і щомісячно – десять тисяч гривень. У межах відкритого кримінального провадження за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України правоохоронці затримали зловмисницю під час отримання чергової суми хабара. Також перевіряється інформація щодо причетності до незаконних дій керівника міської прокуратури. Тривають слідчі дії”.
Про “кришування” яких саме автогазозаправних пунктів йдеться, прес-служби СБУ і Генпрокуратури не уточнюють. Втім, певно, доречно буде згадати про повідомлення прокуратури Київської області, датовані 6 і 12 грудня, про протидію нелегальному функціонуванню автозаправних станцій та автогазозаправних пунктів – тих, які реалізують скраплений газ і дизельне паливо протиправно, без належних дозволів. У цих повідомленнях згадувалося і про припинення роботи кількох таких заправок на території Фастівського району, де за результатами санкціонованих обшуків виявлено й вилучено газозаправне та інше обладнання. Про результати досудового розслідування інформації відтоді не було.
Частина 3 статті 368 Кримінального кодексу України, за якою відкрито кримінальне провадження стосовно затриманої заступниці прокурора Фастівської місцевої прокуратури, передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.
У 2009 році наша прокуратура також “прославилася” завдяки вимаганню неправомірної вигоди (саме такий юридичний термін на означення хабара). Тоді на вимаганні у підприємця п’яти тисяч гривень за припинення кримінального переслідування попався Фастівський міжрайонний прокурор Олександр Ференець. Як повідомляло пізніше Інтернет-видання “Цензор. НЕТ”, “…суд дав йому п’ять років і заборонив три роки обіймати прокурорські посади. Але його звільнили, “пожуривши” трьома роками виправного терміну”. Згодом Олександр Ференець заснував і очолив благодійний фонд “Фортеця” і, припускає Інтеренет-портал “Моя Київщина”, збирається взяти участь у наступних виборах до Верховної Ради.
Чим закінчиться розслідування теперішньої фастівської прокурорсько-хабарницької справи, сподіваємося дізнатися від самих правоохоронних органів. Адже для того, щоб люди повірили у справедливість і невідворотність покарання за злочини, треба повідомляти не тільки про гучні затримання, а й про кінцевий результат. Бо якщо про це мовчать, значить, не хочуть, щоб про результат знали. І тут є два варіанти: або покарання було занадто м’яким, або справу “шили білими нитками”. Ні те, ні інше віри у правоохоронну систему не додає…
Людмила УРЛАПОВА