Перемога

Switch to desktop Register Login

Геть залізо!

zalizo-15-17

На станції знезалізнення “Фастівводоканалу” триває реконструкція

Фастівчани давно нарікають на якість питної води, що її подає на місто “Фастів­водоканал”. І нарікають небезпідставно, адже навіть її колір часто-густо викликає тривогу. Ні для кого не секрет, що в артезіанській воді, яку викачують із великих глибин насоси на Волицькому водозаборі, аж занадто багато заліза. Ну, так розпорядилася природа… Та ще й труби, якою вона надходить до наших домівок, надто ­корозійні. Це вже, звісно, не природними факторами спричинено, а тим, що із ­заміною їхньою завжди була і є велика проблема, яка ­впирається у великі гроші.

І з трубами, і з тим, якої якості вода у них потрапляє, треба щось робити. Почати кардинальні зміни у водо­постачанні вирішено з ­ре­-конструкції станції знеза­лізнення із пересипанням фільтрів природнім елементом – молотим цеолітом. Ці роботи вже виконано на двох фільтрах, і, як повідомляють на Водоканалі, це дало відчутний ефект: вміст заліза у відфільтрованій воді значно зменшився. Минулої п’ятниці розпочато вивантаження фільтруючого елементу ще на одному фільтрі. А загалом на станції знеза­лізнення їх є вісім. Начальник водоочисних споруд “Фастівводоканалу” Віталій Чорноштан прогнозує, що до кінця літа у водогін потраплятиме вода, яка відпові­датиме усім нормативним показникам.

Реконструкція станції ­знезалізнення – це лише ­початок комплексних робіт, спрямованих на поліпшен­-ня якості водопостачання, ­за­значає міський голова ­Михайло Нетяжук. Потому треба буде замінювати ­труби. Але без цього пер­шого кроку досягти успіху неможливо.

Для реконструкції станції знезалізнення міська рада цього року виділила мільйон гривень.

Вл. інф.

Копіювання матеріалів сайту дозволено тільки після узгодження з редакцією газети "Перемога". По всім питанням звертайтесь на електронну скриньку smok7@ukr.net

Top Desktop version