Перемога

Switch to desktop Register Login

Я мав аргументи!

biliy-dim-fastiv

У газеті “Перемога” від 24 серпня цього року в матеріалі “Про сесійне засідання – віршами” кореспондент Зінов’єва дозволила собі не в повному обсязі висвітлити мій виступ на сесії при розгляді питання затвердження порядку денного, в якому я брав участь (виступав).

Із надрукованого виходить, що я без будь-яких аргументів запропонував зняти з розгляду питання “Про призначення на посаду головного лікаря ЦРЛ”. Насправді це було не так. І цьому є підтверд­ження із стенограми сесії.

Мої аргументи були слідуючі. Вважав і вважаю, що це питання розглядати передчасно. Адже хто б не став головним лікарем, але в час, коли реформа медицини в Україні ще не запущена, не ухвалена Верховною Радою, реформувати низову ланку, як то фастівську медицину, немає законодавчих важелів. Крім того у нас ще і до цього часу не вирішено питання створення єдиного медичного простору – об’єднання двох медичних закладів: міської та районної лікарень. А звідси виникають проблеми перезавантаження районної лікарні і недовантаження міської. Хоча районна влада і робила все можливе, щоб знайти порозуміння із міською владою, на жаль, цього не досягнуто. І що зробить головний лікар, хто б він не був, коли немає формалізованих рішень між двома гілками влади?!

Інший аргумент, чому я проти дочасного розгляду кадрового питання. Відомо, що бюджетних коштів, виділених для ЦРЛ, вистачає лише щоб забезпечити щоденне харчування хворих у межах чотирьох гривень. Це що – це гроші? І де їх більше візьме головний лікар? А займатися бізнесом – це ходити поруч із корупцією. І тому я та наша фракція вирішили не голосувати.

Отож, не сказавши цього, навіть не виклавши суті мого виступу, кореспондент обмежилася лише фразою – не голосував. Таке “висвітлення” виступу депутата, я вважаю як мінімум, некоректним, якщо не зневажливим і умисним. Тому прошу надрукувати в повному обсязі даний лист в газеті і на тій же сторінці та принести мені вибачення.

Анатолій КОРЧАК, депутат районної ради

Скажу Вам як журналіст журналістові...

Кажуть: журналістика – це не робота, це – місія. Правильно кажуть. І основне у цій нелегкій місії – вчасно та об’єктивно інформувати громадськість. А головне – неупереджено.

І кому, як не чинному редактору вельмишановної в місті газети (бо автор звернення є не тільки депутатом, а й редактором газети “Позиція”) не знати про ці прописні істини журналістики? Як і про те, що журналіст має право на вибір жанру, формату, побудову матеріалу при висвітленні будь-якої теми. А ще про те, що є у журналістів певне мірило – це їхня етика.

Не думала я, що доведеться публічно захищати свій творчий продукт, але професійна честь (у моєму розумінні, це – не опустити планку газети, не заплямувати її бодай краплею неправди) примушує “дозволити собі” дати відповідь на лист депутата райради Анатолія Корчака.

Висвітлювати сесійні засідання районної чи міської ради, на які виносяться чимало питань, завжди непросто. А зважаючи на те, що депутатів у радах по тридцять чотири, і кожен має право висловити свою позицію, то, опрацьовуючи сесійні матеріали, насправді добряче голову поламаєш, що провести червоною ниткою, а що пропустити пунктиром, чий депутатський виступ дати через цитату, чий – передати авторськими словами. Порядок денний чотирнадцятої сесії райради, про яку йдеться у листі Анатолія Корчака, містив у собі двадцять одне питання. Окрім доповідачів з кожного із них на сесії в обговоренні або із запитаннями виступили більше десяти присутніх. Хотіла б Зінов’єва бути коректною стосовно всіх їх, але ж якою ж тоді має бути газетна площа? Перейти на стенографічний виклад (до речі, найлегший спосіб викладу), аби не ображати самоповагу депутатів, але хто ж тоді читатиме такі матеріали? Та чи й захоче сама районна рада сплачувати за висвітлення своєї діяльності у розлогих газетних публікаціях?

Цікаво, а як колеги по депутатському корпусу сприймуть звернення пана Корчака до редакції? Чи не здасться їм, що він просто захотів “попіаритися” на актуальній темі? Власне, якихось свіжих думок, ідей у цьому зверненні, за розміщення якого, до речі, районна рада, згідно з угодою сплатить газеті, я не побачила. Про все це неодноразово писалося у “Перемозі” від часів, коли між містом і районом почалися дебати щодо єдиного медичного простору. А якщо Анатолій Корчак хотів розгалужено висловити свою окрему позицію, то міг би скористатися депутатським правом, виписаним у положенні про висвітлення діяльності райради, і виступити на сторінках “Перемоги”.

Мій колишній колега по нашій міськрайонці вимагає від мене принести йому вибачення. Не можу, Анатолію Васильовичу, їй Богу, не можу! Бо якими великими тоді повинні бути вибачення перед депутатами Сергієм Барановським, Петром Диваком, Галиною Ковальчук, Валерієм Єременком, Петром Хоменком, які виступають майже на кожній сесії, а інформація про це, з уже відомих причин, – на півслова. Одного депутата районної ради зараз я не назвала навмисно – Ларису Майсак. Пам’ятаєте її виступ на цій же чотирнадцятій сесії – про використання та охорону земель сільськогосподарського призначення? Глибокий, ґрунтовний, справжній крик душі! А в газетному матеріалі цей виступ викладений у малесенькому абзаці на півсотні слів. Вибачте, Ларисо Дмитрівно!

І читачі наші, вибачте. Шкода вашого часу. Бо про що читати? – бодаються два журналісти, та й годі. Але тут – справа принципу…

PS. І до речі, треба бути точними до кінця: не писала Зінов’єва про те, що Анатолій Корчак “не голосував” за кадрове питання. Доводиться пожертвувати газетною площею і пов­ністю навести речення зі статті “Про сесійне засідання – віршами” (номер від 24 серпня), яке викликало його обурення: “…під час затвердження порядку денного депутат Анатолій Корчак запропонував зняти з розгляду питання про призначення на посаду головного лікаря Комунального некомерційного підприємства Фастів­ської районної ради “Фастівська центральна районна лікарня”, але його пропозиція була підтримана лише трьома депутатами із тридцяти”. Все, крапка.

Виконуюча обов’язки головного редактора газети “Перемога” Зоя ЗІНОВ’ЄВА

Копіювання матеріалів сайту дозволено тільки після узгодження з редакцією газети "Перемога". По всім питанням звертайтесь на електронну скриньку smok7@ukr.net

Top Desktop version