Перемога

Switch to desktop Register Login

До школи, у майбутнє

1ver-36-17

Шкільний дзвінок знову покликав дітей у Країну знань. Навчальний рік для п’яти тисяч шестиста сорока фастівських школярів , серед яких шістсот сімдесят сім першокласників, розпочався із ­традиційних, але, як завжди, хвилюючих урочистих лінійок, що відбулися у кожній школі

 

Вперед, розумники!

Море квітів, яскравих вишиванок, добрих слів, сонячних посмішок і сотні спалахів фотокамер – так проходило свято Першого дзвоника у Фастівській ЗОШ №5. Батьки першачків, розчулені такою ви­значною подією у їхньому житті, один ­поперед одним намагалися сфотографувати своїх чад, для яких розпочався ­новий період у житті. У дитячих оченятах ніби застигло запитання: як то воно у школі? І нехай більшість діток на запитання “Чи ­хочете йти до школи?”, керуючись думкою своїх старших друзів, ще напередодні відповідали: “Ні!”, того дня всі вони переконалися – не так вже тут і погано. Навіть добре! Підтвердженням цьому були й ­сльози в очах одинадцятикласників, для яких цьогорічний Перший дзвоник у стінах такої рідної альма-матер пролунав востаннє.

До шкіль­ної родини учнів трьох пер­ших класів приймали з радістю та великими сподіваннями на те, що сьогоднішні першачки своїми ус­пі­хами і до­сягненнями у навчанні прославлять школу і роки нав­чання у ній закладуть міц­- ний фундамент їхнього майбут­ньо­го. Для цього у п’я­тій школі створили всі умови, навіть більше – пішли на всеукраїн­ський експеримент!

Відповідно до наказу Міністерства освіти­ і науки України школа отримала статус ­експериментального загальноосвітнього навчального закладу всеукраїнського рівня за темою “Технологія навчання учнів початкової школи “Розумники” (SmartKids)”. Програму тестуватимуть учні 1-А класу, і вони, як з гордістю сказала на святковій лінійці директор школи Мирослава Муляр, будуть першими в місті, хто матиме змогу випробувати інноваційну форму навчання, де вдало поєднуються новітні тех­нології та класичні методи викладання.

Задля успішного функціонування цього сучасного класу за бюджетний кошт за­здалегідь було закуплено необхідне для навчання обладнання. Так, кожен із учнів матиме на своєму персональному місці зручний багатофункціональний планшет, задля візуалізації усіх завдань було придбано інтерактивний дисплей – мультимедійну smart-дошку та пристрій вчителя – ноутбук.

Окрім забезпечення технічного клас ­отримав ще й інноваційне програмне ­забезпечення – педагогічні ігри. Це захоплюючі програми, які дозволяють дітям ­набути міцні й глибокі знання з предметів шкільної програми. Варто зазначити, що вони відповідають вимогам сучасної ­школи, оскільки створені спеціально для учнівських планшетів. Простота і доступ­ність управління дозволяють дітям самостійно працювати з програмою, веселі анімовані персонажі та система мотива-ції викликають інтерес до навчання, а ­звуковий супровід допоможе швидше і краще запам’ятати новий матеріал.

У день Першого дзвоника відбулася ­презентація особливого класу. Урочисто привітати малюків із Днем знань завітали міський голова Михайло Нетяжук, депутат міськради Людмила Скурська та завідуюча міським методичним центром Тетяна Хмельницька. Михайло Нетяжук висловив сподівання, що експеримент пройде ус­пішно і дасть позитивний результат, яким скористаються й учні інших шкіл, які у недалекому майбутньому також планується облаштувати подібними класами: “Цим дітям жити у двадцять першому сторіччі – сторіччі інформаційних технологій і нових знань. Саме тому важливо, щоб діти отримували ці знання на високому рівні”.

Олена ОЛІЙНИК

 

У школу – як у казку

Після літніх канікул учні міської одинадцятої школи були ­вражені її надзвичайно святковим виглядом. Вже починаючи зі свіжопофарбованих сходинок на шкільному ганку, вона ­приваблює несподіваною яскравістю й оригінальністю. За­в­дяки своїй архітектурі снігурівська чотирирічка після ремонту­ стала ще більше нагадувати казковий терем. А що вже все­редині, то це треба бачити! Кожна класна кімната, актова (вона ж – спортивна) зала, приміщення для дитса­дівської ­групи, їдальня, коридори – все сяє свіжістю і знову ж таки – оригінальністю художніх розписів на стінах.

1ver2-36-17

Втім, ця школа, яка набула статусу навчально-виховного комплексу “Дошкільний навчальний заклад – загальноосвітня школа I ступеню №11”, прийшла до 1 вересня не тільки оновленою зовні. Щороку вона приваблює все більше і більше дітей. Якщо минулого навчального року у першому класі було лише дванадцять учнів, то цьогоріч на урочистій лінійці з нагоди Дня знань – дев’ятнадцять першачків. Трішки розгублені, але й горді від всебічної уваги до себе, навряд чи вони усвідомлюють, що, переступивши поріг саме цієї школи, стануть об’єктом регіонального інноваційного проекту і навчатимуться за новими освітніми програмами. Всього ж цього навчального року у чотирирічці вчитимуться сімдесят п’ять школяриків, а дитсадівську групу відвідуватимуть двадцять чотири малюки. Темпам поповнення навчально-виховного комплексу можна тільки радіти, адже у ньому – без одного сто дітей! А ще не так давно через недокомплект учнів про майбутнє цієї школи говорили з тривогою. Сьогодні ж, як зазначає її директор Вікторія Котляр, на черзі до дитсадкової групи дванадцятеро дітей, але щоб їх прийняти, потрібні додаткові площі. Цим перейма­ється й депутат міської ради Станіслав Онищук, який готовий ініцію­вати питання про виділення з міського бюджету наступного року коштів на добудову до єдиної у місті школи-чотирирічки.

Зоя ЗІНОВ’ЄВА

Копіювання матеріалів сайту дозволено тільки після узгодження з редакцією газети "Перемога". По всім питанням звертайтесь на електронну скриньку smok7@ukr.net

Top Desktop version