Перемога

Switch to desktop Register Login

Щоб усі почувалися захищеними

sots-48-17

Система соціального захисту охоплює практично всі сфери суспільного життя. І саме через призму професійних і людських якостей її працівників громадяни оцінюють авторитет влади, рівень турботи держави про людину

Фастівське відділення управління ­виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Київській області реалізує державну політику у сфері ­загальнообов’язкового державного соці­ального страхування.

Основними завданнями Фонду соці­ального страхування є надання матеріального забезпечення застрахованим особам, які тимчасово втратили праце­здатність, а саме таких видів допомоги: з тимчасової непрацездатності (включаючи догляд за хворою дитиною); по вагітності та пологах; на поховання (крім ­поховання пенсіонерів, безробітних); відшкодування щомісячних страхових ­виплат потерпілим від нещасного випадку на виробництві; виплата одноразової допомоги. Також надаються різноманітні медико-соціальні послуги: лікування в медичних закладах, санаторно-курортне лікування, забезпечення протезно-ортопедичними виробами, постійним стороннім доглядом та побутовим обслуговуванням, ­забезпечення інвалідів медикаментами, автомобілями, інвалідними візками тощо. Для забезпечення ефективності роботи відділення налагоджено тісну співпрацю з комісіями із соціального страхування, які утворюються на кожному підприємстві, в організації і установі незалежно від форми власності. Саме вони стежать за видачею і оформленням листків непрацездатності, приймають рішення про призначення чи відмову в їх оплаті.

Значну увагу відділення приділяє про­філактиці нещасних випадків: публіку­ються статті в газеті, розповсюджуються нормативні акти з охорони праці, плакати, пам’ятки, проводиться роз’яснювальна робота з керівниками підприємств, організовується навчання з охорони праці. Однак, незважаючи на заходи, що їх вживають керівники підприємств, місцеві органи виконавчої влади і відділення Фонду для створення безпечних та нешкідливих умов праці на кожному робочому місці, рівень травмування працівників і досі залишається високим. Крім цього, непоодинокі випадки, коли людина оформлена на роботу неналежним чином або взагалі не оформлена, тому при настанні страхового випадку вона залишається соціально незахищеною. Іншою, не менш важливою проб­лемою, є отримання зарплати в “кон­вертах”, адже всі страхові виплати при­значаються, виходячи з розміру офі­ційної заробітної плати, тому мінімальна заробітна плата – це і мінімальні виплати потерпілому.

Одним із видів медичної та соціальної допомоги, яким забезпечує Фонд соці­ального страхування України потерпілих на виробництві, є санаторно-курортне лікування. Фонд організовує цілеспрямоване та ефективне лікування на ­договірній основі в лікувально-профілактичних закладах на безоплатній основі з метою відновлення здоров’я інвалідів, які отримали травму на виробництві. Інваліди І групи можуть одержувати пу­тівку щороку, інваліди II групи – один раз на два роки, інваліди III групи – один раз на три роки. Санаторно-курортне лікування потерпілих відбувається лише на території України в профільних санаторно-курортних закладах, в яких є відпо­-від­на лікувально-діагностична база і природні лікувальні ресурси, спеціальне обладнання та прилади для лікування відповідних категорій хворих. Зараз згідно з Постановою правління Фонду соціального страхування України від 24.05.2017 р. № 33 потерпілі мають ­право вибирати санаторно-курортний заклад.

Підставою для одержання путівки для санаторно-курортного лікування є висновок медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) та документи, які подаються потерпілим до відділення для реєстрації на одержання путівки. Для взяття на облік ­потерпілому потрібно заповнити заяву за встановленою формою, надати індивідуальну програму реабілітації інваліда, що розробляється МСЕК про потребу в санаторно-курортному лікуванні, та медичну довідку лікувальної установи за формою №070/о. Фондом також здійснюється відшкодування витрат на проїзд до місця санаторно-курортного лікування.

За три місяці роботи відділення, із серп­ня до жовтня 2017 року, проведено відшкодування щомісячної грошової допомоги в разі часткової чи повної втрати працездатності ста дев’яносто трьом потерпілим на загальну суму 733,835 тис. грн; щомісячної страхової виплати – двадцяти шести особам, які мають на це право в разі втрати годувальника, на суму 80,916 тис. грн; допомоги по тимчасовій непрацездатності – двом потерпілим на суму 74,436 тис. грн.

Із 1 серпня 2017 року страхові виплати по від­діленню склали близько 1104,084 тис. грн. Загалом щомісячні страхові виплати отримують три інваліди I групи, двадцять два інваліди II групи і 107 інвалідів III групи, шістдесят один потерпілий – без групи інвалідності.

Також за цей період Фастівським відділенням профінансовано страхувальників згідно з поданими заявами-розрахунками з тимчасової втрати працездатності на суму 1890,495 тис. грн, по ва­-гіт­ності та пологах – на 974,431 тис. грн, на поховання – 16,4 тис. грн. Станом на 1 листопада 2017 року заборгованості з матеріального забезпечення застрахованих осіб немає.

Фастівське відділення з відповідними службами охорони здоров’я за призначенням лікарів забезпечує інвалідів повним обсягом медичної допомоги, а саме: утримання в лікарнях, реабілітаційних та санаторно-курортних закладах, забезпечення інвалідів протезно-ортопедичними виробами, необхідними лікарськими засобами, спеціальними засобами пересування тощо.

Документом, що визначає види, форми й обсяги реабілітаційних заходів та оптимальні строки їх здійснення, є індивідуальна програма реабілітації інваліда праці, що розробляється медико-соціальною ­експертною комісією.

За період роботи новоствореного від­ділення здійснено виплат з медичної та соціальної реабілітації потерпілих на суму 100,345 тис. грн, а саме: відшкодовано ­витрат на лікарські засоби та медикаменти двом потерпілим на суму 6,411 тис. грн; відшкодовано витрати на бензин і тран­спортне обслуговування семи інвалідам на суму 1,088 тис. грн; проведено оплату ви­трат на постійний сторонній догляд трьом інвалідам І групи на суму 9,684 тис. грн; здійснено відшкодування витрат на побутове обслуговування трьом потерпілим на суму 4,842 тис. грн; відшкодовано двом ­потерпілим витрати на лікування на суму 10,406 тис. грн.

Зараз до спеціалістів установ соціальної сфери ставляться дуже високі вимоги. І в чому б не полягала наша робота, основна мета діяльності Фонду – допомога людям. А головна риса характеру тих, хто у ньому працює, – людяність. Усі ми не­байдужі до людських проблем, завжди відкриті для спілкування з тими, хто ­потребує нашої допомоги.

Щороку 3 грудня у світі відзначається Міжнародний день інвалідів. Відзначення цієї дати спрямоване на посилення уваги до проблем інвалідів, захисту їхньої гідності, прав і благополуччя. Це справедлива шана суспільства і нагадування всім про обов’язок перед інвалідами, що ­потребують ­захисту та підтримки у цей ­непростий час. Переймаючись буденними проблемами, ми повинні пам’ятати про непросту долю людей з вадами здоров’я. І не тільки 3 грудня, а й протягом всього року.

Інвалідність – явище соціальне, уникнути якого не може жодне суспільство, і кожна держава відповідно до рівня свого розвитку, пріоритетів та можливостей формує соціальну політику щодо осіб з фізичними вадами.

З нагоди Міжнародного дня інвалідів висловлюємо найтепліші слова нашим потерпілим, на долю яких випали нелегкі випробування, і зичимо Вам та Вашим ­родинам доброго здоров’я, життєвого ­оптимізму, добробуту і великого людського щастя.

Фастівське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Київській області

 

4До уваги потерпілих від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань та членів їхніх сімей, які отримують страхові виплати у Фастівському відділенні

У зв’язку зі зверненнями потерпілих на виробництві з проханням дати роз’яснення щодо порядку проведення індексації страхових виплат після набуття чинності Закону України від 3.10.2017 року № 2148-VІІІ “Про внесення змін до деяких законодавчих актів ­України щодо підвищення пенсій” повідомляємо ­наступне.

Внесено зміни в розрахунок індексації відповід­но до листа Мінсоцполітики України № 21419/0/2-17/16 від 1.11.2017 р. Сума індексації щомісячних страхових виплат потерпілим на виробництві (з урахуванням виплат на необхідний догляд за потер­пілим) та членам їхніх сімей, визначена до прийняття Закону № 2148, зберігається до підвищення розмірів страхових виплат. Якщо підвищення страхових виплат відбудеться на суму, що не перевищить суму індексації, то сума індексації буде зменшуватися на суму підвищення цих ­ви­плат до повного її погашення відповідно до пункту 5 Порядку проведення індексації грошових ­доходів населення.

Тобто сума індексації зафіксована в розмірі вересня місяця (до прийняття Закону № 2148). Фіксація вересневої суми індексації відбувається наступним чином: наприклад, у потерпілого у вересні була фіксована сума індексації (місяць фіксації 2017-03) і сума поточної індексації. Ця сума буде нараховуватися до зростання доходу. А потім або зменшиться на суму зростання доходу, або зникне зовсім. Із жовтня нарахування поточної індексації припинено.

Копіювання матеріалів сайту дозволено тільки після узгодження з редакцією газети "Перемога". По всім питанням звертайтесь на електронну скриньку smok7@ukr.net

Top Desktop version