Перемога

Switch to desktop Register Login

Народна ініціатива за партійною підказкою

nar-48-17Як і попереджали на позаминулій сесій міськради голова міської організації Блоку Петра Порошенка “Солідарність” Дмитро Поворознюк і на минулому сесійному засіданні голова міської організації політичної партії “Українське об’єднання ­патріотів – УКРОП” Валентина ­Войтенко, розпочато процедуру відкликання п’яти депутатів міської ради: Олександра Хапанцева, ­Максима Половка, Сергія Остапенка і Людмили Скурської (БПП) і Світлани Наливайко (УКРОП).

Ті, хто слідкує за політичним життям Фастова, певно, пам’ятають, що про наміри стосовно від­кликання Олександра Хапанцева й Максима Половка голова міської парторганізації вперше заявив ще більше року тому – у серпні 2016-го, після так званого “касетного скандалу” (оприлюднення аудіозапису розмови двох чоловіків, голоси яких схожі на голоси цих депутатів, із жінкою, чий голос схожий на голос тодішньої помічниці народного депутата Руслана Сольвара, в ході якої вони озвучують умови, за яких готові долучитися до опозиційної міському голові частини депутатського корпусу, а також змальовують фінансові схеми, які начебто застосовуються при ­освоєнні бюджетних коштів). Але впродовж більш як року про ці ­наміри більше не згадувалося.

А про плани відкликати інших двох депутатів із фракції БПП Дмитро Поворознюк повідомив близько місяця тому – відразу після таємного голосування за дочасне позбавлення повноважень секретаря міськради Наталії Датко, яка є ­представником БЮТу. До слова, це голосування не було одностайним, але висновки про те, хто саме голосував “за”, Дмитро Поворознюк, як випливає з його заяви, зробленої на тій сесії, зробив однозначні (або просто скористався приводом). До Сергія Остапенка і Люд­мили Скурської у голови міського осередку БПП офіційні претензії такі: не дотримуються партійної дисципліни і порушення статуту партії. Це, певно, треба розуміти наступним чином: голосують так, як вважають за правильне, а не так, як велить партія в особі керівника міської організації. А у своєму відеозверненні до виборців в youtube.com Дмитро Поворознюк нарікав на те, що ці ­депутати не беруть участі у партійних зборах, а його самого жодного разу не запросили на засідання фракції.

Причини невдоволення Світланою Наливайко, яка також часто голосує не так, як її ­колега по виборчому списку від “УКРОПу” і по депутатському корпусу Валентина Войтенко, теж партійного характеру: не бере участі в роботі партійної організації, не виконує програми партії. А ще – не зустрічається з людьми і не звітує про свою роботу.

Депутати, діяльністю чи позицією яких міс­цеве партійне керівництво незадо­волене, – тепер у списку тих, за від­кликання яких збиратимуть під­писи серед фастівчан. Так вирішено на зборах виборців, які відбулися минулої суботи на Вечірньому ринку. Виборців збирали тому, що згідно із законом сама парторганізація позбавляти депутатського мандата не вправі – це може бути зроблено лише за народною ініціативою. Для того, щоб тільки прийняти рішення про внесення пропозиції щодо відкликання депутата такої міскради, як наша, ця ініціатива має бути підтримана не менш як трьомастами виборцями. Учасників зборів порахувати було важко, адже відбувалися вони, як уже згадувалося, просто посеред ­Вечір­нього ринку. Кількість тих, хто виступає за відкликання згаданих п’яти депутатів міськради, засвідчать підписні листи із зазначенням паспортних даних, але дивно було бачити серед підписантів чоловіків специфічного вигляду (таких часом можна зустріти біля сміттєвих баків – і зовсім не тому, що вони вийшли викинути непотріб). Але що ж, і вони – виборці, які, певно, в курсі подій у міській раді і прийшли на збори із паспортами висловити свою готовність відкликати депутатів… Втім, жоден із них на моє запитання, за що ставить підпис, так і не відповів. Як не відповіла жодна людина, до кого я підходила з диктофоном, на запитання про те, чи знають вони хоч когось із депутатів, яких хочуть відкликати. А дехто і взагалі казав, що підписувався за те, щоб на Вечірньому ринку був ринок, а не АТБ. Не хочу сказати, що абсолютно всі були необізнані у тому, що відбува­ється. Працівники комбінату комунальних підприємств, яких було на зборах багато, впевнена, могли відповісти на мої запитання, але я шукала хоч когось, хто пояснив би свою позицію, серед інших. Не знайшла. Навіть ті, хто казав, що знає депутатів, говорити про те, чому вважає їх не гідними депутат­ського мандата, категорично, а іноді й агресивно, відмовлялися.

Зголосилися прокоментувати лише активіст від “Самопомочі” Володимир Притуленко і депутат-свободівець Геннадій Яков’юк. Перший нагадав про “касетний скандал”, а другий – про власне несприйняття позиції ­депутатів при деяких голосуваннях, зокрема й бюджетних.

Але так чи інакше, а на зборах, що їх проводив Дмитро Поворознюк за ­допомоги помічника народного депутата України Руслана Сольвара Ан­дрія Січки, підписи було зібрано. Думки тих, хто прийшов захищати своїх депутатів, тут ніхто не слухав. А прийшли (принаймні, були помітними) виборці Людмили Скурської й Максима ­По­­лов­-ка. Ті, хто на повен голос обурювався перспективою відкликання Скурської, пояснювали таку ініціативу партійного керівництва (бо, кажуть, народною ініціативою це не назвеш) існуванням конфлікту між міським ­головою ­Михайлом Нетяжуком і народним ­депутатом Русланом Сольваром і ­такою позицією Людмили Скурської, яка ­нардепа не влаштовує…

Підписи за відкликання депутатів ­збиратимуть члени ініціативної групи, яку створено на зборах. І підписи ці вони збиратимуть не тільки там, де безпосередньо обирали цих депутатів, а по всьому Фастову – адже голосували ми хоч і за конкретних людей, але ж за пар­тійними списками. Про те, скільки саме треба буде назбирати підписів за відкликання кожного із цих п’яти депутатів, і якою є подальша процедура відкликання, “Перемога” розповість у наступному номері. А зараз лише нагадаємо, які саме підстави визначає Закон “Про статус депутатів місцевих рад” для відкликання депутатів. Їх усього лише три: перша – порушення депутатом місцевої ради положень Конституції і ­законів України, що встановлено судом; друга – пропуск депутатом місцевої ради протягом року більше половини пленарних засідань ради або засідань постійної комісії, невиконання ним без поважних причин обов’язків депутата місцевої ради у виборчому окрузі; і третя – невідповідність практичної діяльності депутата місцевої ради основним принципам і положенням його перед­виборної програми, невиконання ­депутатом місцевої ради зобов’язань ­звітувати перед виборцями та проводити зустрічі з ними.

Людмила Урлапова

 

Звернення мешканців мікрорайону Кадлубиця до виборців міста Фастів

Ми, мешканці мікрорайону Кадлубиця, нещодавно почули звернення ­голови міського осередку партії БПП Дмитра Поворознюка щодо відкликання чотирьох депутатів Фастівської міської ради. Серед прізвищ, які ­називалися, є й прізвище нашого депутата – Людмили Скурської. Це ­обурило й здивувало нас. Адже ми голосували за цю людину, і час показав, що свій вибір ми зробили правильно.

На щастя, відкликати депутата без ініціативи мешканців – неможливо! Але Дмитро Поворознюк хоче провести збір підписів у центрі міста, біля Вечірнього ринку, а не у нашому мікрорайоні, де Людмилу Миколаївну найкраще знають як справді хорошого депутата. Втім, про її добрі справи в інтересах міста чули й інші фастівчани, і ми впевнені, що вони не поведуться на партійні та особистісні інсинуації керівників парторганізації, які самі нічого не зробили для нашого мікрорайону та й міста в цілому.

Жодна із підстав для відкликання депутата, виписана в законі “Про статус депутатів місцевих рад”, не може бути застосована до нашого депутата – Людмили Скурської, оскільки вона не порушувала Конституції та законів, брала участь майже у всіх сесіях і засіданнях депутатських комісій, добре працює на окрузі.

На її роботі в окрузі хочемо зупинитися окремо і висловити свою думку про нашого депутата, адже це ми – виборці, які безпосередньо голосували саме за Людмилу Скурську, – маємо справу щоденно з нею і як з депутатом, і як з головою комітету самоорганізації населення мікрорайону ­Кадлубиця, і просто як із сусідкою, мешканкою мікрорайону. Жодна людина, яка зверталася до неї, не була обділена увагою, кожному вона дасть пораду, допоможе.

Значно активізувалась робота в мікрорайоні, відколи був створений ­комітет самоорганізації населення. Його ідейним натхненником свого часу стала саме Людмила Скурська. Не дивно, що вже вдруге поспіль кадлубичани довіряють їй його очолити, як не дивно і те, що під час голосування на виборах до міської ради у 2015 році за неї було віддано значно більше ­голосів, ніж за інших кандидатів, прізвища яких значилися у виборчих ­бюлетенях. До речі, навіть багато хто із тих, хто пройшов до ради, отримав на своїх дільницях меншу підтримку виборців.

Обрання Людмили Миколаївни депутатом Фастівської міської ради лише додало можливостей відстоювати інтереси Кадлубиці в місцевому ­парламенті.

А тому ми виступаємо проти того, щоб хтось з київських заїжджих хлопців вирішував за нас, кого ми хочемо бачити в раді. Ми вимагаємо, щоб партійні війни не заважали нормальній роботі у Фастівській міській раді. Ми проти відкликання депутата Людмили Скурської, голови постійної депутатської комісії гуманітарного спрямування, зі складу цієї ради. Саме за це й розпочали вже збір підписів. Підтримайте нас у цьому!

Окрім цього, не потрібно забувати про великий досвід роботи Люд­мили Миколаївни в органах місцевого самоврядування – в тому числі вісім років заступником міського голови. Вона була членом міськвиконкому, з 1998 року очолювала міську жіночу раду, з 2010 року є головою громад­ської ради міста, її ім’я внесено до книги “Золотий фонд Фастова”.

Протягом останніх років Кадлубицький комітет під керівництвом депутата міської ради Людмили Скурської активно проводив роботу у всіх напрямках життєдіяльності мікрорайону. За цей період відновлено значну частину вуличного освітлення, встановлено дорожні знаки, облаштовано пішохідні переходи, встановлено елементи примусового зниження швидкості руху автомобілів, відремонтовано автобусні зупинки, проводяться роботи зі зрізання аварійних дерев, постійно здійснюється контроль за внутрішньобудинковою напругою, побудовано трансформаторну підстанцію. Всього цього домагалися наш комітет і наш депутат!

У мікрорайоні надається увага відпочинку дітей шкільного і молодшого віку та дітей з обмеженими можливостями, проводяться свята, спортивні змагання. На Кадлубиці за цей період з’явилися ще п’ять дитячих та один спортивний майданчики з відповідним оформленням документів. Від­чувають турботу багатодітні родини, учасники Другої світової війни, ­інваліди і солдатські вдови, учасники ліквідації аварії на ЧАЕС, воїни-­інтернаціоналісти, родини учасників АТО. Проводяться акції “День добрих справ” та “Допоможемо воїнам АТО”… Перелік того, що робиться на ­Кадлубиці за ініціативи й сприяння нашого депутата, можна продовжувати й продовжувати! І робота триває.

Тож ми хочемо почути відповідь: чому все це перекреслюється однією людиною – головою партійної організації Дмитром Поворознюком, який, до речі, на останніх місцевих виборах отримав вдвічі меншу підтримку ­виборців, ніж наш депутат?

Під нашим зверненням до вас, шановні земляки-фастівчани, вже поставили свої підписи двісті мешканців Кадлубиці. Віримо, що наша думка для вас важлива. Ми цінуємо свого депутата і хочемо, щоб Людмила Скурська й далі була нашим представником у міській раді. Бо вона справді цього гідна!

Мешканці мікрорайону Кадлубиця

 

 

Копіювання матеріалів сайту дозволено тільки після узгодження з редакцією газети "Перемога". По всім питанням звертайтесь на електронну скриньку smok7@ukr.net

Top Desktop version