Перемога

Switch to desktop Register Login

Вчитися ніколи не пізно!

kursi-2-18

Це доводять слухачі курсів комп’ютерної грамотності для людей пенсійного віку, які діють при Фастівській міській бібліотеці

Своїми “студентами” пишається директор міської бібліотеки Олександра Мангер, яка окрім основної своєї роботи виконує ще й місію провідника для фастівчан поважного віку в країну електронних систем та Інтернету. Цей шлях досить непростий, і те, що для сучасної молоді є елементарним, для цієї категорії містян – майже космічне. Як розповіла Олександра, більшість із тих двадцяти п’яти осіб, які зараз ­освоюють курс комп’ютерної ­грамотності, не знали навіть, як увімкнути комп’ютер: “Запустити його в роботу вчилися не одне заняття, після чого декілька годин освоювали клавіатуру, набір текстів, вхід до мережі Інтернет. Тепер кожен має електронну пошту, від чого мої “студенти” були у захваті. Вони відразу почали ­писати один одному листи, і ­розуміння того, що це так зручно, надихнуло їх на нові ідеї використання своїх знань у світі комп’ютерів”.

Враховуючи інтереси слухачів курсів, які вже досягли потрібного рівня знань, Олександра Мангер допомогла їм зареєструватися на сайті Пенсійного фонду, де вони можуть відслідковувати свій стаж (для тих, хто ще працює), а інші – пенсію. Старанні “студенти” оцінили переваги цього прямого доступу, адже тепер їм не потрібно вистоювати черги в ­управлінні Пенсійного фонду, щоб про щось там дізнатися. У майбутньому – спілкуватися у Фейсбуці із Фастівською міською радою на рівні впевненого користувача, щоб люди старшого віку брали активну участь в житті міста і могли в такий спосіб висловлювати свої думки і пропозиції – з упевненістю, що влада їх почує. Більше того, деякі зі слухачів курсів вже хочуть зареєструватися на банків­ських порталах – щоб сплачувати за комунальні та інші послуги, не виходячи з дому. “І це вони зможуть, – впевнена Олександра, – адже я бачу їхнє ­бажання всьому навчитися і все знати. Коли я їм розповідаю, на яку клавішу на­тиснути, куди навести мишку, що написати, вони дивляться на мене із ­широко відкритими до­питливими очима, і ці ­погляди мене неабияк ­надихають та переконують, що мої старання і моя праця недаремні”.

Для багатьох людей старшого віку комп’ютерні навички не лише від­кри­вають нові горизонти в ­користуванні різними сайтами і послугами, а й дають можливість налагодити зв’язок зі своїми ­рідними і друзями. Потреби у комп’ютерних знаннях, розповідає Олександра Мангер, у ­кожного різні: “Мотивація залежить від долі. Від ­одних, які ще працюють, вимагають базового знання комп’ютера на роботі, у інших – далеко родичі. Таким ­людям вже важко і фінансово, і фізично поїхати до них, а комп’ютер – це можливість спілкуватися. Хтось хоче довести самому собі, що він може, комусь це допомагає боротися із самотністю. Це дуже зворушує”.

Обмежень у віці для освоєння комп’ютерної грамотності немає. Це підтвердив своїм бажанням вчитися і йти в ногу із часом найстарший зі слухачів курсу, сімдесятип’яти­річний фастівчанин. Пан Євген, за словами Олександри, не лише вирізняється з-поміж інших особливою допитливістю та активніс­тю, а й швидко засвоює знання.

Те, що комп’ютерні курси для людей ­стар­-шого віку потрібні і набувають все більшої ­актуальності, доводять самі фастівчани, які вишиковуються у чергу на запис до групи на навчання. “До мене майже щодня зверта­ються бабусі й дідусі із проханням взяти їх на курси, – розповідає директор міської бібліотеки. – Я пояснюю, що зможу їх вчити лише тоді, коли мої теперішні слухачі стануть впев­неними користувачами соці­альних мереж і моя допомога їм уже буде не потрібною. Та це їх не зупиняє. Вони постійно телефонують, щоб дізнатися, коли вже можна приходити на заняття”.

Правду кажуть, що навчитися можна всьому – варто лише захотіти! Не важливо, скільки вам років: тридцять, п’ятдесят чи сімдесят, головне – не боятися труднощів, йти в ногу з часом, вражати дітей і внуків своїм досконалим знанням комп’ютера і вільно гуляти не тільки Фастовом, а й Інтернетом.

Олена ОЛІЙНИК

Копіювання матеріалів сайту дозволено тільки після узгодження з редакцією газети "Перемога". По всім питанням звертайтесь на електронну скриньку smok7@ukr.net

Top Desktop version