Перемога

Switch to desktop Register Login

Непорозуміння, яке переросло у проблему

diti-2-18

На жаль, новий рік у Фастові розпочався із непорозуміння, яке переросло у проблему. Йдеться про ті зміни на первинному рівні ­медичної допомоги , про які “Перемога” вже неодноразово розповідала на своїх сторінках. Нагадаю, ще влітку депутати міськради ­про­-голосували за створення міського Центру первинної медико-санітарної допомоги, і на виконання цього рішення 29 грудня цю ме­дичну установу було офіційно зареєстровано. За словами заступника міського голови Олени Давиденко, розділити первинну ланку на районну і міську було вирішено для того, аби міська влада могла раціонально розпо­діляти і використовувати кошти на надання ­фастівчанам якісної медичної допомоги та спрямовувати гроші на створення амбулаторій у мікрорайонах міста.

Лікарям (як педіатрам, так і терапевтам) Фастівського районного Центру первинної ­медико-санітарної допомоги пропонувалося перейти працювати у новостворений міський. Та навіть після зустрічей із представниками міської влади і самим міським головою весь колектив районного Центру відмовився від цієї пропозиції. Як розповіла його головний лікар Лариса Криворучко, таке рішення вони прийняли, бо хочуть залишити все так, як було раніше. Тобто щоб мешканців і міста, й району обслуговував спільний Центр. Із вуст окремих медиків звучало ще одне пояснення їхньої ­позиції: вони не хочуть працювати під керів­ництвом Василя Курліковського, який очолив міський центр ПМСД.

Для того, щоб у приміщенні дитячої консультації на вулиці Івана Ступака, 11 розмістити дитяче відділення міського Центру первинної медико-санітарної допомоги, наприкінці грудня у дво­сторонньому порядку міською владою і ра­йонним центром було розірвано договір оренди (це приміщення – міська комунальна власність, районний Центр винаймав його за 1 гривню у рік). Районний Центр ПМСД знайшов кабінети для ­дитячої консультації в поліклініці для дорослих на вулиці Льва Толстого, і в перших числах січня педіатрія повністю туди перебралася.

diti2-2-18

Не заставши своїх лікарів у зовсім порожній дитячій консультації батьки маленьких фастів­чан не просто обурилися, а й розпочали діяти. Насамперед вони створили ініціативну групу в соцмережах, а потім закликали небайдужих містян не залишатися осторонь цієї проблеми. Вже 2 січня ­мамочки, які зі своїми дітьми від­відали лікарів у новому приміщенні на третьому поверсі “дорослої” поліклініки, у мережі Фейс­бук писали, що вкрай незадоволені умовами, в яких педіатри ведуть прийом дітей. По-перше, їх не влаштовує саме розміщення дитячої консультації, бо ж складно із візочками підніматися на третій поверх. По-друге, вони обурені тим, що шлях до дитячого лікаря ­про­лягає повз кабінет ­флюорографії, де в постійних чергах висто­юють люди з різними, і навіть дуже серйоз­ними інфекційними захворюваннями, а тому діти ­наражаються на небезпеку зараження. По-третє, тих двох кабінетів, невеликого кори­дору, в якому розмістили ще й реєстратуру, замало для якісного і комфорт­ного обслуговування дітей. Батьки пишуть, що зранку там – як у вулику, через тисняву неможливо розминутися один із одним, а щоб дитину роздягнути, потрібно вийти з відділення.

Ці та інші невдоволення батьки маленьких фастівчан озвучили й на зібранні, яке провели минулої п’ятниці біля поліклініки на вулиці Льва Толстого. Обговорити проблему і вирішити, що робити далі, прийшли близько півсотні містян, представники районного Центру ПМСД і деякі депутати міської ради. Кожен із присутніх мав змогу висловити своє бачення вирішення ­ситуації, що склалася. Зокрема, батьки написали звернення від фастівчан до міської влади й зібрали підписи за те, щоб повернути лікарів-педіатрів на їхні звичні робочі місця – в приміщення дитячої консультації на вулиці Івана Ступака. Самі ж лікарі, за словами Тетяни Мірошніченко, також не проти повернутися, але за умови, якщо вони залишаться працювати у районному Центрі. Колектив, очолюваний нею, також не в захваті від нових умов праці, і згоден із тим, що зміни для маленьких пацієнтів відбулися не на краще.

А от головний лікар районного Центру Лариса Криворучко, навпаки, намагалася заспокоїти фастів­ських мамочок запевняннями про те, що всі їхні зауваження стосовно дитячої консультації будуть враховані і вже найближчим часом на третьому поверсі поліклініки на Льва Толстого зроблять все необхідне для зручності і комфортного перебування маленьких пацієнтів. Вона не бачить необхідності повертатися на попереднє місце, яке, до речі, вже зайняте медиками, які прийшли працювати на вакантні місця у міський Центр ПМСД. За повідомленням, яке з’явилося на сторінці Фастів­ської міської ради у Фейсбук напередодні зібрання, йшлося про те, що у дитячій поліклініці на вулиці Івана Ступака, 11 здійснюється прийом ­маленьких пацієнтів і цей медичний заклад функціонує у звичному режимі. Як повідомив “Перемозі” головний лікар міського Центру ПМСД Василь Курліковський, поки що там веде прийом один лікар-педіатр, а ще троє ­працюють в амбулаторії на вулиці Київській (в приміщенні колишньої залізничної лікарні).

Та більшість батьків, присутніх на зібранні, категорично висловилися проти того, щоб їхніх дітей лікували лікарі, яких вони не знають. Саме тому, наголосили, й надалі вимагатимуть, щоб дільничні педіатри, яким вони довіряють, лікували їхніх дітей і вели прийом у приміщенні дитячої консультації на вулиці Івана Ступака.

Підтримали активістів і окремі депутати міськради, які прийшли на зустріч зі своїм баченням того, що відбулося із дитячою полі­клінікою. Спілкуючись із фастівчанами, вони висловили їм свою підтримку і навіть написали депутатське звернення до Фастівського міського голови з вимогою 10 січня скликати позачергову сесію міської ради. На виконання колективної вимоги мешканців міста на роз­гляд депутатів пропонується винести питання поновлення договору оренди приміщення на вулиці Івана Ступака, 11 для відновлення повноцінного функціонування дитячої консультації у складі КЗ “Фастівський районний центр первинної медико-санітарної допомоги”.

Це звернення, а також вимога фастівчан із підписами, направлені до міської ради. За попередньою інформацією засідання сесії міської ради, на яке виноситься питання по дитячій консультації, має відбутися у четвер, 11 січня.

Олена ОЛІЙНИК

Копіювання матеріалів сайту дозволено тільки після узгодження з редакцією газети "Перемога". По всім питанням звертайтесь на електронну скриньку smok7@ukr.net

Top Desktop version