Перемога

Switch to desktop Register Login

Скоро весна!

Щороку 2 лютого жителі різних країн відзначають ­незвичайне свято – День бабака. Суть його полягає в прогнозуванні погоди на найближчий час за по­ведінкою цієї тварини

. Вважається, що цього дня ­бабак, визирнувши зі своєї нірки після зимової ­сплячки, здатний вгадати, як довго триватиме зима і коли чекати на весну.

Якщо день сонячний, то цей милий гризун побачить свою тінь і, злякавшись її, знову надовго сховається у свою нору. Значить, зима триватиме ще довго – цілих шість тижнів, до середини березня. А ось у похмурий день йому боятися нема чого – бабак спокійно ви­бирається зі свого помешкання і вирушає на першу прогулянку після довгого сну. Така його поведінка ­говорить про швидке настання весни.

Як і головний український віщун – харківський бабак Тимко, наш фастівський, напророчив Україні ­ранню і теплу весну. І то нічого, що наш місцевий ­бабак не справжній, а з паперу, він виконав свою місію на відмінно. У цьому йому допомогли вихованці гуртка Станції юних натуралістів “Світ природи з елементами англійської мови” разом зі своїм керівником Вікторією Дзюбою. Дітки не лише зробили бабака-орігамі, а ще й дізналися про традицію свята, яке покликане вселяти надію на швидкий прихід весни.

До речі, деякі звірі, які мешкають на нашій Стан-ції юних натуралістів, уже відчули весну: у горлиць та фазанів розпочався шлюбний період. А от ще один мешканець “живого куточка” – їжак, який у ­теплих кімнатних умовах за­звичай не впадає у зимову сплячку, заховався у своє гніздечко і міцно заснув. Так, розповідають працівники Станції юних натуралістів, він робить зазвичай за декілька днів до того, як до нас приходять холоди. Здатність ­передбачати зміни у по-годі мають й інші тваринки, що мешкають у нашому ­фастівському міні-зоопарку, тож, спостерігаючи за ними, можна вже не слухати прогнози синоптиків, які досить часто помиляються.

Працівники й гуртківці Станції юних натуралістів ­хотіла б мати живого бабака, тож сподіваються, що коли їхній живий куточок матиме більше приміщення і необхідні умови для утримання віщуна, ця тваринка ­поселиться і у нас. Та наші природозахисники сум­ніваються, що заради традиції будитимуть тваринку ­посеред зими, адже бабаки за своїм природним ­календарем прокидаються аж у квітні.

Настя ОЛІЙНИК, вихованка гуртка журналістики

 

 

Копіювання матеріалів сайту дозволено тільки після узгодження з редакцією газети "Перемога". По всім питанням звертайтесь на електронну скриньку smok7@ukr.net

Top Desktop version