Перемога

Switch to desktop Register Login

Помстою колективу і керівникові вважають працівники ККП ідею створення нового підприємства

Серед інших на чергову сесію міської ради виносяться питання про створення ­комунального підприємства Фастівської міської ради “Фастів-благоустрій”

і про за­твердження нової редакції статуту КП “Фастівський комбінат комунальних підприємств”. Дізнавшись про реорганізацію свого підприємства, колектив ККП не на жарт занепокоївся. Тут упевнені, що зміна структури підприємства потягне за собою масові скорочення, на які вони не очікували і про які їх не попереджали. Працівники комбінату, ще не знаючи, чи проголосують депутати за проекти цих рішень, хочуть висловити свої думки з приводу ситуації, що склалася.

Валентина ВОЙТЕНКО, начальник відділу благоустрою Фастівського ККП:

На підгрунті наших особистих стосунків із міським головою у нього виникли нові плани щодо подальшого функціонування комбінату комунальних підприємств. На сьогодні комбінат має два види діяльності: госпрозрахунковий і бюджетний. Протягом багатьох останніх років до ККП приєднали і відділ благоустрою, і баню, і “Міськсвітло”. Всі структурні підрозділи працювали злагоджено. А зараз усе, що роками створювалося і об’єднувалося, заради “економії коштів” намагаються розвалити. При цьому знайшлося абсурдне виправдання таких кроків – нібито для того, щоб мати можливість брати техніку в лізинг. Мовляв, комбінату не дадуть необхідні машини в кредит через те, що він має податкові борги. Та за ті сімдесят із лишком мільйонів гривень, які залишилися не використаними минулого року в міському бюджеті, можна було й борги підприємства погасити, і придбати техніку не в лізинг, а за повну її вартість.

Щоб пояснити сьогоднішню ситуацію, я хочу повернутися до минулорічних подій, які, на мою думку, визначили долю комбінату. Ще у вересні міський голова усунув мене із посади начальника Фастівського комбінату комунальних підприємств. Щоб відстояти свої права, я звернулася до суду. Суд визнав незаконним розірвання контракту зі мною і у виконавчому листі та рішенні суду, датованому 18 грудня, було зазначено: до негайного поновлення. Тобто 19 грудня мене мали б поновити на посаді. Та ситуація склалася таким чином, що 21 грудня міський голова звільнив виконуючого обов’язки начальника  ККП Валерія Сидоренка, а наступного дня на його місце призначив головного інженера комбінату Вячеслава Тисменецького. Що ж стосується мого поновлення на посаді керівника підприємства, то воно, нібито, згідно із розпорядженням міського голови, також відбулося 21 грудня, і того ж дня вже іншим рішенням мене відсторонено від виконання обов’язків на час службового розслідування, яким повинна була займатися спеціально створена комісія. Про це я дізналася від сторонніх людей аж 26 грудня, і з жодним розпорядженням мене не було ознайомлено особисто.

Результатів розслідування я не бачила, та й навіть якщо його проводили, 21 січня, тобто через місяць, мене мали б поновити на посаді. Цього не відбулося. Але, як з’ясувалося, робота міського голови і його команди над тим, щоб мене не допустити до керування комбінатом, тривала. Визрівав новий план, про який стало відомо лише зараз.

З мережі Інтернет колектив дізнався, що на сесію міської ради виносяться питання про створення нового підприємства “Фастів-благоустрій”, а також про затвердження нового статуту ККП. Згодом, коли економіст, бухгалтер, юристконсульт ознайомились із проектами рішень, вони засумнівалися в доцільності створення нового підприємства. З економічної точки зору абсолютно невиправданими є витрати на утримання двох керівників, бухгалтерів і так далі... Колектив комбінату не розуміє цих кроків міської влади. Жодних пояснень з цього приводу від авторів проекту рішення вони не почули, бо й обговорень мера із працівниками ККП не було. За ініціативи пра­цівників комбінату відбулася зустріч з міським головою, на якій ні юрист, ні міський голова не надали жодних фахових відповідей і пояснень.

Особисто моє бачення ситуації, що склалася, таке: це робиться для того, щоб ціною підприємства позбавити мене посади. Адже відомо, що після реорганізації, яка чекає ККП після від’єднання відділу благоустрою, керівник цього відділу автоматично залишається без роботи. Таким чином мер лобіює свої інтереси в міській раді і свідомо здійснює розвал підприємства, на яке з часом чекатиме банкрутство. Незважаючи на те, що більшість членів профільної депутатської комісії, яка перед сесією розглядала питання про створення нового підприємства і внесення змін до Статуту комбінату, висловилися за те, щоб зняти їх з порядку денного на довивчення, вони будуть винесені на сесійний розгляд і промерські депутати їх підтримають. Я можу зрозуміти бажання міського голови помститися особисто мені за непокору, та я не розумію, у чому винні працівники комбінату, які за бажанням однієї людини з великими амбіціями можуть залишитися без роботи, а місто – без дієвого комунального підприємства.

Максим Гречанюк, юристконсульт Фастів­ського ККП:

– Згідно із законом засновник має право вносити зміни до статуту комунального підприємства і змінювати його структуру. Та є інший бік питання - наслідки рішень, які приймаються окремими людьми. Запущена машина з реорганізації комбінату не залишає вибору працівникам, які зараз трудяться в ККП. За новим його статутом особа, яку призначать за конкурсом на посаду начальника комбінату, має прийняти рішення про скорочення штату, адже люди, які зараз працювали у відділі благоустрою (а це близько вісімдесяти чоловік) через його від’єднання від ККП стануть непотрібними.  Коли я говорю про цю проблему з депутатами, представниками міської влади, складається враження, що вони мене не чують чи просто не хочуть чути.

Юлія ЦИГАНКОВА, головний економіст Фа­стівського ККП:

Я як економіст не вбачаю доцільності в оптимізації структури комбінату комунальних підприємств шляхом вилучення з неї відділу благоустрою. Якщо це робиться, щоб контролювати бюджетні кошти, то у нас із цим проблем немає. Всі надходження використовуються за призначенням – це підтвердили й перевірки, які проводилися на підприємстві. Жодних документів щодо економічного обґрунтування цих рішень нам не надали.

Оксана ДЕНИСЮК, голова профспілки ККП:

Ситуація, яка склалася, дуже непокоїть пра-ц­ів­ників комбінату, які можуть залишитися без роботи. Зрозумійте, у кожного є сім’ї, діти, про до­бробут яких вони дбають, працюючи на підприємстві. Їхнє подальше працевлаштування ставиться під сумнів, тож на цій стадії невизначеності у колективі переважають панічні настрої.  Всі ми розуміємо: у такий спосіб ми платимо за те, що стали на захист нашого керівника, коли її було незаконно звільнено з посади, за те, що не боялися висловлювати своє невдоволення і відстоювали свої права, і за те, що зараз, коли суд поновив Валентину Войтенко на посаді, готові працювати під її керівництвом. Це справді виглядає як помста колективу за непокору. Але ми не будемо опускати рук і зробимо все від нас залежне, щоб не залишитися, як кажуть, “за бортом”.

 

 

Копіювання матеріалів сайту дозволено тільки після узгодження з редакцією газети "Перемога". По всім питанням звертайтесь на електронну скриньку smok7@ukr.net

Top Desktop version