Перемога

Switch to desktop Register Login

Війна і жінка на війні

15 лютого багато людей згадують про війну в Афганістані, адже саме цього дня звідти було виведено війська колишнього СРСР. Та війна була “інтернаціональним обов’язком”,

потім – “несправедливою” і нікому не потрібною. Але вона була. І у ній, складній, кровопролитній, майже десятирічній війні, загинуло 3280 українців, 7650 стали інвалідами під час бойових дій.

Сумна, вражаюча дійсність…

На мій погляд – погляд медичної сестри, якій довелося разом із військовиками виконувати свій обов’язок і клятву Гіппократа, втрати могли бути навіть більшими, якби поруч не було жінок. Адже жінка – це берегиня всього світлого і доброго, що дає родина, це частинка рідної домівки, це зв’язок із державою і батьківським краєм. На війні всі почуття загострюються, і кожна людина хоче мати зв’язок зі своїми рідними.

Хочу провести паралель між війною в Афганістані і теперішніми подіями на сході нашої країни. Там також війна, в якій Україна втрачає своїх синів – захисників Віт­чизни. І там також неможливо без жінок – медичних сестер, волонтерів. Багато їх служить зараз і на бойових, офіцерських посадах. А скільки матерів, дружин, ­сестер, доньок молилися і моляться за своїх захисників, своєю ніжністю і любов’ю, ­чеканням і вічною жіночою тривогою допомагають чоловікам не черствіти серцем, чесно і мужньо йти назустріч смертельній небезпеці.

Саме вам, дорогі жінки, бойові подруги, лікарі і медичні сестри, волонтери і ті, хто проходить службу в Збройних силах України, в різних військових формуваннях, хто чекає додому оборонців нашої Вітчизни, хочу щиро побажати міцного здоров’я, ­достатку, великої любові і мирного неба.

Я точно знаю: якщо жінка взяла до рук зброю, то цей народ перемогти ніхто не зможе. Перемога завжди буде за нами!

Тетяна Сташкевич, учасниця бойових дій в Афганістані, медична сестра Кабульського військового шпиталю

 

 

Копіювання матеріалів сайту дозволено тільки після узгодження з редакцією газети "Перемога". По всім питанням звертайтесь на електронну скриньку smok7@ukr.net

Top Desktop version