Перемога

Switch to desktop Register Login

Надворі – зима, а у дідівщині розквітла “Ромашка”

Без сумніву,чимало з нас сприйняли чи не основне реформаційне гасло сучасної української освіти “У дитсадок – без черги, до школи – з ра­дістю, у магістратуру – без корупції”

як чергову популістську заяву. Але факти – річ уперта, і з ними сперечатися немає резону. Принаймні сьогодні навіть найбільш опозиційні до влади сили не зможуть стверджувати, що у державі нічого не робиться заради реалізації заявленої у наведе­ному вище гаслі тези “у дитсадок – без черги”. Протягом останніх двох років у вітчизняних дитячих садочках було створено близько двадцяти п’яти тисяч нових місць, що дозволило скоротити чергу на сорок відсотків. І цьогоріч в Україні планується створити у дитячих садках ще майже тридцять п’ять тисяч місць. Задля вирішення цієї ­сер­йозної проблеми Кабінет Міністрів України затвердив спеціальний план подолання черги в дошкільні навчальні за­клади, розрахований до 2020 року.

Одну із цеглинок до виконання цього державного плану було закладено 1 лютого у нашій Дідівщині. Минулого ж року було відкрито групу у Малополовецькому, за кошти з державного бюджету будується дитсадок у Дмитрівці і розпочато будівництво нового закладу дошкільної освіти у Червоному, до якого ­будуть з’їжджатися діти із п’яти навколишніх сіл. Причому Чер­вонянський дитсадок зводитиметься за власні кошти (800 тисяч гривень), чого давно не було у дотаційному Фастівському районі. Про це ­повідомив під час урочистого відкриття Дідів­щинського дитячого садочка “Ромашка” голова райдержадміністрації Дмитро Воронін. Він щиро подякував громаді села, районній раді, обл­держадміністрації і обласній раді, народному ­депутату України Руслану Сольвару і депутату ­обласної ради Олександру Волинцю за сприяння і підтримку у будівництві нового дитсадка на ­Фастівщині.

Що й казати, ця довгоочікувана подія стала справжнім святом для малечі не тільки Дідівщини, але й Великих Гуляків і Федорівки. Двадцять двоє маленьких хлопчиків і дівчаток із цих сіл отримуватимуть у прекрасному приміщенні свою першу освіту – дошкільну. Не менш радісною, а, можливо, й значно більш очікуваною стала ця подія для їхніх батьків, які, образно кажучи, добряче пооббивали владні пороги, аби прискорити відкриття дитсадка. Складно йшов процес його будівництва і фінансування. Відкриття садочка планувалося спочатку в середині минулого року, потім – перед Новим роком. Але щоразу вини­кали певні труднощі, як то із запуском котельні чи  передачею об’єкта з балансу сільської ради на ­баланс відділу освіти райдержадміністрації.

Але таки настав час, коли все вже позаду. “Вос­таннє дідівщани переживали радість відкриття дитячого закладу у далекому 1983 році, – ­пригадує сільський голова Ольга Черепенчук. – “Ромашка” – не просто довгоочікувана, вона вистраждана. А відродилася вона завдяки зусиллям двох людей: депутата Київської обласної ради Олександра Волинця і колишнього сільського голови Петра Сахна. А ще – завдяки згуртованості нашої громади: дідівщани віддали свої майнові паї на дитсадок, що й стало одним із перших “капіталовкладень” у його будівництво (а серед них були майнові паї вартістю й більше десяти ­тисяч гривень!)”.

Традиційну церемонію перерізування стрічки здійснили дідівщанські діти Юрій Козеренко і ­Мирослава Слабошпицька разом із почесними гостями: головою райдержадміністрації Дмитром Вороніним і головою районної ради Геннадієм ­Сиваненком, заступником голови обласної ­державної адміністрації В’ячеславом Кучером і головою обласної ради Ганною Стариковою та її першим заступником Володимиром Майбожен­ком, депутатом обласної ради Олександром ­Волинцем, помічником народного депутата ­Укра­їни Руслана Сольвара Олесею Бурдик і ­представником департаменту освіти і науки ­облдержадміністрації Любов’ю Ківшарь.

Повірте, журналісту-газетяру передати радісно-захоплюючу мить свята значно важче, ніж телевізійнику. Ну, не знайти слів для того, щоб відобразити збуджено-щире сприйняття дво-трирічних малюків своєї нової ігрової зали, де так все ­красиво, де грає для них музика, де так багато ­людей з усміхненими обличчями і де на них звалилася купа подарунків! Діти мало звертали уваги на те, про що говорили дорослі дяді і тьоті, а більше бавилися подарованими ляльками, ведмедиками, зайцями і м’ячиками – кому що дісталося. При цьому вони не звернули жодної уваги на більш “сер­йозні” подарунки, які стануть такими потрібними для їхнього щоденного перебування в дитсадку: холодильник від райдержадміністрації, посудомийну машину від райради, пральну машину від облдерж­адміністрації, музичний центр від обласної ради і водонагрівач від народного депутата України Руслана Сольвара. А депутат обласної ради Олександр Волинець ­передав виконуючій обов’язки директора Дідівщинського НВК “ЗЗСО І-ІІІступенів – дитячий садок Ромашка” Наталії Недогибченко символічний золотий ключ і велику фотовиставку, в якій засвідчені події з початку будівництва дитсадка. “Сім років тому, балотуючись до Фастів­ської районної ради, – сказав при цьому Олександр Волинець, – я пообіцяв своїм односельцям відновити дитячий садок. Сьогодні завдяки нашим спільним зусиллям – громади, районної і обласної рад – ми бачимо результат”. А голова райради Геннадій Сиваненко наголосив, що у найближчій перспективі місцева влада планує продовжити роботи у “Ромашці”, щоб вона могла прийняти не лише двадцять дві дитини, а сорок.

Радіє душа, коли відкрива­ються дитсадки, адже це – майбутнє наших дітей. Таку думку висловлювали всі, хто мав слово на цьому святі. Радіє душа і у матері чотирьох дітей Вікторії Козеренко, працівниці місцевого територіального центру. Старшенькі її сини, яким десять і дев’ять років, вже школярі, а от донечкам-близнючкам – лише по п’ять, тож і для них, і для їхньої працюючої мами “Ромашка” дуже бажана і потрібна.

Розповідь про радісну подію в Дідівщині була б не повною, якщо не акцентувати увагу на сказаному під час урочистостей з приводу відкриття дитсадка заступником голови Київської обласної державної ­адміністрації В’ячеславом Кучером і головою Київ­ської обласної ради Ганною Стариковою. А говорили вони про перспективи громад в результаті децен­тралізації, яка цього року проходитиме на Київщині активніше. До того ж, слід зважити й на слова Ганни Старикової про те, що за результатами минулого року в області є перехідні залишки – два мільярди гривень, тому слід надати пропозиції для вирішення нагальних проблем громад, щоб встигнути освоїти ці залишки на найнеобхідніше вже цього року. Зокрема, для Фастівщини кричущою проблемою вона назвала стан доріг, виокремивши при цьому погані дороги в районі виїзду на білоцерківську трасу.

Зоя ЗІНОВ’ЄВА

 

 

Копіювання матеріалів сайту дозволено тільки після узгодження з редакцією газети "Перемога". По всім питанням звертайтесь на електронну скриньку smok7@ukr.net

Top Desktop version