Перемога

Switch to desktop Register Login

Фастів незабаром вбереться в мурали і стане значно привабливішим

У місті продовжуються роботи з вироблення зовнішнього оригінального стилю. Пришвидшити їх вимагає актуальність підготовки до 100-річчя підписання Акту злуки між УНР та ЗУНР.

 

Ще влітку минулого року розпочато комплекс заходів щодо приведення до належного вигляду фасадів будинків по вулицях Соборній та Шевченка. Зокрема, йдеться не лише про їхній зовнішній вигляд, а й про проведення робіт із теплоізоляції ­(опорядження) та впорядкування розміщення технічних елементів на фасадах багатоквартирних житлових будинків та гуртожитків.

Про хід виконання цього проекту на понеділковій апаратній нараді доповідали головний архітектор, начальник відділу містобудування та архітектури Віталій Бромірський та начальник житлово-експлуатаційної контори Микола Савочка.

Віталій Бромірський розповів, що вже практично завершено процес паспортизації опорядження фасадів на більшу частину багатоквартирних житлових будинків на Соборній. На замовлення ЖЕКу за рахунок міського бюджету виготовлено документацію, що містить інформацію про зовнішній вигляд фасадів будівель та споруд, матеріали, якими опоряджуються фасади, їхній колір. Простіше кажучи, визначено основний майбутній вигляд будинків від цоколів до краю покрівлі, а також місця для вивісок і окремі – для розміщення реклами.

Наприкінці минулого року цю документацію, розглянувши на містобудівній раді, з деякими поправками затвердили і внесли до реєстру містобудівного кадастру. Тож уже незабаром планується утеплити і привести до вимог паспорта опорядження фасади кількох будинків – на вулиці Соборній №№ 18, 24, 25, 27, 29, 31, 33. Але для цього необхідно виготовити проектно-кошторисну документацію вартістю 360 тисяч гривень (питання виділення цих грошей із міського бюджету депутати мають розглянути на найближчій сесії), а на виконання самих робіт потрібно орієнтовно до 6,5 мільйона гривень.

Також заплановано привести до належного вигляду головний фасад житлового будинку по вулиці Шевченка, 2 – той, який виходить на площу Перемоги, і фасад багатоповерхівки на вулиці Шевченка, 31, який виходить на пам’ятник Кобзареві. Стіни цих будівель буде не тільки утеплено. Їх пропонується ще й прикрасити муралами – оригінальними авторськими малюнками на українську тематику, які б природно вписувалися в дизайн прилеглої території. Ескізні пропозиції підготовлені, і вже в найближчий час художники мають назвати вартість виконання робіт та закупівлі фарб.

Але щодо фінансування опоряджувальних робіт будинку, що на вулиці Шевченка, 31, можуть виникнути проблеми, оскільки він не перебуває у комунальній власності міста. Тож міський голова Михайло Нетяжук запропонував начальнику ЖЕКу зустрітися із мешканцями цього, а також будинку, розташованого на вулиці Соборній (територія “П’ятачка”), і запропонувати їм провести утеплення і ремонт фасадів цих будівель на умовах співфінансування.

 

 

 

Копіювання матеріалів сайту дозволено тільки після узгодження з редакцією газети "Перемога". По всім питанням звертайтесь на електронну скриньку smok7@ukr.net

Top Desktop version