Перемога

Switch to desktop Register Login

Є такі жінки…

Вони завжди гарно виглядають, їхні очі ­випромінюють добро, а душі переповнюють почуття любові і ніжності. Вони – доньки, дружини, мами, бабусі

, які присвячують своє життя родині, країні, добрій справі. Але всі вони, насамперед, жінки, яких важко зрозумі­ти і якими неможливо не захоплюватися. Чим вимірюється жінка – красою, добротою, щиріс­тю, а може, своїми справами чи взагалі своїм життєвим покликанням? На це запитання тисячоліттями психологи, філософи і звичайні чоловіки шукають відповіді… і не знаходять. Бо кожна жінка унікальна. Вона водночас відкрита, як книжка, і таємнича, як Всесвіт. Так і не збагнувши цієї таємничості, чоловіки почали називати представниць прекрасної частини людства “слабкою статтю” і знизили її роль у суспільстві та родині до другорядної.

Та сучасні жінки довели: вони все можуть і вміють. Інколи навіть краще від чоловіків. А коли об’єднуються – стають нездоланними. Саме під таким меседжем Фастівський місь­кий Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді провів напередодні Міжнародного жіночого дня мережеву зустріч “Жіноцтво фа­стівської землі у підтримці одна одній”. Зовсім юні, недосвідчені і з величезним життєвим багажем жінки зібралися у соціальному центрі “Мати і дитина разом”, аби ще раз довести, що жіночий потенціал дуже високий і що від самої людини залежить її життя і майбутнє.

Підтримати молодих мам, клієнток центру, які опинились у ньому в силу складних життєвих обставин, прийшли прийомні мами, які виховують у своїх сім’ях дітей-сиріт, що залишилися без батьківської турботи, учасниці АТО, які поряд із чоловіками стали на захист країни, а також активні жінки, здатні на рішучі кроки для покращення майбутнього не лише своїх дітей, а й усіх фастівських родин.

Кожен із них, дивлячись на крихіток, які ­вередували на руках своїх молодих мамочок, намагалися переконати підопічних центру у тому, що вони прийняли доленосне і правильне рішення, коли не відмовилися від материнства і дали життя своїй дитині, не зважаючи на всі труднощі й перепони. Директор центру “Мати і дитина разом” Надія Данилюк підкреслила, що кожна із дівчат вже довела, що вони сильні і що їх не зламати у бажанні бути найкращою мамою для своєї дитини.

Справді сильними вміють бути жінки за різних обставин, які підкидає їм доля. Але не тільки доля, а й велике бажання людини бути потрібною іншим і щасливою самій визначають її подальше життя.

Доля… Саме так говорить про пережите багатодітна мама, голова спілки багатодітних родин міста “Родина”, волонтер, учасниця війни і мама-героїня Тетяна Юхименко:

– Коли я закінчила навчання, закохалася у чоловіка, який уже мав трьох дітей. Його дружина померла під час пологів. Тоді я задумалася, чи зможу, чи зумію стати мамою для чужих дітей. Найстаршій дівчинці було тоді п’ять рочків – зараз їй тридцять п’ять. Шість років я не могла завагітніти, саме тоді ми з чоловіком вирішили удочерити новонароджену дівчинку. Зараз цій дівчинці двадцять чотири і вона сама вже готується бути мамою. Лише у тридцять п’ять років я завагітніла. На той час у мене вже було четверо дітей, але мені так хотілося народити, як кажуть, “відчути, як пахне пелюшка”… Всіх своїх дітей я люблю однаково. У мене вже шестеро внуків, в яких я душі не чую.

Саме заради майбутнього моїх дітей і онуків я стала волонтером. У зоні АТО, куди я возила допомогу нашим військовим, я бачила смерть. Українці віддають свої життя за те, щоб наші діти й онуки жили у мирі, щоб у кожного з них було майбутнє. Мої діти підтримали мене у прагненні бути корисною в боротьбі з ворогом, і хотіли разом зі мною їхати на передову. Знаючи, що там від­бувається, я не можу ними ризикувати. Я дуже їх люблю і ними дорожу. Молоді мамочки,ви маєте дякувати долі за те, що ви не зробили найбільшу помилку у своєму житті. Вашій дитині найкраще буде з вами – з ­мамами, найкращими у світі, якими ви ­станете для своїх крихіток.

“Чужих дітей не буває” – саме так пояснює свій вибір стати прийомною мамою для трьох Миколаїв та Івана Наталія Гутевич. Ця родина була першопрохідцем у місті, яка на базі власної сім’ї, де зростають четверо дітей, створили сім’ю прийомну. Протягом десяти років Юрій та Наталія дарують свою любов хлопчикам, які були обділені батьківською ­любов’ю, і, зізнається жінка, жодного разу про своє рішення не пошкодували:

– Так склалося, що я довгий час не могла завагітніти. Саме у той період ми з чоловіком вирішили взяти на виховання дитину, і в цей же час я дізналася, що нарешті таки стану мамою. І навіть тоді, коли з’явилися на світ власні діти, ми з чоловіком не відкидали можливості піклуватися про інших. Можна сказати, що наші прийомні діти самі нас знаходили. Коли моя старша донька потрапила у дитяче відділення лікарні, я була вражена: такого ставлення до дітей, як там, я не бачила ніколи. Я не говорю про лікарів, а про медперсонал. Коли я побачила, як вони ставляться до хлопчика з дитячого будинку, відразу захотілося взяти його до себе і зігріти ­любов’ю й турботою. Другий хлопчик, якого ми прийняли в родину, був однокласником моєї доньки – так у нас з’явився ще один Коля. Ще двох хлоп’ят ми взяли пізніше, і не виключаю, що в майбутньому наша родина буде збільшуватися.

Я ніколи не відокремлюю своїх дітей і прийомних, бо ж навчилася чути і розуміти кожного з них і не уявляю, як їх можна не ­любити. Всі вони мене називають мамою, і ця “професія” стала моїм покликанням. Мене надзвичайно підтримує чоловік, завдяки ­якому я почуваюся захищеною. Юра – той ­чоловік, який ночами може сидіти біля ліжечка хворої дитини, який є надійною опорою для мене і дітей. Я – щаслива жінка. Щаслива своєю родиною і бажаю всім представницям прекрасної статі почуватися саме такими – задоволеними своїм життям і любимими своїми рідними.

Щастя у кожного своє. Комусь для того, щоб почуватися щасливим, потрібні мільйонні статки, коштовності і машини, для когось щастя в кар’єрному чи творчому зростанні, для інших – насамперед у дітях і родині, але, напевно, всі мріють про мир, без якого щастя неможливе. Саме цей, такий бажаний багатьма українцями мир, виборювала для нас фа­стівчанка, учасниця бойових дій, інвалід війни Яна Романенко. На зустріч із підопічними ­центру “Мати і дитина разом” вона прийшла у військовій формі і нагадала всім присутнім, що війна має і жіноче обличчя.

У кожної з присутніх на заході фастівчанок є своя історія, але всі вони пов’язані єдиним прагненням бути сильними, почуватися щасливими і бути поруч зі своїми близькими. А на тих, кого доля розлучила, на зустрічі чекав справжній сюрприз: молоду маму – підопічну центру, яка того дня відзначала вісімнад­цятиріччя, приїхав привітати її рідний брат, який зараз виховується у прийомній сім’ї. Ще однією несподіванкою була зустріч клієнтки центру, яка позбавлена батьківських прав відносно трьох дітей, а зараз намагається стати доброю мамою для четвертої новонародженої доньки, з прийомною мамою, яка взяла на виховання цих трьох дітей.

Не обійшлося того дня й без подарунків. Їх від міської влади вручила прийомним мамам, мамі трійнят, учасниці АТО заступник міського голови Олена Давиденко. Зустріч пройшла у справді дружній атмосфері, за чаюванням та щирим спілкуванням, і ще раз засвідчила, що коли жінки разом, коли підтримують одна одну – вони нездоланна сила.

Олена ОЛІЙНИК

 

 

Копіювання матеріалів сайту дозволено тільки після узгодження з редакцією газети "Перемога". По всім питанням звертайтесь на електронну скриньку smok7@ukr.net

Top Desktop version