Перемога

Switch to desktop Register Login

Щоб душа наповнювалася святом

Певно ж, немає у Скригалівці людини, яка б не знала Тетяну Науменко. Ще б пак, адже вона – художній керівник Скригалівського Будинку культури.

І це для неї не просто робота. Це – покликання, якому вона віддає всю себе.

Те, що Таня має артистичний хист, було зрозуміло ще тоді, коли ходила до школи. Залюбки брала участь у художній самодіяльності: читала гуморески, співала, танцювала.

Після школи жила і працювала в Києві. У 2005 році закінчила Київський Національний економічний університет. Повернувшись у село, вже заміжня і маючи двох дочок, із сусідськими дітками почала проводити народні гуляння на вулиці. Були вони не просто для забави малечі, а для того насамперед, щоб дітлахи більше дізнавалися про традиції нашого народу. А ­найкраще про них дізнаватися як? Звісно ж, ­самим беручи участь в обрядових дійствах!

Одними із перших свят, організованих Тетяною Науменко, були Маковій та Івана Купала. А потім з’являлися все нові й нові задумки, які так само успішно вона реалізовувала. З 2010 року – вже як художній керівник сіль­ського ­Будинку культури. І до організації відзначення саме народних свят ставиться Тетяна по-особливому натхненно, бо головну їхню мету вбачає у збереженні й передачі молодому поколінню святково-звичаєвої спадщини, а також у плеканні любові до рідної мови – тих двох чинників, які об’єднують окремих людей в один народ, в одну націю.

Протягом року в селі проводиться близько тридцяти заходів різного характеру. Це і народні свята, і День села, і “Міс краса”, і “Скригалівка має таланти”, і, звичайно ж, святкування Дня захисту дітей. Цікаво проходять майстер-класи (випічка, ліплення, виготовлення іграшок із сіна). З радістю односельчани відвідують ярмарки, вертепи, вечори відпочинку. Ось уже близько десяти років радує своїх земляків своєю творчістю жіночий ансамбль “Джерело” (художній керівник Максим Суботін). А надихає культпрацівників до праці Галина Прокопенко – директор Будинку культури, яка вже сорок два роки працює на культурно-освітній ниві.

Долучається Тетяна Наумен­ко і до спортивних заходів – Скригалівських “Олімпійських ігор”, “Джури”, походів до лісу. Це дає змогу вкласти свій, нехай невеличкий, вне-сок у розвиток спорту в селі.

А ще Тетяна Науменко – депутат сільської ради, бере активну участь у житті села. І, до речі, про найцікавіші події пише до “Перемоги”, з якою співпрацює з 2010.

Про свою роботу, про свої ідеї і мистецькі ­плани Тетяна розповідає із захопленням. А про помічників – із вдячністю:

– Я рада, що поруч живуть небайдужі люди, які допомагають нам у роботі. Це сільський ­голова Людмила Демченко, спонсори Анатолій Беренок (ФГ “Полісся”), Тетяна Засуха (ПСП “Світанок”), Анатолій Пащенко (ПСП “Ерідон”). У нашому Будинку культури зроблено косметичний ремонт і замінено вікна, та й у багато чому ­іншому отримуємо підтримку. Тому і є бажання працювати – для того, щоб і у теперішні складні часи повертати людям радість життя й дарувати їм найбільшу розкіш – розкіш людського спілкування”.

Це справді щастя – працювати так, щоб не тільки твоя душа співала, а й щоб душі інших ­святом наповнювалося.

Микола ЖУРБА, голова районної  організації ВФСТ “Колос”

 

 

Копіювання матеріалів сайту дозволено тільки після узгодження з редакцією газети "Перемога". По всім питанням звертайтесь на електронну скриньку smok7@ukr.net

Top Desktop version