Перемога

Switch to desktop Register Login

“Теплі кредити” ось-ось повернуться

Ще 14 березня Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про виділення 400 мільйонів гривень на надання “теплих кредитів” населенню

для тепломодернізації їхніх помешкань. Видачу таких кредитів було припинено у серпні 2017 року у зв’язку з тим, що закінчилися виділені на програму кошти. Наприкінці минулого року на “теплі кредити” ці 400 мільйонів гривень заклали в цьогорічний бюджет, однак поки що їх не видавали – чекали відповідної урядової постанови.

У Держенергоефективності зазначили, що Кабінет Міністрів спрямував значні кошти на урядову програму з енергоефективності “Теплі кредити”. “Фінансову підтримку для ОСББ/ЖБК збільшено втричі у порівнянні з минулим роком. Вже через декілька тижнів програма запрацює в державних банках – “Ощадбанку”, “Укргазбанку”, “ПриватБанку” та “Укрексімбанку”. Таким чином, українці зможуть отримати безповоротну допомогу на проведення енергоефективних заходів у своїх до­мівках – утеплення будинків, заміну старих газових котлів на ефективніші негазові, встановлення лічильників на воду чи опалення”, – йдеться у повідомленні.

“Безповоротно уряд надає до14-ти тисяч гривень на сім’ю, в залежності від суми, яку родина бере у банку на енергоефективні заходи. Передбачається, що урядовою допомогою зможуть скористатися більше 180-ти тисяч українських родин, у рази зменшивши свої витрати на комунальні платежі”, – додали у Держенергоефективності.

На відшкодування населенню та ОСББ за “теплими кредитами” у 2018 році виділено зокрема:

 – 7,7 млн грн – на заміну газових котлів на твердопаливні;

– 202 млн грн – на утеплення приватного житла;

– 190 млн грн – для ОСББ на впровадження енергоефективних заходів у багатоповерхівках.

Серед нововведень програми – надання відшкодування за кредитами, залученими ОСББ для встановлення електричного опалення, де це передбачено схемами теплопостачання населеного пункту.

За три роки дії програми українцям було видано 273 тисячі 545 “теплих кредитів”. За цей час надано кредитів на 5 мільярдів гривень, із яких держава відшкодувала 2 мільярди. Фахівці стверджують, що державна програма “Теплі кредити” залишається єдиним фінансовим інструментом, завдяки якому українці можуть модернізувати житло та у підсумку зменшити споживання теплової  енергії.

Вл. інф.

 

 

Копіювання матеріалів сайту дозволено тільки після узгодження з редакцією газети "Перемога". По всім питанням звертайтесь на електронну скриньку smok7@ukr.net

Top Desktop version