Перемога

Switch to desktop Register Login

Рада підтримала законопроект “Народного фронту” щодо добровільного об’єднання територіальних громад

Верховна Рада України підтримала законопроект №6466 авторства, зокрема, представників “Народного фронту”

, який сприятиме децентралізації публічної влади та створенню нових великих територіальних громад.

Коментуючи важливість ухвалення цього законопроекту, народний депутат Ярослав Єдаков (фракція “Народний фронт”) наголосив, що він значно активізує процес добровільного приєднання до територіальних громад міст обласного значення інших територіальних громад, а також дасть потужний імпульс децентралізації публічної влади та створенню нових великих ­територіальних громад.

“Необхідність прийняття цього законопроекту виникла через те, що об’єднання одних територіальних громад з іншими не здійснюється через об’єктивне небажання міських голів та міських рад міст обласного значення йти на нові місцеві вибори для об’єднання з малими сільськими, селищними громадами. Ухвалені зміни до Закону “Про добровільне об’єднання територіальних громад” ­вирішують цю проблему, пропонуючи поширити на територіальні громади міст обласного значення порядок ­приєднання до спроможних об’єднаних громад інших без проведення перших виборів до міської ради”, – пояснив Ярослав Єдаков.

Він підкреслив, що на таке рішення Верховної Ради чекали 47 міст обласного значення, а це майже 25 мільйонів громадян. Водночас Ярослав Єдаков зауважив, що основним принципом ухвалених змін є ­добровільність об’єднання.

“Об’єднання має відбуватися виключно за згодою територіальних громад, з урахуванням інтересів місцевих мешканців. Добровільне об’єднання – це право територі­альних громад на самовизначення та успішний розвиток територій. Штучно склеювати межі чи ламати когось через коліно – неприпустимо”, – підкреслив представник “Народного фронту”.

Ярослав Єдаков наголосив, що представники фракції “Народний фронт” є авторами та співавторами низки документів, які стосуються процесу децентралізації. Зокрема, за його словами, мова йде про ініціативи щодо вирішення питань добровільно об’єднаних громад, що об’єднались у межах цілого району, підтримки інституту старост, урегулювання питань об’єднання громад, що належать до різних районів та багато інших.

“Захист інтересів місцевого самоврядування є і завжди буде одним із пріоритетів у діяльності представників “Народного фронту”, – резюмував парламентар.

Олена Петренко, ГО “Сильна громада”

 

 

Копіювання матеріалів сайту дозволено тільки після узгодження з редакцією газети "Перемога". По всім питанням звертайтесь на електронну скриньку smok7@ukr.net

Top Desktop version