Перемога

Switch to desktop Register Login

Свято тих, хто рятує людські життя

Враховуючи вагомий внесок ­працівників пожежної охорони у справу боротьби з вогняною стихією, захисту життя людей, майна від пожеж, у 2013 році

Указом ­Президента в Україні було встанов­лено професійне свято вогнебор­ців – День пожежної охорони. Воно відзначається щорічно 17 квітня.

Пожежна охорона створювалася з метою захисту життя і здоров’я громадян, приватної, колективної та державної власності від пожеж, підтримання належного рівня пожежної безпеки на підприємствах, в установах, організаціях і в населених пунктах. Вона поділяється на державну, відомчу, місцеву та добровільну.

У 2003 році пожежна охорона ­увійшла до складу Міністерства надзвичайних ситуацій. Її завдання – ліквідація надзвичайних ситуацій, пожеж, нещасних випадків та допомога населенню. А у 2012 році ­шляхом реорганізації Міністерства надзвичайних ситуацій України та Державної інспекції техногенної безпеки України було утворено Державну службу України з надзвичайних ситуацій.

Свято пожежної охорони передавалося з покоління до покоління пожежних – від тих, які працювали в часи Радянського Союзу, і до вогнеборців незалежної України. Історія появи свята йде від далекого 1918 року, коли відповідно до Декрету “Про організацію заходів боротьби з ­вогнем”, датованого 17 квітня, було за­сновано професійне свято працівників пожежної охорони. Тож цього року у ­нашого свята – столітній ювілей!

Цього дня працівники Фастівського районного сектору головного управління Державної служби надзвичайних ­ситуацій України в Київській області вшановують ветеранів, пенсіонерів та працівників пожежної охорони – людей, які кращі роки свого життя віддали мужній, героїчній професії. Їхні імена ­зафіксовані в історичному формулярі пожежної охорони Фастова, який ­ведеться з 1925 року. Це – В.П. Березанський, Ф.Д. Поліщук, В.І. Середенко, Д.І. Ігнатенко, І.С. Христенко, Я.О. Миронов, І.П. Колеснік, В.О. Мальований, П.Л. Полішвайко, В.Г. Шматок, О.П. Войтов­ський, В.Б. Воронов, П.В. Калініченко, Г.П. Кучер, І.Г. Павловський, О.А. Лукашевич, В.В. Смірнов, С.Г. Іовженко, О.М. Лавриненко, С.А. Домарацький, А.В. Назарчук, С.В. Гоголь, М.М. Хоменко, М.А. Сіленко, А.М. Ладченко, А.І. Цвілій, Ю.І. Кулевський, М.Д. Слободяник, Ю.Г. Ме­льниченко, В.М. Ільченко, С.В. Нагорний, О.Ю. Статкевич, В.І. Кобилінський, С.М. Мостицький, С.М. Мінчура, С.П. Гернат, Л.В. Грицаєнко, В.М. Василенко, В.М. Дудченко, О.П. Ханаєв, Г.В. Янковський, Р.І. Рудич, В.В. Гуніч, М.М.Дударенко, В.В. Скида­ненко, С.С. Курівський, Ю.О. Ковтун, В.Л. Нижник, О.В. Скурський, Р.Р. Негода, В.С. Кропивницький, Е.А. Дерій, Л.Г. Тарадай, В.А. Кліваденко, В.І. Сич, А.І. Сич, В.О. Моголівець, Д.М. Куделя, Г.В. Ян­ківський, О.Б. Беженов, В.Л. Жук, С.Л. Шматок, О.В. Коршак, О.М. Куделя, І.В. Сігеті, Ю.І. Яровенко, Л.О. Савчук, Н.Д. Очеретна, Е.М. Міщенко та інші.

Рятувати життя і майно людей від вогню – справа непроста. Більше того - дуже небезпечна. Вона вимагає  рішучості, відповідальності, постійної бойової готовності, а часом і здатності на героїчні вчинки, що перевищують людські можливості. Обирали її завжди люди мужні, сильні духом, морально і фізично загартовані.

Далеко не кожен наважиться ступити на шлях, пов’язаний із щоденним ризиком, двобоєм зі смертельно небезпечною стихією – вогнем, боротьбою за порятунок людей та матеріальних цінностей. Ті ж, хто свідомо зробив свій вибір, залишається вірним йому на все життя. Вже перебуваючи на заслуженому відпочинку, ветерани щедро передають свій багатий досвід молоді. Вони радіють успіхам і переживають через невдачі служби, якій віддали не один рік свого життя, не уявляючи для себе іншої долі.

Фастівська спілка ветеранів війни та служби цивільного захисту і Фастів­ський РС ГУ ДСНС України у Київській області вітає ветеранів та пенсіонерів пожежної охорони із сотим Днем пожежної охорони! Бажаємо всім вам міцного здоров’я, щоденного щастя та добра, щирої людської вдячності і ­впевненості у тому, що молоді співробітники пожежно-рятувальної служби району, яким ви передаєте багатий досвід та фахові знання, будуть такими ж вірними професії, як ви!

Іван Павловський, голова спілки ветеранів війни та служби ­цивільного захисту, полковник служби цивільного захисту у відставці,

Олександр Калениченко, начальник Фастівського РС ГУ ДСНС України в Київській області, підполковник служби цивільного захисту

 

 

Копіювання матеріалів сайту дозволено тільки після узгодження з редакцією газети "Перемога". По всім питанням звертайтесь на електронну скриньку smok7@ukr.net

Top Desktop version