Перемога

Switch to desktop Register Login

Кількість випадків кору збільшилася майже у півтора раза

Серед тих сорока трьох мешканців Фастова і району, які занедужали, тридцять сім не були повністю захищені щепленнями

 

У Фастові й населених пунктах району зареєстровано вже не 30, як було 23 квітня, а 43 випадки захворювання на кір, у тому числі 25 – у дітей. Про це повідомила у понеділок на апаратній нараді в міськвиконкомі завідувачка Фастівського міжрайонного відділу лабораторних до­сліджень ДУ “Київський ОЛЦ МОЗ України” Віра Ткаченко. Найбільше випадків кору, як і раніше, – у Боровій. Там захворіли 14 осіб, серед яких 8 дітей. 12 хворих на цю недугу в Мотовилівці (у тому числі 9 дітей). Поодинокі випадки кору зареєстровані у Великій Мотови­лівці, Оленівці, Паляничинцях, Малій Офірні й Томашівці. У Фастові занедужали 12 осіб, половина з яких – діти. У 30-ти хворих недуга протікає в середній ступені тяжкості, а у 4-х (двадцятип’ятирічної жінки і трьох дітей віком до одного року) – у важкій. 23 були госпіталізовані, решта лікуються амбулаторно.

Зареєстровано три сімейні спалахи кору у побуті (один у Фастові і два – у Боровій) і спалах захворювання в організованому колективі – серед учнів Борівської школи І-ІІ ступенів. Там за даними екстрених повідомлень захворіли 7 учнів різних класів (крім молодших). Як пояснила Віра Ткаченко, школа на карантин у такому випадку не закривається, адже інфікованими вважаються практично всі. Вирішено провести обмежувальні заходи і не допускати в приміщення сторонніх. І за учнями, і за персоналом закладу медпрацівники ведуть постійне медичне спостереження – задля своєчасного виявлення та ізоляції хворих.

У Фастові випадки захворювання на кір зареєстровані у трьох навчальних закладах – дев’ятій і сьомій школах і дитсадку №4 “Зірочка”. У де­в’ятій школі епідперіод завершився благополучно, більше випадків кору немає. Так само поки що не з’явилося нових хворих у школі №7 і в “Зірочці”, і дуже хочеться, щоб їх більше й не стало.

Було проаналізовано вакцинальний статус учнів і вихованців цих трьох закладів освіти міста й чотирьох району (обох Борівських шкіл, Великомо­товилівського навчально-виховного комплексу і Мотовилівської школи І-ІІ ступенів), де зареєстровані випадки захворювання на кір. У фастів­ських школах і садочку із 1768-ми дітей вакцинально не захищеними від кору (тобто такими, яким щеплення було зроблено не двічі, як належить, а лише один раз, а то й не зроблено жодного разу) виявилися 636 – 36 відсотків. Більшість із тих 136-ти, які не отримали вакцини взагалі, залишилися не щепленими через відмову батьків. А в чотирьох закладах осві­ти району жодної вакцини не отримала 541 дитина (77,5 відсотка). У Бо­рівському ЗЗСО І-ІІ ст., де епідситуація найгірша, не вакциновані 112 дітей (65,5 відсотка). І найближчими днями ситуація навряд чи зміниться – адже поставку протикорової вакцини у медзаклади МОЗ обіцяє лише за два тижні. Та й то – лише на планові щеплення, а не на екстрену профілактику. Звісно, каже Віра Ткаченко, можна вакцинувати дітей чи вакцинуватися самим у столичних приватних медичних закладах, але коштуватиме це від 500 до 700 гривень. У київських аптеках можна придбати вакцину за 300 гривень, але при цьому слід пам’ятати, що вона дуже чутлива і потребує суворого дотримання умов транспортування до місця, де робитиметься щеплення. Доставляти вакцину туди треба у спе­ціальному контейнері за температури не вище 4-х градусів, бо інакше вона не дасть належного імуностатусу.

Власне, однією з можливих причин того, що на кір часом занедужують навіть ті, хто був свого часу щеплений двічі, є саме недотримання хо­ло­дового режиму транспортування чи зберігання вакцини. Віра Ткаченко розповіла: тоді, коли працівники санстанції (ще до реорганізації цієї ланки медичної галузі) обов’язково перевіряли медичні заклади у плані дотримання належних умов зберігання вакцин, вони виявляли порушення. І тоді вживалися заходи. Зараз же такого контролю, на жаль, немає. А ще часом трапляються випадки фальсифікації довідок: коли батьки, збираючи дитину до першого класу, просять медпрацівників засвідчити, що друге щеплення від кору було зроблено, а насправді вакцинація не проводилася… А чим більше невакцинованих – тим більша загроза поширення інфекції.

Між тим кір – це таке захворювання, від якого специфічного лікування немає. Єдиним засобом профілактики і захистом від  нього поки що залишається виключно вакцинація. Дуже хочеться сподіватися, що Міністерство охорони здоров’я теж про це завжди пам’ятатиме і такого, як зараз, дефіциту цієї вакцини (як, власне, й інших) у нас більше не буде. Бо на цей час, як повідомив у понеділок головний лікар нашого міського центру первинної медико-санітарної допомоги Василь Курліковський, в очолюваному ним закладі залишилося лише 6 доз, що їх тримають для вакцинації тих, хто був у безпосередньому контакті з хворими. А кір надзвичайно заразний. Занедужати можна навіть не контактуючи з хворим, а просто перебуваючи з ним в одному будинку. Навіть на різних поверхах…

Людмила Урлапова

 

 

Копіювання матеріалів сайту дозволено тільки після узгодження з редакцією газети "Перемога". По всім питанням звертайтесь на електронну скриньку smok7@ukr.net

Top Desktop version