Перемога

Switch to desktop Register Login

Ті ж самі гості – в ту ж саму хату

Минулого четверга підприємці “Вечірнього ринку” знову прийшли на сесію міської ради. І знову – все з тією ж вимогою: вдруге скасувати рішення виконавчого комітету

, яким у 2012 році ПП “Спортивно-комерційний клуб Віталія Качановського” було дано дозвіл на виготовлення проектно­-кошторисної документації на будівництво торговельно-розважального комплексу і яке це приватне підприємство “відвоювало” в судовому ­порядку після того, як минулої осені міськрада скасувала його вперше.

За тиждень до цього представники малого бізнесу, які працюють на “Вечірньому ринку”, вже приходили до сесійної зали з надією зустрітися з депутатами і звернутися до них зі своїм проханням. Та через те, що того дня на засідання 40-ої сесії Фастівської міської ради з’явилися всього лише тринадцять із тридцяти чотирьох депутатів, воно не відбулося.

Друга спроба відкрити сесію виявилася вдалою: цього разу кворум зібрався. І першим на розгляд депутатів за проханням голови постійної комісії з питань земельних відносин, екології та містобудування Стані­слава Онищука було винесено саме питання по “Вечірці”. Перед тим, як голосувати, Станіслав Онищук вчергове означив проблему і зачитав проект рішення для розумін­ня ситуації тими, хто був відсутній тиждень тому на засіданні комісії, за висновком якої питання було включено до порядку денного. Станіслав Онищук ще раз наголосив на тому, що рішення шестирічної давнини є не­законним і що його необхідно скасувати. При цьому, зазначив він, у новий проект рішення попередньо були внесені поправки, є посилання на статті закону, щоб у судовому порядку його не можливо було оскаржити.

Проте представник підприємства “СКК В. Качановського” такий висновок стосовно правомірності рішення виконавчого комітету 2012 року, яким було дано дозвіл цьому підприємству на виготовлення проектно-кошторисної документації, вважає сумнівним. Про це він повідомив і на се­сійному засіданні. Проте доказів на підтвердження своїх слів так і не надав, а лише звинуватив юристів, які наполягають на повторному сесійному скасуванні дозволу, у некомпетентності. Не бажаючи слухати його далі, окремі депутати (а надто присутні у залі підприємці “Вечірнього ринку”) просили не заговорювати це питання і перейти до голосування. Іван Неживий, щоб остаточно переконати колег по депутатському корпусі у протизаконних діях попередньої влади, додав, що мав особис­ту розмову із депутатом міськради минулого скликання Вадимом Оберемком, який на той час був головою земельної комісії, і дізнався, що той взагалі не знав про це рішення виконавчого комітету.

Від імені підприємців “Вечірки” до народних обранців звернулася одна з активісток з ­проханням ухвалити бажане для них рішення. Вона ще раз зазначила, що підприємці “за” реконструкцію ринку, але “проти” капіталь­ного будівництва на цьому місці.

Перед тим, як виставити на голосування “скасувальне” рішення, слово взяв міський голова Михайло Нетяжук, який повідомив присутнім, що голосуватиме “за”, хоч і сумні­вається, що це насправді матиме стовідсотковий результат (хіба лише буде зафіксовано статус-кво). Михайло Нетяжук впевнений у тому, що й теперішнє рішення міськради по “Вечірньому ринку”, як і те, що було ухвалене минулої осені, оскаржуватимуть у суді, а отже, таку необхідну реконструкцію ринку знову буде відтерміновано. А впорядкувати “Вечірній” треба вже зараз, адже його стан не влаштовує фастівчан. Для вирішення цього питання міський голова пообіцяв вже найближчим часом скликати позачергову сесію і обговорити майбутнє ринку із депутатами та сторонами конфлікту.

Під час поіменного голосування за скасування рішення виконавчого комітету міської ради № 57/2 від 17 лютого 2012 року “Про надання дозволу ПП “СКК В. Качановського” на виготовлення проектно-кошторисної документації на будівництво торговельно-розважального комплексу по вул. Соборній, 45” було віддано двадцять два голоси при мінімально необхідних для позитивного результату вісімнадцяти. Підприємці і продавці “Вечірнього ринку” не просто раділи – аплодували. Хоча вони розуміють, що цей крок їм назустріч, який вже вдруге зробили депутати, не вирішить остаточно головного питання – збереження їхніх робочих місць, але воно призупиняє перспективу будів­ництва на місці “Вечірки” супермаркету.

Олена ОЛІЙНИК

 

 

Копіювання матеріалів сайту дозволено тільки після узгодження з редакцією газети "Перемога". По всім питанням звертайтесь на електронну скриньку smok7@ukr.net

Top Desktop version