Перемога

Switch to desktop Register Login

З проблемами – не на самоті

simja

Днями у Фастові було проведено розширене засідання координаційної ради з питань соціального супроводу сімей у складних життєвих обставинах, на якій детально йшлося про утримання та виховання дітей у сім’ях.

Розпочинаючи засідання, голова координаційної ради, заступник міського голови Любов Ткачова наголосила, що реалізація нових соціальних ініціатив Президента України – це спільна і водночас персональна відповідальність кожного із представників органів влади. Програма “Діти – майбутнє України” передбачає комплекс заходів, спрямованих на підвищення рівня життя малозабезпечених сімей та сімей, у яких виховуються діти з особливими потребами, а також забезпечення всебічного розвитку кожної дитини.

Одним із напрямків діяльності міської влади із втілення в життя цієї програми є робота з кризовими сім’ями. Не можна сказати, що у Фастові з’явилася тенденція до зменшення кількості кризових сімей, але обізнаність фастівчан у сфері соціальних послуг не може не радувати. Протягом 2013 року до міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді звернулося за порадою та допомогою близько тисячі осіб. Це свідчить про те, що фастівчани не опускають руки, визнають наявність проблем, шукають шляхи їх вирішення і просять компетентної допомоги. А це дає натхнення працювати і допомагати.

Разом із тим мешканці мікрорайонів Фастова, особливо віддалених, вкрай погано обізнані про види соціальних послуг, що їх надають фахівці із соціальної роботи. Тому основним завданням, яке ставилося на засіданні координаційної ради, було збільшення кількості адресних відвідин фахівцями сімей з метою надання різноманітних послуг та адресної допомоги.
Про основні функції центрів соціальних служб розповіла начальник відділу соціальної роботи Жанна Бортовська. Це, насамперед, охоплення соціальним супроводом сімей, які опинились у складних життєвих обставинах, здійснення соціального супроводження прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу, соціальний патронаж молодих людей, які відбувають чи відбули покарання у формі обмеження або позбавлення волі на певний строк, проведення соціально-профілактичної роботи.

Кожен працівник центру керується у своїй роботі твердженням, що найкраще середовище для дитини – це сім’я. Навіть якщо батьки зловживають алкогольними напоями, вживають наркотичні речовини, не працюють, однак дитина має хоч якийсь приклад сімейних стосунків. І завдання працівників центру допомогти сім’ї подолати ці складні життєві обставини заради дитини.

З початку року спеціалісти центру проінспектували 610 сімей. Під час відвідування родин враховувались умови проживання, санітарно-гігієнічний стан приміщень. Після співбесід з батьками визначалося, чи перебуває родина в кризовій ситуації. На сьогодні в банку даних сімей, які опинились у складних життєвих обставинах, – 97 родин, в яких виховується 154 дитини.
На засіданні координаційної ради її члени колегіально приймали рішення щодо подальшої долі дітей: передати під опіку, залишити в сім’ї, влаштувати до державного закладу. При цьому враховувалося, що виконання зобов’язань перед дітьми, які мають статус дитини-сироти чи дитини, позбавленої батьківського піклування, коштує державі набагато дорожче, ніж підтримка сімей з дітьми.

Однією з найгостріших проблем сімей у місті, зазначали під час засідання фахівці із соціальної роботи, – це проблема відсутності житла. Саме для таких молодих мам з новонародженими дітьми у Фастові успішно функціонує Комунальний заклад Київської обласної ради “Центр “Мати і дитина разом”, який створено для підтримки державою жінок на останньому триместрі вагітності та матерів з новонародженими дітьми, для надання їм допомоги у здобутті навичок самостійного життя з дитиною, а також освіти і фаху. Директор центру соціальних служб Василь Коваль розповів, що в цьому закладі створено належні психологічні та житлово-побутові умови для реалізації материнських обов’язків. Тут знаходять прихисток і захист матері, які в силу складних життєвих обставин вирішують залишити немовля в державному закладі або не в змозі забезпечити його всім необхідним, хоча б дахом над головою. Проживаючи в центрі “Мати і дитина разом” до досягнення дитиною віку 18-ти місяців, молода мама має можливість, не турбуючись про сплату комунальних послуг, про забезпечення себе і дитини необхідним харчуванням і засобами гігієни (все це надається клієнткам центру безкоштовно), тричі подумати, чи залишити свою кровинку під опіку держави, чи самій її ростити. Саме про одну з таких клієнток, мешканки міста Фастова, йшла мова на засіданні координаційної ради. Було вирішено влаштувати її до центру “Мати і дитина разом” для запобігання відібрання дитини від матері. Рішення про відібрання дитини завжди дається членам координаційної ради нелегко, і добре, що в місті існує заклад, який надає мамам шанс щасливого материнства.

Світлана АНТОНОВА

У Любочки є родина!

Днями начальник служби у справах дітей Жанна Швидка та завідуюча сектором опіки, піклування, усиновлення Наталя Кирилко побували в родині Валентини Крейман. Валентина Миколаївна стала мамою для дитини, позбавленої батьківського піклування, дитини з особливими потребами Любочки Саженюк.

Сім’я, в якій виховується дівчинка, як і решта схожих, двічі на рік обстежується комісійно на відповідність житлово-побутових умов потребам малолітньої. В управлінні праці та соціального захисту населення опікуну виплачується державна соціальна допомога для утримання та виховання підопічної.

Дванадцятирічна Любочка є активною й талановитою дитиною. Вона часто стає учасницею загальноміських дитячих заходів. Родина в усьому підтримує дівчинку та сприяє її всебічному розвитку. А під час нещодавнього святкування родинного свята Люба Саженюк зі своєю сестрою Катериною та опікуном були нагороджені цінними подарунками та солодощами від служби у справах дітей та сім’ї Київської обласної державної адміністрації та міської організації Партії регіонів.

У ході свята заступник міського голови Любов Ткачова наголошувала, що в коло нових соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича входить і Програма “Діти – майбутнє України”, яка передбачає комплекс заходів, спрямованих на підвищення рівня життя малозабезпечених сімей та сімей, в яких виховуються діти з особливими потребами, а також забезпечення всебічного розвитку кожної дитини. Допомога держави в утриманні та вихованні Люби – яскраве тому підтвердження.
Інф. міськради

Копіювання матеріалів сайту дозволено тільки після узгодження з редакцією газети "Перемога". По всім питанням звертайтесь на електронну скриньку smok7@ukr.net

Top Desktop version