Перемога

Switch to desktop Register Login

Київщина на шляху до енергоефективності

Незабаром на Київщині запрацює система енергомоніторингу споживання ресурсів. Розробники програмного продукту презентували “Автоматизовану систему енергомоніторингу “Київщина енергоефективна” в рамках впровадження системи енергетичного менеджменту на Київщині в Департаменті регіонального розвитку та житлово-комунального господарства. Презентація проходила відповідно до програми “Підвищення енергоефективності Київської ­області у 2017-2020 роках” та Меморандуму про співробітництво між Київською ОДА та Держенергоефективності України.

Система розроблена із використанням спеціалізованого програмного забезпечення для запровадження комплексного енерго­планування, аналізу та контролю за споживанням енергетичних ресурсів і роботою енергетичного устаткування на об’єктах споживання паливно-енергетичних ресур­сів. З метою раціонального використання коштів і уникнення майбутніх необґрунтованих витрат енергоресурсів у закладах бюджетної сфери система дозволяє збирати ­показники лічильників (як у ручному так і в автоматичному режимі), здійснює моніторинг за споживанням енергоресурсів, кон­тролює допустимий ліміт споживання, ­генерує автоматичне оповіщення про перевитрати, зберігає усі показники лічильників, будує звіти по кожному спожитому енергоресурсу в закладі (за будь-який період часу), порівнює фактичне споживання з лімітом норми питомого енергоспоживання, автоматично рахує вартість спожитих енергоресурсів і розраховує енергетичний паспорт будівлі.

Керівники або енергоменеджери організацій за допомогою системи можуть швидко збирати дані про споживання ресурсів у будівлі, глибше аналізувати ефективність їх використання та оперативніше реагувати на аномалії. Система працює в ручному та автоматичному режимах. Автоматичний режим передбачає інтеграцію з лічильниками, сенсорами, які можуть передавати дані. Ручний режим базується на веденні даних через веб-інтерфейс, або мобільний додаток.

Система самостійно згруповує і порівнює енергоспоживання груп будівель за потрібними параметрами: площа, опалю­вальна площа, опалювальний об‘єм, кількість людей, адміністративні райони, цільове використання будівель, і має пуб­лічний доступ для інвесторів, енергосервісних кампаній для вибору рентабельних об‘єктів, для залучення інвестицій, у тому числі – за ЕСКО-механізмом.

За допомогою комплексного енергопланування та моніторингу паливно-енергетичних ресурсів планується досягти результату від впровадження системи енергомоніторингу від десяти до п’ятнадцяти відсотків енергоресурсів, не витрачаючи значних коштів, а лише реалізовуючи малозатратні заходи і змінюючи свідомість енергокористувачів.

Прес-служба Київської обласної державної адміністрації

Копіювання матеріалів сайту дозволено тільки після узгодження з редакцією газети "Перемога". По всім питанням звертайтесь на електронну скриньку smok7@ukr.net

Top Desktop version