Перемога

Switch to desktop Register Login

Пільговий кредит на власний дім

dim-45-17

На Київщині діє обласна програма індивідуального житлового будівництва на селі “Власний дім” на 2017-2021 роки

Ця програма, яку розроблено з метою реалізації державної політики в сфері житлового будівництва в сільській місцевості, є єдиним дієвим механізмом, що дає можливість сільським жителям покра­щити житлові умови через отримання пільгових кредитів на будівництво житла та благоустрій під 3 відсотки у національній валюті, а якщо це ­багатодітна сім’я, то й взагалі безвідсотково.

Початок роботи над проектом “Власного дому” було покладено відповідним розпорядженням Київ­ської обласної державної адміністрації від 22 березня 2017 року №123. Ініціатором розробки програми ви­ступив Департамент регіонального розвитку та житлово-комунального господарства облдержадміні­страції, розробником і виконавцем став Київський обласний фонд підтримки індивідуального житлового будівництва на селі, а учасниками, разом із цим фондом, – ще й Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, ­районні ради, районні державні ­адміністрації та об’єднані територіальні громади.

Станом на 1 жовтня цього року в Київській області більше двох тисяч сільських родин отримали пільгові кредити на загальну суму 46,23 мільйона гривень, у тому числі за рахунок державного бюджету – 29,18 мільйона, місцевих бюджетів та інших джерел – 17,05 мільйона гривень. Це дало можливість прийняти в експлуатацію більш як 72,6 тисячі квадратних метрів житла, підключити до існуючих комунікацій понад 1,2 тисячі житлових будинків і здійснити комплекс заходів зі спорудження водо- та газових мереж. Кредитну підтримку за програмою отримали сільські мешканці всіх без ­винятку районів області. Найбільше ­кредитних договорів було укладено ­жителями Тетіївського, Володарського, Переяслав-Хмельницького, Ставищен­ського і Богуславського районів.

Програмою “Власний дім” передбачено надання кредитів сільським жителям за кількома напрямами. Перший – будів­ництво нового житла, завершення ­недобудованого житла, а також придбаного незавершеного будівництва і готового житла (подальша реконструкція з впровадженням енергозберігаючих ­технологій). Другий передбачає кредитування на підключення помешкань до існуючих комунікацій, у тому числі шляхом будівництва інженерних мереж та забезпечення осель якісною питною водою.

Виконуватиметься програма у три етапи: 1-ий етап – 2017-2019 роки, 2-ий – 2020 рік і 3-ій етап – до 2021 року. Її реалізацію передбачається здійснювати за рахунок коштів державного і місцевих бюджетів (обласного, районних, міських, сільських, селищних та бюджетів об’єднаних територіальних громад), виділених для надання пільгових довгострокових кредитів індивідуальним забудовникам, а також частини державних ­капітальних вкладень, які спрямовуються на розвиток соціальної сфери села, та інших надходжень, що не ­суперечать законодавству.

Основними завданням Програми “Власний дім” є підвищення привабливості та створення комфортних умов для проживання в сільській місцевості, зменшення відтоку працездатної молоді за межі області, ­заохочення до будівництва, при­дбання житла чи незавершеного бу­дівництва, реконструкції житлових будинків з надвірними підсобними приміщеннями, спорудження інженерних мереж, підключення їх до ­існуючих комунікацій та покращення інфраструктури населених пунктів. Поліпшення житлово-побутових умов на селі сприятиме покращенню соціально-демографічної ситуації і стимулюватиме закріплення в селах молодих спеціалістів, що відповідає Стратегії розвитку Київської області до 2020 року.

Прес-служба Київської облдержадміністрації

Копіювання матеріалів сайту дозволено тільки після узгодження з редакцією газети "Перемога". По всім питанням звертайтесь на електронну скриньку smok7@ukr.net

Top Desktop version