Перемога

Switch to desktop Register Login

Допомагати тим, хто потребує

koda-46-17

Соціальна сфера є своєрідним індикатором суспільно-економічного стану держави

Реалізацію державної політики у соціальній сфері та координацію соціальної роботи в Київській області здійснює Департамент соціального захисту населення Київської обласної державної адміністрації. Соціальні праців­ники роблять вагомий внесок у розбудову демократичного, громадянського ­суспільства: піклуючись про людину, її майбутнє, забезпечуючи надання ­соціальних гарантій і допомоги.

До згуртованої родини тих, хто присвятив себе соціальній сфері, входять люди десятків професій: державні службовці, юристи, педагоги, лікарі, фінансові працівники, економісти, водії, кухарі, психологи, слюсарі і багато інших. Загалом у соціальній сфері Київщини – понад 10 тисяч фахівців.

Департамент соціального захисту населення обласної державної адміністрації у 2017 році доклав багато зусиль до вдосконалення та оновлення змісту, форм і методів соціального захисту населення Київщини.

Кожен напрямок соціальної сфери Київської області має вагомі здобутки та напрацювання.

 

Заробітна плата

Рівень оплати праці на Київщині залишається одним із найвищих в Україні. ­Заробітна плата за січень-серпень на 1,8 відсотка перевищила середній розмір по Україні (6784 грн) і є у понад 2 рази більшою від мінімальної (3200 грн.).

 

Пільги та субсидії

В умовах постійного зростання цін і тарифів на житлово-комунальні послуги державну допомогу у вигляді субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг отримує на Київщині 298,4 тисячі домогосподарств із 685 тисяч (43,5 відсотка від загальної кількості). Загальна сума наданої житлової субсидії за 9 місяців 2017 року – 3,9 мільярда гривень.

За програмою монетизації залишків частини невикористаної субсидії від населення отримано 70838 заяв на виплату коштів на загальну суму 44,1 мільйона гривень. Опрацьовано 96 відсотків звернень, що є одним із найбільших показників по Україні.

Пільгами з оплати житлово-комунальних послуг користується 225 тисяч осіб, або 13 відсотків від загальної чисельності ­населення області. Загальна сума наданих пільг – 388,4 мільйона гривень.

Державні допомоги сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям, особам з інвалідністю виплачено 114,4 тисячі осіб. За 9 місяців загальна сума виплачених допомог склала 1,6 мільярда гривень, що на 100 мільйонів гривень більше, ніж за аналогічний період 2016 року.

У рамках державної програми з надання інвалідам війни з числа учасників АТО і членам сімей загиблих військовослужбовців з числа учасників АТО грошової компенсації за належне для отримання житла в Київській області цього року виплачено компенсацію 38-ми особам (з яких 26 – інваліди війни і 12 – члени сім’ї загиблого) на загальну суму 23,8 мільйона гривень. Це найбільше в Україні.

 

Ринок праці та зайнятість населення

Протягом січня-вересня 2017 року послугами Київської обласної служби зайнятості скористались 34 тисячі безробітних осіб, з них статус безробітного отримала 18 тисяч 431 особа.

За направленням Київської обласної служби зайнятості було працевлаштовано 15 тисяч 557 осіб, що на 1,6 відсотка більше від минулорічного показника.

З метою забезпечення професійно-ква­ліфікаційного рівня шукачів роботи вимогам роботодавців за сприяння обласної служби зайнятості понад 4 тисячі безробітних проходили професійне навчання.

 

Пенсійне забезпечення

Напруженим видався 2017 рік для пра­-ців­ників управлінь Пенсійного фонду, насамперед у зв’язку з прийняттям Закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій”, що був прийнятий на початку жовтня.

На обліку в головному управлінні Пен­сійного фонду України Київської області ­перебуває майже 563 тисячі пенсіонерів. На виконання нового Закону органами ­Пенсійного фонду України Київської області перерахунок пенсій проведено близько 530 тисячам осіб, що становить 99 відсотків від загальної кількості цивільних пенсіонерів області.

З метою наближення послуг до громадян на території Київської області всього створено та функціонує 34 громадські приймальні Пенсійного фонду, 26 пунктів при­йому громадян, 52 агентські пункти, в яких окремі функції виконують працівники сільських та селищних рад, 1 центр на­дання адміністративних послуг (в місті ­Боярка).

Постійно проводяться виїзні прийоми та зустрічі у трудових колективах, виїзди за місцем проживання та зустрічі з учас­никами АТО і членами сімей загиблих військовослужбовців.

На постійному контролі – питання призначення пенсій внутрішньо переміщених осіб.

 

Забезпечення додержання законодавства про працю та зайнятість населення, захисту його прав і гарантій

Головне управління Держпраці у Київській області в рамках реалізації державної політики здійснює державний контроль за дотриманням підприємствами, установами, організаціями, фізичними особами, які використовують найману працю, законодавства про зайнятість та праце­влаштування осіб з інвалідністю, виконанням нормативу робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів.

Для підвищення ефективності роботи підписано низку документів щодо співпраці з Київським міським відділенням Фонду соціального захисту інвалідів, Головним управлінням Пенсійного фонду України в Київській області, Київським обласним центром зайнятості.

 

Соціальний захист  постраждалих від АВАРІЇ НА ЧАЕС

На території Київської області проживає 625 тисяч 785 осіб, які постраждали вна­слідок Чорнобильської катастрофи. Про­тягом 2017 року цій категорії населення виплачено соціальних допомог та ком­пенсацій на загальну суму 395,8 мільйона гривень, забезпечено укладання 4960-ти договорів на оздоровлення із санаторно-курортними закладами.

У тісній співпраці з Міністерством соці­альної політики, Міністерством охорони здоров’я вирішується питання щодо реалі­зації конституційних прав громадян, потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи 4-ої категорії, які претендують на визначення статусу постраждалих 1-ої категорії.

 

Діяльність служби  у справах дітей та сім’ї

На первинному обліку дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування перебуває 3494 дітей. Рівень сирітства становить 1,05% від загальної чисельності дитячого населення.

На сьогодні у сім’ях опікунів-піклувальників з первинного обліку проживає 2600 дітей (75,5 відсотка), 523 дітей проживають в дитячих будинках сімейного типу та при­йомних сім’ях (15,1 відсотка).

На території Київської області функціонує 6 обласних центрів соціально-психологічної реабілітації дітей. У 2017 році Указом президента України (№ 129 від 13.05.2017 р.) почесне звання України “Мати-героїня” ­присвоєно 34 жінкам Київщини.

 

Київський обласний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

Сімейне виховання, відповідальне батьківство, належне ставлення до дітей стали одним із основних пріоритетів у сімейній політиці Київщини.

Київський обласний Центр СССДМ координує діяльність 23-х районних, 9-ти міських, 5-ти сільських та 1-го селищного центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

У рамках діяльності “Шкіл відповідального батьківства”, клубів для молодих сімей було організовано та проведено 264 заходи для молоді та молодих сімей.

Протягом 2017 року спеціалісти центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді відвідали прийомні сім’ї (482 виїзди), дитячі будинки сімейного типу (347 виїздів); орга­нізували і провели 93 групові заходи.

 

Діяльність Фонду соціального страхування України у Київській області

Важливим напрямом діяльності управ­ління є медико-соціальна реабілітація, відновлення здоров’я та працездатності тих людей, які в результаті отриманих на виробництві травм або професійних за­хворювань стали інвалідами.

Профінансовано стаціонарне лікування 103-х потерпілих, 70-ти постраждалих забезпечено виробами медичного призначення та лікарськими виробами, забезпечено санітарно-курортним лікуванням 44 потерпілих, для 5-ти інвалідів придбано візки.

На постійних засадах здійснюється ­контроль за дотриманням чинного законодавства України з питань організації експертизи тимчасової непрацездатності, проведення перевірок обґрунтованості видачі (продовження) листків непрацездатності застрахованим особам закладами охорони здоров’я незалежно від форми власності та лікарями, що проводять господарську діяльність з медичної практики як фізичні особи-підприємці.

 

Київська обласна  організація Товариства Червоного Хреста

У ході проведення протягом квітня-черв­ня 2017 року в районах та містах області місячника Червоного Хреста в області охоплено соціальним обслуговуванням та надано допомогу 25-ти тисячам осіб.

Прес-служба КОДА

 

Копіювання матеріалів сайту дозволено тільки після узгодження з редакцією газети "Перемога". По всім питанням звертайтесь на електронну скриньку smok7@ukr.net

Top Desktop version