Перемога

Switch to desktop Register Login

Київська ОДА підписала договір про співробітництво з Національною Академією медичних наук України

Днями відбулося урочисте підписання ­договору про співробітництво (партнерство) між Київською обласною державною ад­мі­ністрацією та Національною Академією ­медичних наук України.

Участь у зустрічі з нагоди підписання ­договору взяли голова Київської обласної державної адміністрації Олександр Горган, Президент Національної Академії медичних наук України, академік Віталій Цимбалюк, академік НАМН України, директор ДУ “Інститут педіатрії, акушерства та гінекології НАМНУ” Юрій Антипкін, начальник лікувально-організаційного управління НАМН України, доктор медичних наук, професор Ігор Шкробанець, директор департаменту охорони здоров’я ­облдержадміністрації Алла Арешкович.

Церемонія підписання договору урочисто розпочалася з вітального слова голови ­Ки­ївської обласної державної адміністрації Олександра Горгана, який наголосив на важливості співпраці: “Сьогоднішня подія є надзвичайно важливою і довгоочікуваною для нас. Це велика честь для Київщини – мати такого партнера! Співробітництво з Наці­ональною Академією медичних наук Укра­їни дасть можливість наблизити науку до ­практики, а це сприятиме системному реформуванню охорони здоров’я в Київській області, максимальному наближенню ­медичної допомоги до кожного громадянина і підвищенню якості надання медичних ­послуг мешканцям Київщини”.

Реформа охорони здоров’я, підкреслив Олександр Горган, є одним із пріоритетних напрямків державної політики, мета якої – кардинальне і комплексне реформування цієї сфери, спрямоване на створення системи охорони здоров’я, орієнтованої на пацієнта, спроможної забезпечити медичне обслуговування всіх громадян України на рівні розвинутих європейських держав. Тільки спільними зусиллями влади, наукових установ, медичних закладів і громад­ськості можна досягти результатів.

“Сьогодні для того, щоб реалізувати медичну реформу на рівні Київської області не формально, а справді впровадити її в інтересах і лікаря, і пацієнта, ми потребуємо постійної роботи з експертними установами. Тому співробітництво Київської обласної державної адміністрації з Національною Академією медичних наук України, яка нараховує біля двадцяти тисяч працюючих по всій державі та генерує всю компетенцію у медичній галузі, є дуже принциповим. Для мене це не формальність, а дійсно певна підвалина системної взаємодії, яку ми повинні використати в інтересах, повторюся, як працівників галузі, так і тих, хто потребує медичної допомоги”, – підкреслив очільник облдержадміністрації.

Також Олександр Горган зазначив, що ­одним із пріоритетів у роботі облдержадміні­страції наразі є покращення демографічних показників в Київській області: “Ми констату­ємо дуже тривожну тенденцію депопуляції і боремось за кожне життя, особливо людини працездатного віку, тому що соціальне навантаження на працюючих зростає дуже стрімко. Збільшення народжуваності, збільшення тривалості життя, скорочення смертності – цей пріоритет облдержадміністрації, без перебільшення, номер один сьогодні”.

Президент Національної Академії медичних наук України, академік Віталій Цимбалюк зазначив, що завдяки співпраці між КОДА та НАМН України жителі Київської області матимуть можливість отримувати якісну медичну допомогу. Переважна більшість інститутів Академії мають потужні лікувальні бази, де щорічно надається висококваліфікована спе­ціалізована медична допомога (стаціонарна і консультативна) сотням тисяч хворих із різних регіонів України. Разом з Міністерством охорони здоров’я України інститути беруть участь в організації спеціалізованої медичної допомоги в країні.

“Дійсно, ми можемо багато робити: тридцять шість інститутів, абсолютно всі медичні профілі. Вже зараз є перші кроки тісної співпраці з Інститутом серцево-судинної хірургії імені Амосова. Якщо з Вашою допомогою ми так само будемо співпрацювати з іншими інститутами, то жителі Київської області справді отримають необхідну якісну медичну допомогу. Адже на сьогоднішній день Академія медичних наук має найкращі умови. Ми відкриті до співпраці”, – зазначив Віталій Цимбалюк.

Прес-служба Київської обласної державної адміністрації

Копіювання матеріалів сайту дозволено тільки після узгодження з редакцією газети "Перемога". По всім питанням звертайтесь на електронну скриньку smok7@ukr.net

Top Desktop version