Перемога

Switch to desktop Register Login

Кожне питання буде почуте, на кожну проблему буде відреаговано

У цьому запевнив ліквідаторів аварії на ЧАЕС голова облдержадміністрації Олександр Горган

В історії нашого багатостраждального народу чимало скорботних дат, спогад про які пронизує серце гострим болем. Одна з них – 14 грудня, коли в Україні традиційно вшановують ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції – людей, які ціною свого життя і здоров’я змогли приборкати страшну трагедію ХХ століття.

12 грудня відбувся обласний захід з цієї нагоди. Його учасники вшанували пам’ять героїв-ліквідаторів і з почуттям глибокої вдячності та поваги вклонилися тим, хто продовжує свій життєвий шлях. Голова Київської обласної державної адміністрації Олександр Горган вручив ряду ліквідаторів почесні грамоти – за мужність і самовідданість, виявлені під час ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, багаторічну сумлінну працю й активну громадянську позицію. Нагороди учасники зібрання отримали також і від Департаменту соціального захисту населення КОДА – подяки департаменту вручив його директор Ігор Мещан.

Учасники заходу мали змогу обговорити болючі питання й адресувати їх особисто очільнику Київщини. Голова облдержадміністрації запевнив, що кожне питання буде почуте, на кожну проблему буде відреаговано, жоден чорнобилець, жоден ліквідатор аварії на ЧАЕС не залишиться без уваги.

 

Довідково

Київська область є однією з найбільш постраждалих областей нашої країни. На Київщині мешкає 625 тисяч 785 осіб, постраждалих внаслі­док Чорнобильської катастрофи. Із них учасників ліквідації 36 тисяч 668 осіб: І категорії – 11 тисяч 109 осіб; ІІ категорії – 21 тисяча 842 осіб; ІІІ категорії – 3 тисячі 717 осіб.

Протягом 2017 року департаментом соціального захисту населення було профінансовано районні й міські управ­ління соціального захисту населення області за шістьма напрямками державної програми “Соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” на загальну суму 570,2 млн грн:

– “Санаторно-курортне лікування” – 25,9 млн грн, за рахунок яких оздоровлено 4729 осіб І категорії постраждалих від наслідків аварії ЧАЕС, що складає 100% від загальної потреби;

– “Виплата грошової компенсації за пільгове забезпечення продуктами харчування” – 228,35 млн грн для І та ІІ категорій;

– “Компенсація за шкоду, заподіяну здоров’ю особам, які стали інвалідами внаслідок Чорнобильської катастрофи, учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та сім’ям за втрату годувальника” – одноразова компенсація та щорічна допомога на оздоровлення на суму 5,3 млн грн.

Докладаються зусилля до вирішення питання надання статусу постраждалих від Чорнобильської катастрофи І категорії. 31 жовтня 2017 року за ініціативи департаменту соціального захисту населення було проведено розширену нараду з обговорення та пошуку шляхів вирішення питання реалізації конституційних прав громадян, потерпілих внаслідок чорнобильської катастрофи 4-ої категорії, які претендують на визначення статусу постраждалих 1-ої категорії. За результатами наради готуються спільні пропозиції до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України,щодо шляхів вирішення нагальних питань на період до впорядкування чинного законодавства.

У лікувальних закладах, підпорядкованих департаменту охорони здоров’я КОДА, перебуває на обліку 32621 учасників ліквідації наслідків чорнобиль­ської катастрофи. Спеціалізованим базовим закладом є “Київська обласна лікарня №2”, до якої на медичне обслуговування прикріплено 32040 ліквідаторів.

За 9 місяців нинішнього року амбулаторно-поліклінічну медичну допомогу отримали безкоштовно 7588 осіб.

Існує реєстр видачі безкоштовних ліків, яких було видано за 9 місяців 2017 року на суму понад 1 млн грн.

Також ліквідатори мають право на безоплатне стоматологічне лікування та протезування. Станом на 1 жовтня 2017 року було проведено протезування на суму 97,7 тис. грн.

Крім амбулаторно-поліклінічної допомоги в умовах поліклініки ліквідатори отримують і стаціонарну медичну допомогу. За 9 місяців цього року її було надано 2821-му ліквідатору наслідків аварії на ЧАЕС. У середньому в день на ліки та харчування витрачається для цієї категорії пацієнтів близько 50 грн на ліки і 45 грн на харчування.

Заслуговує уваги й така форма надання амбулаторної допомоги ліквідаторам, як виїзди бригад лікарів, середнього медперсоналу в райони Київської області, переважно в сільські амбулаторії та ФАПи. Впродовж січня-жовтня здійснено 14 планових виїздів в 15 районів Київщини, проконсультовано більше тисячі пацієнтів, 185 з яких направлено на стаціонарне лікування.

Чорнобильська трагедія забрала життя багатьох людей, завдала шкоди здоров’ю мільйонів українців, її наслідки ще відчуватимуть на собі майбутні покоління. Вона вважається найжахливішою катастрофою в історії людства. Жодна статистика не скаже, скільки людських доль понівечено чорнобильським смерчем, скільки ще ліквідаторів “дотлівають” у різних лікарнях, скільки їх уже відійшло у вічність. На превеликий жаль, за 6 місяців 2017 року Київщина втратила 608 героїв-ліквідаторів Чорнобиля…

Прес-служба Київської обласної державної адміністрації

Копіювання матеріалів сайту дозволено тільки після узгодження з редакцією газети "Перемога". По всім питанням звертайтесь на електронну скриньку smok7@ukr.net

Top Desktop version