Перемога

Switch to desktop Register Login

З душею агронома і талантом художника

“Ось тут у мене огірочки, а там, поряд із помідорчиками та соєю, – перець і капуста,” – розповідає борівчанин Віталій Жук своїм ­гостям.

Ви запитаєте: а що тут дивного, такі екскурсії своїми грядками можуть провести всі дачники-городники, для яких настала ­гаряча пора. Справа у тому, що Віталій Жук не лише кладе зерно у землю, з надією отримати гарний врожай, а й робить із нього ­картини, даючи шанс насінню, яке втратило родючість, на друге життя. Годинами викладаючи насінинку до насінинки, митець створює різнобарвні художні шедеври, які стають результатом кропіткої – не тільки за технікою, а й за підбором потрібного матеріалу – роботи. Все насіння, яке автор використовує, є не лише справжнім, зібраним ним на дачі, а й має природній колір. Найскладніше, зізнається Віталій Жук, було знайти червоне насіння. Воно міститься в амарантусі, але таке дрібне, що його складно назбирати. Якщо ж потрібно зобразити небо чи річку, підійдуть макові ­зернятка, сонце і жовті безкраї лани – насіння кукурудзи, а для яскравих деталей картини найкраще підходить зерно сорго, з якого роблять віники. До речі, воно вже давно полюбилося талановитому борівчанину, який для того, щоб мати такого насіння якомога більше, обсаджує цією рослиною свою земельну ділянку. Віничне сорго, розповідає Віталій Жук, є чудовою огорожею, матеріалом для віників і художніх полотен, які стали частиною його життя і творчості.

Скільки картин вже створив за роки свого унікального творчого захоплення, автор і не пригадає. Та й порахувати їх неможливо, бо ж більшість із них були подаровані друзям, рідним, колегам. А ті, що залишилися, стали частиною виставки “Насіннєві розписи”, ­презентація якої відбулася днями у Фастів­ському державному краєзнавчому музеї.

Ця творча виставка у житті Віталія Жука – перша, яка стала його візитівкою як художника. Та вже давно цей чоловік багатьом ­відомий як вчений у галузі овочівництва, селекції і насінництва овочевих культур, кандидат сільськогосподарських наук. Результатом його багаторічної діяльності є публікація більш як ста наукових робіт й одинадцять авторських свідоцтв на сорти. Віталій Юхимович має безліч нагород, але найголовніша для нього – любов і ша­на земляків. Тому не дивно, що за ­багаторічну невтомну працю у сіль­ському господарсті рішенням Фастів­ської райдержадмі-ністрації та районної ради йому присво­єно звання “Почесний громадянин ­Фастівського ра­йону”, а його ім’я ­занесено до книги “Золотий фонд Фастівщини”.

Взагалі у районі подружжя Жуків знане та шановане. Їхні професійні досягнення займають гідне місце серед здобутків українських вчених-аграріїв. І Віталій Юхимович, і Ольга ­Яківна – селекціонери, провідні наукові ­спів­робітники відділу селекції і насінництва ­овочевих культур Київської дослідної станції Інституту овочівництва та баштанництва ­Української академії аграрних наук.

Розповідаючи про кожну із представлених на виставці картин, Віталій Жук постійно наголошував, що їх могло б і не бути, якби не підтримка і допомога дружини, яка є його музою на життєвому шляху.

Колись давно, півстоліття тому, їх поєднав спорт. Захопившись волейболом ще під час навчання у вузі, познайомившись (мабуть, і ­закохавшись) на волейбольному майданчику, вони пронесли через усе своє життя палку відданість спорту. До спортивного життя ­Фастівщини подружжя долучилося одразу ж, як приїхало працювати до Борової. З того часу ці захоплені цікавою справою люди здобули собі наукову, спортивну, а тепер ще й творчу славу.

Із 50-ою річницею подружнього життя ­Віталія Юхимовича та його дружину – Ольгу Яківну від імені фастівського міського голови Михайла Нетяжука та управління культури, молоді та туризму привітала директор ­Фастівського державного краєзнавчого ­музею Тетяна Дакал. А з творчим дебютом – відкриттям виставки – заступник голови Фастівської райдержадміністрації Юрій Волков, почесний громадянин Фастова, директор ­Фастівської школи народної майстерності Анатолій Древецький та інші гості заходу.

Розважали жартівливими піснями та ­гу­моресками всіх, хто завітав на відкриття виставки, учасники Борівського народного аматорського колективу “Надвечір’я”, до яких долучився і Віталій Жук, який, взявши до рук баян і загравши на ньому, довів: якщо людина талановита – вона талановита у всьому!

Олена ОЛІЙНИК

 

 

Копіювання матеріалів сайту дозволено тільки після узгодження з редакцією газети "Перемога". По всім питанням звертайтесь на електронну скриньку smok7@ukr.net

Top Desktop version