Перемога

Switch to desktop Register Login

Пряний корінь

imbir-2-18

У східних країнах імбир називають універсальними ліками. І це неспроста: вчені виділяють більше двох десятків його корисних властивостей. Корінь імбиру має потогінну, болезаспокійливу, відхаркувальну дії, стимулює роботу органів шлунково-кишкового тракту, очищає кров від холестерину, очищає організм від шлаків і токсинів, покращує кровообіг, зміцнює стінки судин, зігріває. Імбиру немає рівних серед інших прянощів не тільки за цілющими властивостями, але і за смаковими якостями.

Дослідження довели, що не існує лікар­ської рослини або препарату, який би справлявся з морською хворобою ефективніше.

Свіжий імбир найчастіше додають у чай. При виборі свіжого кореня рекомендують звертати увагу на забарвлення: воно по­винно бути золотистим, структура шкірки повинна бути гладкою і злегка блищати, на дотик корінь повинен бути твердим, а при відламуванні відростка повинен чутися хрускіт. Чим більший корінь і відгалужень на ньому, тим більше в ньому корисних компонентів і ефірних масел. Однак, щоб бути впевненим у тому, що в імбирному чаї збережеться максимум ­корисних властивостей, рекомендують до­тримуватися простих порад: температура води має бути в межах 50-60°С. При дотриманні цієї рекомендації збережеться більша кількість вітаміну С. Для підвищення користі напою варто додати в нього листочок м’яти і скибку лимона, мед.

Імбир може принести не тільки користь, але і шкоду організму. Не рекомендують приймати імбирний чай при ентериті, виразці, коліті, гастриті (імбирний чай може завдати ­шкоди і без того пошкодженій слизовій оболонці органів шлунково-кишкового тракту), при цирозі печінки, гепатиті, при жовчнокам’яній хворобі, при будь-яких видах кровотеч, при високому ­артеріальному тиску, ішемічній хворобі серця, передінфарктному стані, при температурі тіла понад 39°С, під час вагітності.

 

Копіювання матеріалів сайту дозволено тільки після узгодження з редакцією газети "Перемога". По всім питанням звертайтесь на електронну скриньку smok7@ukr.net

Top Desktop version