Перемога

Switch to desktop Register Login

Що було вчора і що буде завтра? (погляд сільських голів Фастівщини) ч.3

selo-2-18

“Перемога” продовжує публікацію виступів очільників сільських і селищних громад ­Фастівщини, розпочату у двох передноворічних номерах газети. Ще і ще раз запрошуємо до спілкування із нашими читачами тих, хто ще не поділився інформацією про тогорічні добрі справи і цьогорічні наміри щодо перспектив розвитку населених пунктів району.

Великогуляківський сільський голова Олена Куріленко:

– Двадцять два роки я віддала службі в органах місцевого самоврядування: одинадцять працювала секретарем сільської ради і тричі односельчани обирали мене сільським головою. Своє нат­хнення віддаю рідному селу. Дуже люблю своїх земляків, переживаю, коли не вдається щось задумане здійснити для них. Кожного року ідей та планів все більше і більше, але, на жаль, фінансові можливості сільської ради не­великі. От і доводиться разом із депутатами сільради обирати найнеобхідніше із необхідного.

На території нашої сільської ради три населені пункти: Великі Гуляки, Федорівка і Василівка. За час моєї каденції було повністю газифі­ковано Федорівку. 2016 року в ній зроблено вуличне освітлення, і в планах на 2018 рік залишилося ­облаштувати його лише на одній ­вулиці – Кільцевій. Великі Гуляки ­повністю освітлюються за рахунок місцевого бюджету. Минулого року чи не найбільшу увагу ми у цьому селі приділяли поточному ремонту доріг, які того конче потребували. За­уважу, що для поточного ре­монту доріг щороку в місцевому бюджеті закладаємо кошти. На ­центральній вулиці села, Сло­бідській, покладено 800 квадратних метрів асфальтного покриття на суму 280 тисяч гривень. А за ра­хунок співфінансування з районним бюд­жетом було частково відремонтовано під’їзну дорогу до Великих Гуляків на суму 130 тисяч гривень. Вже цього року плануємо виготовити проектно-кошторисну ­документацію на капітальне будівництво дороги на вулиці Слобідській протяжністю 1,8 кілометра.

Радісною поді­єю для нашої малечі було від­криття у День захисту дітей ­дитячого майданчика, який теж придбали за кошти місцевого ­бюджету. Приємно те, що змонтований він був силами батьків, підлітків і молоді села. Треба було бачити, з якою відповідаль­ністю і любов’ю вони робили гойдалки і гірки, усвідомлюючи, що роблять це для своїх дітей. А перед Новим роком неподалік дитячого майданчика виріс ще й майданчик спортивний, який був споруджений завдяки народному депутату України Руслану Сольвару. Тепер у дітей нашого села дійсно є своя територія.

   Роки тому так склалося, що в селі було закрито школу і дітки (а їх у нас більше шістдесяти) добира­ються до Дідівщинської ЗОШ I-III ступенів шкільним ­автобусом. І для нас, працівників, депутатів та членів виконкому сільської ради, це одне з най­болючіших ­питань. До цього часу ­щемить, що тоді школу відсто­яти не вдалося, і стоїть пусткою ще дуже міцне приміщення   в центрі села. В майбутньому ми плануємо від­крити у ньому дитячий садочок.

Велика увага протягом року ­приділялася благоустрою населених пунктів. Протягом минулого року облагороджено пам’ятник ­невідомому солдату у Великих ­Гуляках: на стежці до нього покладено тротуарну плитку, проведено ремонт обеліска та нагробних плит. 2018 року плануємо зробити такий же ремонт у Федорівці. За ініці­ативи жителя нашого села Жені Кухаря в центрі села  встановлено виготовлений ним дерев’яний Герб Укра­їни. Навесні місцеві дівчатка висаджують поруч із ним квіти. Тут же, в центрі, встановлено нову ­автобусну зупинку, подібну тій, що вже є на вулиці Шевченка.

Щоб село було чистим, щомісячно вивозимо побутове сміття, для чого укладено договір із ФОП Сер-гієм Дармостуком, який ви­конує свою роботу сумлінно і ­вчасно. Влітку територія села, ви­зна­чена у договорі, обкошується, а взимку вчасно розчищається. ­На­прикінці минулого року завдяки небайдужим нашим землякам Вік­тору ­Ратоштюку, Василю Андрусю, ­Максиму Андрусю та Олександр Ратошнюку чимала частина села була вчасно розчищена від снігу.

Варто згадати й про те, що минулого року нам вдалося повністю ­замінити газове обладнання на ­сучасне в місцевому ФАПі, а його ремонт плануємо провести вже цьогоріч. Також цього року плану­ємо виготовити проектно-кошторисну документацію на капітальний ремонт нашого Будинку культури. Тут не можу не згадати про його ініціативного і відповідального директора ­Тетяну Кухар, яка згуртувала ­навколо себе молодь та дітей і навіть очолила сільську молодіжну громадську організацію. Десять років працює у сільському закладі культури вокальний ансамбль ­“Гулячаночка” під керівництвом справжнього майстра своєї справи, художнього керівника Сергія ­Дмитренка. 2017 року завзяті голосисті дівчата з цього ансамблю представляли Фастівський район у Василькові на святі з нагоди ювілею Київської області. Ми любимо свої молоді таланти, пишаємося ними і намагаємося ­завжди підтримати їх. Зокрема, нещодавно замовили для учасників ансамблю нові концертні костюми.

Пишаємося і нашою сільською футбольною командою “Гулівуд” (до речі, я сама є завзятою вболі­вальницею). Створена 2016 року, вона відразу стала золотим призером Фастівського району з футболу у першій лізі, а ­минулого року здобула бронзу. Результат не прийшов просто так. Відновив, очолює і тренує команду Віктор Лепський, який віддає їй весь вільний час. Між іншим, “Гулівуд” уже відомий не тільки у Великих Гуляках і на Фастівщині, але й ширшому колу вболівальників. 2017 року наші футболісти взяли участь у програмі “Сюрприз, сюрприз” всеукраїнського каналу СТБ, за що отримали у подарунок добротні глядацькі трибуни на 140 місць, електронне табло, та ще й тракторець для обкошування футбольного поля.

Закло­потані, забігані у справах, ми ­нечасто говоримо одне одному хороші слова. Нині ж, користуючись нагодою, я хочу сказати, що мало що вдалося б мені зробити на території сільської ради одноосібно. Тому я дуже вдячна ­активним депутатам і членам виконкому сільської ради, секретарю сільської ради Валентині Плуговенко, бібліотекарю Аллі Коротчук, завідуючій поштовим відділенням Руслані Шкуренко, ­соціальному працівнику Тетяні Пушкаш і багатьом-багатьом ­односельчанам, а особливо ­молоді, за якою ­майбутнє не тільки наших сіл, але й усієї ­кра­їни. Вітаю всіх із Новим роком та Різдвом Христовим. Бажаю міц­ного здоров’я і миру, а громаді – процвітання і достатку!

Копіювання матеріалів сайту дозволено тільки після узгодження з редакцією газети "Перемога". По всім питанням звертайтесь на електронну скриньку smok7@ukr.net

Top Desktop version