Перемога

Switch to desktop Register Login

Що було вчора і що буде завтра? (погляд сільських голів Фастівщини) ч.7

 

Протягом двох місяців одинадцять сільських і селищних голів Фастівського району виступили на сторінках “Перемоги”, розповівши про зроблене у своїх громадах минулого року

і про задумане для звершення на цей рік. Різні села, різні можливості для розвитку, але бажання людей у всіх однакове – жити краще, впевнено дивлячись у майбутнє. Дехто із сільських голів, зна­йомлячись із “Калейдоскопом добрих справ”, звіряв зроблене у своїх селах, дехто намагався ви­ступом у газеті привернути увагу до конкретних проблем, а ­дехто використав районну інформаційну трибуну як можливість розказати про своїх земляків, благодійників та ­активістів. Наразі рубрика, яка була задумана як новорічна естафета сільських і селищних голів, фінішує. Але це зовсім не ­означає, що очільники сіл та селищ більше не будуть ­ділитися з нашими читачами своїми думками та інфор­мацією про життя територіальних ­громад. Запрошуємо всіх до подальшого спілкування!

У цьому ж номері “Перемоги” про успіхи і проблеми своєї громади говорить Скригалівський сільський ­голова Людмила ДЕМЧЕНКО:

– Виборці Ставків і Скригалівки сільським головою мене обирають вдруге, тож цю посаду я обіймаю вже сім років. У двох наших селах мешкають нині 675 осіб. Ще п’ять років тому нас було на п’ятдесят більше і, звісно ж, зменшення населення викликає певне занепокоєння і у мене, і у депутатів та членів виконкому сільської ради. Розуміємо, що людей приваблює комфортне життя – зручне транспортне сполучення, медичне обслуговування, наявність школи і дитячого садочка, Будинку культури, торговельні послуги. Тому щороку плануємо зробити щось хороше у своїх селах, щоб вони ­ставали кращими, зручними для життя в них. І коли на засі­даннях сільської ради розглядаємо бюджетні питання, то, звичайно ж, на першому плані у нас два соціальні об’єкти: школа і медамбулаторія.

Дуже переживаємо, щоб оптимізація в освіті не торкнулася нашої сільської школи. Причини для такої тривоги є: у нашій дев’ятирічці вчиться лише п’ятдесят учнів. У деяких класах – всього по п’ятеро-восьмеро школярів. Зараз предметно опікуємося реконструкцією частини приміщення нашої школи з наступною реорганізацією її у навчально-виховне об’єднання “Скригалівська ЗОШ І-ІІ ступенів – дитячий садок”. Уже виготовлено проект, який ще торік пройшов експертизу, а зараз до нього ­вносяться деякі зміни.

Минулого року сільська рада для шкільних ­потреб виділила майже тридцять п’ять тисяч ­гривень. Частина цих коштів була використана на оздоровлення дітей учасників АТО і тих, хто має найкращі успіхи в навчанні, а також на ­проведення гурткової роботи і користування Інтернетом. Протягом року велику допомогу­ нашій школі надавало ФГ “Полісся”, яке очолює Анатолій Беренок. Завдяки цьому господарству в спортзалі замінені на енергозберігаючі вікна, для шкільної їдальні зроблена водопостачальна ­свердловина. ­Допомагало ФГ “Полісся” і з продуктами хар­чування. А ще гос­подарство організувало для наших школярів екскурсію до Києва.

Допомагає школі продуктами харчування  і ПСП “Україна”, що розташоване у селі Почуйки Попільнянського району (керівник Анатолій Пащенко). Завдяки цьому підприємству для школи було придбано інтерактивну дошку, а в новорічні свята сільська дітвора отримала від нього подарунки.

Не менше уваги сільська рада та її виконком приділяють ­Скригалівській медамбулаторії. Торік із сільського бюджету для її потреб було виділено субвенцію в сумі п’ятдесят три з половиною тисячі гривень. Це дозволило замінити в амбулаторії вікна на енергозберігаючі, придбати комп’ютер, зробити ­поточний ремонт, використати частину коштів на заробітну плату працівникам і на придбання бензину.

П’ятнадцять тисяч гривень сільрада виділила для виплати зарплати протягом минулого року працівникам ще однієї ­бюджетної установи – сільського Будинку культури.

Дбаємо і про благоустрій Ставків і Скригалівки. Зокрема, із сільського бюджету було виділено більше сімдесяти тисяч ­гривень для ремонту дороги на вулиці Шевченка і висипки ­щебеневою сумішшю вулиць Дружби, Пащенка і Фастівецької. Завдяки народному депутату України Руслану Сольвару у нас, як і в багатьох інших селах району, встановлені дитячий та спортивний майданчики. А вже цього року за кошти сільського бюджету ми встановили ще один дитячий майданчик.

Мешканці Ставків і Скригалівки традиційно утримують у ­чистоті та порядку один на обидва села цвинтар, а сільська рада допомагає їм у цьому. Нещодавно на нашому кладовищі з’явилася ошатна капличка. Її побудував меценат Леонід ­Кельвич, який свою трудову діяльність починав у Ставках.

Якби мене запитали про найболючіші проблеми нашої територіальної громади, я б відповіла: погані, подекуди – дуже погані, дороги. Здавалося б, і транспортне сполучення забезпечено для наших жителів (до Фастова автобус ходить вісім разів на день), але ж стан доріг – жахливий. Минулого року зраділи, бо було розпочато ремонт дороги Фастів – Скрига­лівка, та він був виконаний як ямковий і всього лише протяжністю двісті метрів. Особливо непокоїть нас стан доріг на двох скригалівських вулицях – Фастівецькій і Дружби, які розбиті вантажівками, що ними лісгосп перевозить деревину. Сподіваємося, що цього року ситуація з капітально-ремонтними роботами на наших дорогах зміниться на краще.

І ще дуже хочу, щоб збулася моя найзаповітніша мрія. А вона така: щоб в Україні не вмирали села – оплот землеробської праці і нашого добробуту.

 

 

 

Копіювання матеріалів сайту дозволено тільки після узгодження з редакцією газети "Перемога". По всім питанням звертайтесь на електронну скриньку smok7@ukr.net

Top Desktop version