Актульні новини Фастова і Фастівського району

Набрав чинність Закон, що визначає повноваження нотаріусів щодо держреєстрації прав на нерухомість

Згідно із Законом України від 4.07.2012 р. №5037-VІ “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення та спрощення процедури державної реєстрації земельних ділянок та речових прав на нерухоме майно” , з 1.01.2013 року буде впроваджено новий порядок державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень, який має спростити процедуру реєстрації права власності на нерухоме майно.

З 1.01.2013 року нотаріуси отримають право у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень. Так, нотаріус під час вчинення нотаріальних дій із нерухомим майном, об’єктом незавершеного будівництва, матиме доступ та користуватиметься Державним реєстром речових прав на нерухоме майно. Тобто нотаріус стане спеціальним суб’єктом, на якого буде покладено функції державного реєстратора прав на нерухоме майно відповідно до вимог Закону України “Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень”.

Нотаріус під час вчинення нотаріальних дій із нерухомим майном, об’єктом незавершеного будівництва здійснюватиме пошук у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно відомостей про зареєстровані речові права на нерухоме майно, об’єкт незавершеного будівництва, обтяження таких прав та за його результатами формуватиме витяг із Державного реєстру речових прав  на нерухоме майно, який залишатиметься у справі державної нотаріальної контори чи приватного нотаріуса.

У результаті, після дарування чи купівлі-продажу нерухомого майна громадянам не доведеться звертатися до нотаріуса з необхідністю вносити відповідну угоду до Реєстру правочинів, а згодом, отримавши витяг з цього реєстру, звертатись до БТІ, щоб зареєструвати права на це майно. Оскільки з 1 січня 2013 року набудуть чинність чергові законодавчі зміни, які покладуть на нотаріусів функції державного реєстратора прав на нерухоме майно, з початку наступного року громадяни зможуть реєструвати права на нерухоме майно безпосередньо у нотаріуса.

Сергій КОПІЙКА, завідувач Фастівської районної державної нотаріальної контори в Київській області