Актульні новини Фастова і Фастівського району

БТІ працювало, працює і буде працювати!

Шановні жителі Фастівщини!

Останнім часом містом поширюється інформація про те, що БТІ припинило свою діяльність, а деякі приватні підприємства виконують функції бюро технічної інвентаризації.
З приводу цього комунальне підприємство «Фастівське МБТІ» повідомляє, що питання проведення технічної інвентаризації приватними особами на сьогоднішній день чинним законодавством не врегульоване, закон «Про проведення технічної інвентаризації об’єктів нерухомого майна» не прийнятий.

Фастівське МБТІ було створено 7 вересня 1951 року для проведення технічної інвентаризації, оцінки об’єктів нерухомого майна та інвентаризації земельних ділянок м. Фастова та Фастівського району.

За шістдесят два роки роботи підприємства створена база даних, яка вміщує в себе історію всіх міських, селищних, сільських об’єктів нерухомості та земельних ділянок, на яких вони розташовані. Не маючи цієї інформації, неможливо об’єктивно та якісно проводити технічну інвентаризацію, виявляти випадки самовільного будівництва чи реконструкції.

Тобто, якщо державний реєстратор речових прав на нерухоме майно або нотаріус при реєстрації прав власності громадян та юридичних осіб буде керуватися матеріалами технічної інвентаризації, виконаними не комунальним БТІ, це означатиме, що спеціаліст свідомо використовує недостовірні дані.

Працівники КП «Фастівське МБТІ» – висококваліфіковані спеціалісти з великим стажем роботи за своїми спеціальностями. Вони мають сертифікат суб’єкта оціночної діяльності (експертна оцінка); ліцензію на проведення приватизації державного житлового фонду; кваліфікаційний сертифікат на проведення технічної інвентаризації.

КП “Фастівське МБТІ” надає послуги з:

– проведення технічної інвентаризації об’єктів нерухомого майна фізичних та юридичних осіб;
– виготовлення технічного паспорта на нерухоме майно;
– експертної та інвентаризаційної оцінки об’єктів нерухомого майна;
– виготовлення та надання власникам нерухомого майна копій технічних паспортів, довідок і виписок, передбачених інструкцією;
– юридичних послуг та консультацій з правових питань щодо нерухомого майна, приватизації об’єктів нерухомого майна;
– надання довідки для отримання дублікатів у разі відсутності правовстановлюючих документів на об’єкти нерухомого майна;
– розрахунку часток у зв’язку зі зміною часток користування нерухомим майном внаслідок добудов, надбудов та інше;
– проведення підготовчих робіт, пов’язаних із виділом будинків зі складу домоволодінь.

Згідно з Постановою Кабінету Міністрів України, вартість послуг  КП «Фастівське МБТІ» має затверджені державним органом ціни на послуги, що виконуються БТІ.

Існування обліку нерухомого майна, комунального архіву інвентаризаційних справ, які веде БТІ, відповідає інтересам територіальної громади, оскільки дає можливість відтворити втрачені документи, служить доказовою базою в судах при вирішенні майнових спорів. За допомогою інвентаризаційних справ можна дізнатися про історію об’єкта.

Облік нерухомого майна здійснюється на підставі матеріалів технічної інвентаризації. Згідно з рішенням виконавчого комітету Фастівської міської ради, рішень сільських рад технічну інвентаризацію та облік нерухомого майна доручено здійснювати тільки спеціалістам комунального підприємства «Фастівське БТІ».

Комунальне підприємство «Фастівське МБТІ» розташоване у м. Фастові по вулиці Радянській, 1 (другий поверх банку Київська Русь).

Олександра ГЕРАСИМОВА, директор КП КОР «Фастівське МБТІ»