Актульні новини Фастова і Фастівського району

Профілактичні рейди на водоймах району

…проводять фастівські рятувальники – задля безпеки любителів зимової риболовлі

Рятувальники державної служби з надзвичайних ситуацій у Фастівському районі провели рейдові перевірки місць найбільшого скупчення любителів підльодного вилову риби. Днями працівники служби “101” вкотре нагадали рибалкам на річці Унава про основні правила поведінки на льоду та роздали пам’ятки. У ході рейду всім громадянам, які перебували на кризі, було наголошено, що різка зміна температури повітря, яка спостерігається останнім часом, може призвести до зменшення товщини льоду. А це у свою чергу підвищує небезпеку перебування на ньому.

Зимова підлідна ловля риби вимагає суворого дотримання правил безпечної поведінки. Не можна пробивати близько одна від одної багато лунок. Забороняється збиратися великими групами на одному місці. Не слід пробивати лунки на переправах. Рятувальники застерігають від ловлі риби поблизу вимоїн та занадто далеко від берега, яке б клювання там не було. Під рукою слід завжди мати міцну мотузку довжиною 12-15 метрів, поруч з лункою варто тримати дошку або велику гілку.

Якщо Ви провалилися під лід, треба широко розкинути руки по краях льодового пролому та утримуватися від занурення з головою. Намагайтеся не обламувати крайку льоду, без різких рухів вибирайтеся на лід, наповзаючи грудьми і по черзі витягаючи на поверхню ноги. Вибирайтесь від пролому повзком.

Якщо на ваших очах під лід провалилася людина, негайно сповістіть, що йдете на допомогу. Наближайтесь до ополонки тільки повзком, широко розкидаючи при цьому руки. До самого краю ополонки не підповзайте. Кидати мотузку, пов’язані ремені, шарфи або дошки треба за 3-4 метри. Витягнувши постраждалого на лід, повзіть із небезпечної зони. Потім укрийте його і якнайшвидше доставте в тепле місце, переодягніть у сухий одяг і напоїть чаєм.

Дотримання елементарних правил безпечної поведінки допоможе вам зберегти своє життя і життя людей, які знаходяться поруч з вами. Будьте уважні та вкрай обережні на кризі. І не забувайте роз’яснювати ці правила дітям!

Євген КУЛИНИЧ, заступник начальника ДПРЧ-30,
Олександр МУСІЄНКО, інспектор ДІТБ