Актульні новини Фастова і Фастівського району

Вже час подбати про літній відпочинок дітлахів!

І в цьому вам допоможе соцстрах!

У 2012 році за рахунок соцстраху на санаторно-курортне лікування було направлено близько 300 застрахованих осіб, путівки для яких коштували Фонду майже півтора мільйона гривень. Також Фастівська районна виконавча дирекція Київського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності повідомляє, що поряд із санаторно-курортним лікуванням дорослих соцстрах профінансував і оздоровлення дітей застрахованих осіб.

У цьому плані активно співпрацювали з Фондом комісії із соціального страхування Пивоварні Зіберта, де оздоровлено 30 дітей, ПАТ “Елопак-Фастів” (25 дітей), Фастівського хлібокомбінату (11), Фастівської дистанції колії (10), Фастівської дистанції електропостачання і Фастівської дистанції сигналізації та зв’язку (по 6 дітей), залізничної станції Фастів (4), вузлової лікарні (2). Також за кошти соцстраху було оздоровлено 11 дітей, які мешкають у Фастівському районі. Загалом на часткове фінансування дитячого оздоровлення у 2012 році використано 72 тисячі гривень. Також страхувальникам було видано 12 дитячих путівок на суму 47 тисяч гривень та 12 санаторно-курортних путівок для лікування дитини в супроводі дорослого, що коштували Фонду 109 тисяч гривень.

Зараз, хоч до літа ще далеко, саме час подбати про оздоровлення та незабутній відпочинок дітей під час наступних літніх канікул, щоб вони не тільки відпочили та зміцніли, але й запаслися здоров’ям на весь рік. Тому Фастівська районна виконавча дирекція Київського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності вкотре звертає увагу на те, що дитяче оздоровлення – річ надважлива, і воно завжди було одним із пріоритетів діяльності Фонду. Тож і нині, незважаючи на складний фінансовий стан, соцстрах бере на себе оплату частини вартості дитячих путівок. Існує широкий перелік оздоровчих таборів по всій території України, у тому числі і в Автономній республіці Крим, де за бажанням страхувальників можна оздоровити дітлахів з використанням коштів Фонду, тим самим здешевивши для себе вартість путівки.

Скористатися доплатою Фонду можуть лише працюючі батьки, які сплачують єдиний соціальний внесок, та приватні підприємці, застраховані на добровільних засадах.

Для оплати частини вартості путівки до дитячого закладу оздоровлення за рахунок коштів Фонду працюючому (батьку, матері, усиновлювачу, опікуну/піклувальнику) необхідно звернутися до комісії (уповноваженого) із соціального страхування за основним місцем роботи з відповідною заявою. А комісія, в свою чергу, звертається до Фастівської районної виконавчої дирекції Фонду із заявкою на часткове фінансування оздоровлення дітей за рахунок коштів Фонду.

Фізичні особи-суб’єкти підприємницької діяльності мають звертатися безпосередньо до Фастівської районної виконавчої дирекції Фонду (за умови наявності договору про добровільну участь у загальнообов’язковому державному соціальному страхуванні з територіальним органом Пенсійного Фонду України та сплати єдиного внеску на момент звернення).

Кошти Фонду будуть направлені на покриття вартості набору продуктів харчування дітей – не більше 39-ти гривень на один людино-день, а також на лікування та культурне обслуговування дітей – не більше 3-х гривень на один людино-день з розрахунку на оздоровчу зміну, тривалість якої може бути 21 день. Таким чином, за рахунок коштів Фонду буде сплачено 882 гривні. Решта вартості путівки оплачується за рахунок страхувальника, профспілкової організації підприємства чи організації, батьків або з інших джерел.

Для отримання коштів страхувальнику необхідно подати до Фастівської районної виконавчої дирекції Фонду заявку на часткове фінансування оздоровлення дітей встановленого зразка (можна отримати в дирекції) та документи згідно з переліком. Зазначаємо, що заявка подається окремо на кожну оздоровчу зміну і у розрізі оздоровчих таборів.

Звіт про використання коштів Фонду на оздоровлення дітей у дитячих оздоровчих закладах надається страхувальником до Фастівської районної ВД за формою Ф-4 ФСС із ТВП.

Рішення про виділення путівки до дитячого оздоровчого закладу приймається комісією (уповноваженим) із соціального страхування підприємства, установи, підприємця на підставі особистої заяви застрахованої особи (батька, матері, усиновлювача, опікуна) щодо оздоровлення дитини із зазначенням віку (діти повинні бути від 7 до 18 років).

Застрахованій особі протягом календарного року за рахунок коштів Фонду може бути виділено на одну дитину лише одну путівку до дитячого оздоровчого закладу.

З метою підвищення ефективності проведення оздоровчої кампанії звертаємось до голів комісій та уповноважених із соціального страхування підприємств та установ міста й району з проханням провести відповідну роботу в трудових колективах, визначити суму коштів, необхідну для часткового фінансування оздоровлення дітей, та повідомити про це нашу дирекцію.

Наголошуємо, що ми готові забезпечити кошти значно більшій кількості замовників, аніж маємо на сьогодні.

Для отримання інформації страхувальники та застраховані особи можуть зателефонувати за номером: 6-04-71 в робочі дні: понеділок-четвер з 9.00 до 18.00, у п’ятницю – з 9.00 до 16.45, обідня перерва – з 13.00 до 13.45.

Фастівська районна виконавча дирекція Київського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності