Актульні новини Фастова і Фастівського району

Тиждень планування сім’ї

За визначенням Всесвітньої організації охорони здоров’я, планування сім’ї включає запобігання небажаній вагітності , вільний вибір кількості та часу народження дітей залежно від віку і здоров’я батьків.

Несприятлива екологічна ситуація в Україні, ускладнена наслідками Чорнобильської катастрофи, посилила генетичний тягар. Збільшується народжуваність дітей із вродженими вадами розвитку (у 1980 році – 6 тисяч, у 1994 році – 34 тисячі). На обліку в медичних закладах перебуває близько 275 тисяч дітей з психічними захворюваннями і понад 25 тисяч – з дитячим церебральним паралічем.

Важливим фактором збереження здоров’я жінок і дітей, зниження материнської і дитячої смертності, поліпшення демографічної ситуації в цілому є планування сім’ї.
Викликає занепокоєння проблема раннього початку статевого життя у підлітків, профілактики і виявлення у них гінекологічних та венеричних захворювань, запобігання небажаній вагітності у ранньому віці.

Фастівський міський центр соціальної служби для сім’ї, дітей та молоді проводить роботу з молодими сім’ями для забезпечення соціальної профілактики сімейного неблагополуччя. Центр надає соціальну допомогу та послуги з метою запобігання небажаних складних обставин у дітей та молоді. Програму “Планування сім’ї” впроваджують для роботи з молодими сім’ями, надання допомоги батькам у розв’язанні складних питань сімейного виховання. Протягом 24-26 квітня у рамках “Тижня планування сім’ї фахівці із соціальної роботи виступили з лекціями перед десятикласниками фастівських першої та п’ятої шкіл. Ці лекції покликані розпочати підвищення демографічної культури підлітків, здійснення заходів щодо поліпшення інформування про сучасні засоби цивілізованого планування сім’ї, регулювання дітородної активності людини; створення інформаційної системи забезпечення населення знаннями з питань сучасної сексуальної і репродуктивної поведінки і контрацепції, залучення засобів масової інформації до висвітлення проблем планування сім’ї і сексуальної культури, сімейно-шлюбних стосунків, удосконалення системи підготовки дітей, підлітків, молоді до сімейного життя; забезпечення високої якості рекомендацій, інформації, освіти в сфері планування сім’ї.

Фастівський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді