Актульні новини Фастова і Фастівського району

Чи можна звільнити вагітну жінку?

“У мене як приватного підприємця працює вагітна . Але вже місяць, як вона прогулює роботу, медичних довідок про те, що була у лікарні, не приносить. Розумію, що в такому стані буває по-всякому, і якби вона справді ходила в медичний заклад, то я б і слова не сказав. А її в робочий час неодноразово бачили то в магазині, то в кафе з подругами. Тобто вона справді прогулює. Роботу, яку вона повинна виконувати, мені доводиться перекладати на інших і доплачувати їм за це. У декретну відпустку ця жінка піде лише через чотири місяці. Знаю, що вагітних за законом не можна звільнити, але ж саме для таких випадків повинні бути винятки. Якщо так, то як мені краще вчинити?”

Консультує Альона РОМАНОВА, член Всеукраїнської коаліції з надання правової допомоги:

– Відповідно до статті 184 Кодексу законів про працю України, звільнення вагітних і жінок, які мають дітей віком до трьох років (шести років – частина шоста статті 179), одиноких матерів за наявності дитини віком до чотирнадцяти років або дитини-інваліда з ініціативи власника або уповноваженого ним органу не допускається, крім випадків повної ліквідації підприємства, установи, організації, коли допускається звільнення з обов’язковим працевлаштуванням. Обов’язкове працевлаштування здійснюється також у випадках їхнього звільнення після закінчення строкового трудового договору. Ці категорії жінок не можна звільняти не лише на підставах, передбачених ст. 40 і 41 КЗпП, а й на інших підставах, які кваліфікуються як звільнення (розірвання) трудового договору з ініціативи власника.
Тому у такій ситуації звільнити жінку без її бажання неможливо.

www.ukurier.gov.ua