Актульні новини Фастова і Фастівського району

Соціальний захист “чорнобильців”

Наша держава опікується громадянами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи . Одним із напрямів цієї опіки є надання пільг і компенсацій постраждалим особам. У Фастівському районі цими питаннями у межах своїх повноважень займається управління соціального захисту населення райдержадміністрації. Відповідно до Закону України “Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” та Порядку використання коштів державного бюджету для виконання програм, пов’язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, відділ компенсацій, надання статусу та оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, проводить нарахування та виплати допомог і компенсацій, передбачених чинним законодавством. Зокрема, це:

– щомісячна виплата компенсації вартості продуктів харчування;
– щорічна виплата допомоги на оздоровлення;
– одноразова компенсація за шкоду, заподіяну здоров’ю особам, які стали інвалідами, одноразова компенсація сім’ям, які втратили годувальника, смерть яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою;
– компенсаційні виплати сім’ям на дітей, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи;
– доплата за роботу на радіоактивно забруднених територіях;
– відшкодування додаткової відпустки;
– відшкодування щорічної відпустки працівникам, які працюють на територіях радіоактивного забруднення;
– виплата у разі вивільнення працівників у зв’язку з ліквідацією, реорганізацією підприємства, установи, організації, скорочення чисельності або штату працівників;
– відшкодування вартості проїзду.

Крім того, законодавством передбачено оздоровлення постраждалих осіб та потерпілих дітей шляхом видачі їм санаторно-курортних путівок. Потерпілим 3-4 категорій надаються пільгові путівки (вноситься доплата 25 та 50 відсотків відповідно), а для постраждалих 1-2 категорій, дітей до десятирічного віку у супроводі одного з батьків (за наявності посвідчення) такі путівки безкоштовні. Так само безкоштовно оздоровлюються і школярі у складі груп. Громадянам надано право вільного вибору санаторно-курортних закладів відповідно до профілю захворювання.

Розпорядженням голови адміністрації створено робочу групу, яка надає допомогу громадянам з числа інвалідів внаслідок каліцтва або захворювання (категорія 1) та осіб, які внаслідок Чорнобильської катастрофи втратили годувальника, в поданні документів на комісію, що діє при Київській ОДА (видача довідки про заробітну плату, одержану за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках, у разі, якщо підприємство, установу або організацію ліквідовано без правонаступника).
З усіх питань, пов’язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, звертайтеся до управління соціального захисту населення Фастівської райдержадміністрації щоденно з 8.00 до 17.00 за адресою: м Фастів, вул. Соборна,16. Тел.: 5-12-61, 5-21-10.

Ярослав Семець,
начальник управління соціального захисту населення Фастівської РДА