Актульні новини Фастова і Фастівського району

Мої правила безпеки

Серед найголовніших порушень прав людини в сучасному світі актуальним є злочин, який має багато назв – “біле рабство”, “торгівля людьми”, “контрабанда людьми”. Саме ця тема була основою семінару-тренінгу з питань запобігання торгівлі людьми, організованого й проведеного Київською обласною державною адміністрацією.

За оцінками експертів щорічно 1-2 мільйони жінок і дітей стають “живим товаром”. Як убезпечити себе, своїх близьких і знайомих від тенет рабства? Запам’ятай декілька порад, які допоможуть тобі уникнути величезних проблем у твоєму житті.

– Я нікому не довіряю свій паспорт або своє свідоцтво про народження. Документи, що засвідчують мою особу, завжди знаходяться тільки у мене або у моїх батьків.

– Я не відповідаю на пропозиції, які викликають почуття дискомфорту або сорому.

– Будь-який документ, який я підписую (трудовий договір, угода з учбовим закладом та ін.), повинні бути написані зрозумілою мені мовою та містити інформацію про умови (оплата, вихідні дні, робота у святкові дні, медичне страхування), місце та час моєї майбутньої праці чи навчання.

– Я залишаю вдома детальну інформацію про майбутнє місце перебування з адресою та контактними телефонами, копію свого паспорта та контракту, своє фото та адреси людей, до яких я їду.

– Якщо я опинюсь у скрутній ситуації або мені хтось погрожуватиме, я обов’язково розкажу про це людям, яким я довіряю. Звернуся до міліції, служби у справах дітей, зателефоную на Національну “гарячу лінію” з питань запобігання торгівлі людьми.

Торгівля людьми ближче, ніж може здаватися. Подбай про власну безпеку!
Проконсультуйся:

– Національна “гаряча лінія” з попередження торгівлі людьми 0 800 500 335 зі стаціонарних або 386 з мобільних телефонів (дзвінки в межах України безкоштовні);

– телефон служби у справах дітей та сім’ї виконавчого комітету Фастівської міської ради з питань протидії торгівлі людьми 5-35-51.

Олена УЖВЕНКО, головний спеціаліст служби у справах дітей та сім’ї