Актульні новини Фастова і Фастівського району

Про введення в обіг пам’ятних монет “70 років визволення України від фашистських загарбників”

Національний банк продовжує традицію увіковічення історичних подій у пам’ятних монетах. 21 жовтня п.р. введено в обіг пам’ятні монети номіналами 20 гривень (срібло, маса 62,2 г, діаметр 50 мм) та 5 гривень (нейзильбер, маса 16,54 г, діаметр 35 мм) присвячені остаточному визволенню у жовтні 1944 року України, яка опинилася в епіцентрі війни СРСР з нацистською Німеччиною.

Українською землею прокотився руйнівний воєнний вал – міста і села були зруйновані, економіка знищена, людські втрати обчислювалися мільйонами. Воєнні дії відбувалися на території України протягом 40 місяців, битва за визволення України складалася з 11 стратегічних і 23 фронтових операцій.

Монету номіналом 20 гривень виготовлено зі срібла 925 проби, тираж – 2 тисячі штук. Монету номіналом 5 гривень виготовлено з нейзильберу, тираж – 30 тисяч штук.

На аверсі монет розміщено: угорі – малий Державний Герб України, у центрі – рядки з вірша Павла Тичини: Я ЄСТЬ НАРОД,/ЯКОГО ПРАВДИ СИЛА/НІКИМ ЗВОЙОВАНА ЩЕ НЕ БУЛА./ЯКА БІДА МЕНЕ,/ЯКА ЧУМА КОСИЛА! -/А СИЛА ЗНОВУ РОЗЦВІЛА…/ ПАВЛО ТИЧИНА, праворуч від яких зображено польовий букет з волошок, колосся та червоного маку (використано тамподрук) та розміщено логотип Монетного двору Національного банку України.
 
На реверсі монет розміщено стилізовану композицію: дві жіночі фігури як уособлення скорботи та радості на тлі карти України (праворуч) та написи: 28/ЖОВТНЯ/1944, 22/ЧЕРВНЯ/1941 (ліворуч), ВИЗВОЛЕННЯ/УКРАЇНИ/ВІД ФАШИСТСЬКИХ
/ЗАГАРБНИКІВ (унизу).  

Авторами дизайну є художники Володимир Таран, Олександр Харук, Сергій Харук; у виготовленні брали участь скульптори Анатолій Дем’яненко та Володимир Дем’яненко.

Придбати пам’ятні монети можна у банків-дистриб’юторів Національного банку України з продажу пам’ятних монет (список дистриб’юторів розміщено на сайті Національного банку України www.bank.gov.ua).
З початку 2014 року Національним банком України випущено в обіг 27 пам’ятних монет за різною тематикою, зокрема, присвячених видатним особистостям, визначним подіям, пам’яткам української історії. Кожна монета завдяки неповторному художньому рішенню та бездоганній якості карбування може бути оригінальним подарунком та здобутком для колекціонерів.