Актульні новини Фастова і Фастівського району

СКП «БРОВАРСЬКА РИТУАЛЬНА СЛУЖБА» оштрафовано за розроблення та подання на затвердження до виконавчого комітету броварської міської ради економічно необґрунтованої вартості послуг

На засіданні Адміністративної колегії Київського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України на СКП «Броварська ритуальна служба» накладено штраф у розмірі 34 тис грн за зловживання монопольним становищем на ринку надання послуг з копання могил, у територіальних (географічних) межах кладовищ міста Бровари Київської області, що може призвести до ущемлення інтересів споживачів
Наказом Державного комітету України з питань ЖКГ від 19.11.2003 № 194 «Про затвердження Єдиної методики визначення вартості надання громадянам необхідного мінімального переліку окремих видів ритуальних послуг, реалізації предметів ритуальної належності» затверджено Єдину методику визначення вартості надання громадянам необхідного мінімального переліку окремих видів ритуальних послуг, реалізації предметів ритуальної належності.

Відповідно до пункту 4 Єдиної методики адміністративні  витрати включаються до тарифів у розмірі, що не перевищує 15% планованої виробничої собівартості.
Проаналізувавши розрахунки вартості послуг з копання могил що були подані СКП «Броварська ритуальна служба» на затвердження до Броварської міської ради,

Відділенням встановлено, що до вартості послуг з копання могил вручну в зимовий та літній періоди Підприємством включено адміністративні витрати, розмір яких перевищує 15% планованої виробничої собівартості. Так, до калькуляції вартості послуги з копання могили вручну в літній період та послуги з копання могили вручну в зимовий період Підприємством включено адміністративні витрати у розмірі 15,5% планованої виробничої собівартості, що на 0,5% перевищує розмір, передбачений Єдиною методикою.

У випадку ж відсутності значної конкуренції на відповідному ринку, вищезазначені дії можуть призвести до настання негативних для споживача наслідків та були б неможливими за умов існування конкуренції на цьому ринку.
Під час розгляду справи Відділенням СКП «Броварська ритуальна служба» порушення припинило. На підтвердження зазначеного Підприємством надано копію рішення  виконавчого комітету Броварської міської ради.

ПРЕСС-СЛУЖБА КИЇВСЬКОГО ОБЛАСНОГО ВІДДІЛЕННЯ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ    м. Київ,І. Клименка, буд. 5/2
тел. (044) 275-39-53;
факс (044) 275-38-51
Е-mail:  kv@amcu.gov.ua