Актульні новини Фастова і Фастівського району

Суди підтвердили рішення адміністративної колегії Київського обласного територіального відділення щодо визнання антиконкурентними дії суб`єктів господарювання на ринку роздрібної реалізації бензинів

Суди підтвердили рішення адміністративної колегії Київського обласного територіального відділення щодо визнання антиконкурентними дії суб`єктів господарювання на ринку роздрібної реалізації бензинів

Господарський суд м. Києва та Київський апеляційний господарський суд підтвердили рішення адміністративної колегії Відділення, щодо вчинення антиконкурентних узгоджених дій СП ТОВ «КЕРШЕР», ТОВ «АЛЬЯНС ХОЛДИНГ», ПІІ «ЛУКОЙЛ УКРАЇНА», ТОВ «Торговий дім «Континіум-Галичина» на ринках роздрібної реалізації низькооктанових та високооктанових бензинів у межах м. Біла Церква та Білоцерківського району Київської області
Враховуючи, що розгляд цієї справи в судах тривав більше чотирьох років, порушники конкурентного законодавства всіма засобами намагалися уникнути виконання рішення, наведемо її історію.

Одинадцятого лютого 2010 року адміністративна колегія Відділення прийняла рішення, згідно якого дії СП ТОВ «КЕРШЕР», ТОВ «АЛЬЯНС ХОЛДИНГ», ПІІ «ЛУКОЙЛ УКРАЇНА», ТОВ «Торговий дім «Континіум-Галичина» щодо одночасної (синхронної) зміни цін на бензин марок А-76(80), А-92, А-95 протягом жовтня та грудня 2008 року і встановлення їх на однаковому рівні у територіальних межах м. Біла Церква та Білоцерківського району Київської області, визнала порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, у вигляді антиконкурентних узгоджених дій вищевказаних суб’єктів господарювання, що призвели до обмеження конкуренції.

За вчинене порушення на СП ТОВ «КЕРШЕР», ТОВ «АЛЬЯНС ХОЛДИНГ», ПІІ «ЛУКОЙЛ УКРАЇНА» накладені штрафи у розмірі 17 тис грн на кожного (станом на момент прийняття цього рішення, це максимальна сума, що могла бути накладена адміністративною колегією територіального відділення), на ТОВ «Торговий дім «Континіум-Галичина» накладено штраф у розмірі 7 тис грн.

У квітні 2010 року СП ТОВ «КЕРШЕР», ТОВ «АЛЬЯНС ХОЛДИНГ», ПІІ «ЛУКОЙЛ УКРАЇНА» не погоджуючись з висновками Відділення звернулись до Господарського суду м. Києва з позовами про визнання недійсним вищевказаного рішення. Позови були прийняті та об’єднані в одну справу.

У серпні 2010 року пісня низки судових засідань, розпорядженням Голови Господарського суду м. Києва, справу було передано на розгляд колегії суддів.
У жовтні 2010 року СП ТОВ «КЕРШЕР», ТОВ «АЛЬЯНС ХОЛДИНГ», ПІІ «ЛУКОЙЛ УКРАЇНА» у судовому засіданні подали клопотання про призначення у справі судово-економічної експертизи. Господарським судом м. Києва клопотання було задоволено, проведення експертизи доручено Київському науково-дослідному інституту судових експертиз. Витрати по оплаті експертизи, покладено на суб’єктів господарювання. Провадження у справі було зупинено до її проведення та витребувано оригінали 5 томів справи у Відділення.

9 грудня 2013 року Відділення звернулось до Господарського суду м. Києва з клопотанням про ознайомлення з матеріалами справи.

У квітні 2014 року від Київського науково-дослідного інституту судових експертиз до Господарського суду м. Києва повернулась справа разом з висновком судово-економічної експертизи. Відповідно до Експертного висновку, зміни СП ТОВ «КЕРШЕР», ТОВ «АЛЬЯНС ХОЛДИНГ», ПІІ «ЛУКОЙЛ УКРАЇНА» цін на бензини, за твердженням експерта «…були зумовлені економічними причинами…» та не залежали від вказаних суб’єктів господарювання. Також, на думку експерта, вказані дії суб’єктів є проявом маркетингової політики на підприємствах.

Не погоджуючись із висновками експерта Відділення надало суду письмові пояснення, зокрема, що не погоджується з висновком експерта, так як вважає, що ним була проаналізована лише частина економічних факторів, які впливають на ціну, а саме: індекс інфляції, курс валют, зміна мінімальної заробітної плати без врахування інших економічних показників. Також експертом не спростовано застосування єдиної маркетингової політики тощо.

У серпні 2014 року колегія суддів Господарського суду м. Києва у задоволенні позовів СП ТОВ «КЕРШЕР», ТОВ «АЛЬЯНС ХОЛДИНГ», ПІІ «ЛУКОЙЛ УКРАЇНА» відмовила повністю. Зустрічні позови Відділення про стягнення штрафів – задовольнила повністю.
У вересні 2014 року СП ТОВ «КЕРШЕР», ПІІ «ЛУКОЙЛ УКРАЇНА» подали до Київського апеляційного господарського суду апеляційну скаргу на рішення Господарського суду м. Києва.

25 вересня 2014 року колегія суддів Київського апеляційного господарського суду прийняла постанову, якою апеляційні скарги було залишено без задоволення, а рішення Господарського суду м. Києва – без змін.

ПРЕСС-СЛУЖБА КИЇВСЬКОГО ОБЛАСНОГО ВІДДІЛЕННЯ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ    м. Київ,І. Клименка, буд. 5/2
тел. (044) 275-39-53;
факс (044) 275-38-51
Е-mail: kv@amcu.gov.ua  

Голова Відділення                                                                                                    С. Гудзенко