Актульні новини Фастова і Фастівського району

Гикавка: налякати чи нагодувати?

Гикавка – це часті й різкі скорочення діафрагми. Причини най­частіше пов’язані з харчуванням. Можливо, проковтнули занадто ­великий шматок , швидко випили багато рідини, переїли, або, ­нав­паки, голодні. Трапляється таке й за незручної пози, а також у випадку переляку або нервового перенапруження.

Отже, щоб позбутися гикавки, можна випити води з льодом, по­смоктати шматочок лимону, з’їсти чайну ложку цукру. Також можна помасажувати великим пальцем піднебіння, обережно потягнути язика великим і вказівним пальцями. Допомагають дихальні вправи: потягуючись, глибоко подихати або, закинувши голову назад, затримати дихання й порахувати про себе до десяти, після чого швидко видихнути.

Гикавка припиняється, якщо починаються інші рефлекторні дії: чхання або блювання. Можна їх спровокувати, понюхавши перець або засунувши два пальці в рота. Зазвичай гикавка минає за кілька хвилин і не несе ніякої шкоди. Лікарська допомога необхідна, якщо цей процес не припиняється дві доби (це вже не звичайна гикавка, а особливий процес, який буває лише в тяжкохворих людей, про що свідчать і багато інших симптомів).