Актульні новини Фастова і Фастівського району

Державна архітектурно-будівельна інспекція України інформує

 

Максим Мартинюк: «Новий закон про «будівельну амністію» запрацює орієнтовно з березня 2015 року»

Державна архітектурно-будівельна інспекція України розробляє Порядок введення в експлуатацію самочинно збудованих об’єктів , який буде затверджений наказом Мінрегіону в рамках так званої «будівельної амністії». Орієнтовно з березня 2015 р. усі самочинно побудовані споруди, які підпадають під дію амністії, можна буде легалізувати. Про це повідомив голова ДАБІ України Максим Мартинюк в ефірі Національного радіо.

Голова Держархбудінспекції оприлюднив перелік документів, які потрібно зібрати аби скористатися «будівельною амністією». Зокрема, це:

–  Документ, що підтверджує право власності на земельну ділянку, де збудований об’єкт;

–  Звіт-обстеження технічного стану конструкцій споруди (замовляється громадянином у сертифікованого спеціаліста);

–  Технічний паспорт інвентаризації споруди.

Зібравши цей пакет документів, слід звернутися до місцевого департаменту чи управління ДАБІ України. Документація буде опрацьована і Інспекція зареєструє декларацію про введення об’єкту в експлуатацію. При цьому жодні штрафи з громадян стягуватись не будуть.

Максим Мартинюк підкреслив, що в новому Порядку будуть встановлені запобіжні механізми, які не дозволять недобросовісним забудовникам легалізувати самобуди, що зведені протягом останніх років.

«Попередні «будівельні амністії» не охопили свою цільову аудиторію – приватні та господарські будівлі площею до 300 кв. м., побудовані до початку 2011 року – наголосив Максим Мартинюк. – Натомість дехто спробував видати свою щойнозбудовану самочинну споруду за таку, що підпадає під амністію. Ми врахували цей досвід. І тепер поряд з наданням інших документів, слід буде підтвердити, що об’єкт має вік більше ніж чотири роки. Наприклад, таким підтвердженням може бути оплачений рахунок за комунальні послуги».

«Закликаю усіх громадян, чиї самобуди підпадають під «амністію», скористатися нагодою та легалізувати ці будівництва, – заявив Максим Мартинюк. – Сподіваюсь, що до березня поточного року усі підготовчі роботи завершаться і громадяни зможуть реалізувати своє право на узаконення самочину».

Нагадаємо, що 13 січня Верховна Рада України за основу та в цілому ухвалила Закон “Про внесення змін до Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності” щодо прийняття в експлуатацію об’єктів будівництва, збудованих без дозволу на виконання будівельних робіт” (№1059). Сьогодні він знаходиться на підписі у Президента України.

Прес-служба ДАБІ України

Довідки за телефоном: (044) 291-69-05

 

Департамент ДАБІ у Київській області в минулому році на 63% скоротив кількість відмов у реєстрації дозвільних документів

У 2014 році в Інспекції архітектурно-будівельного контролю у Київській області змінено 30% кадрового складу. Також Інспекція та її наступник Департамент ДАБІ у Київській області за рік налагодив роботу 12-ти консультаційних центрів в регіоні та на 63% скоротив кількість відмов у реєстрації дозвільних документів.

Про це повідомив директор Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у Київській області Олексій Кудрявцев під час участі у круглому столі «STOPкорупції у Київській області».

«Існувало кілька складових корупційних ризиків в нашій державній установі, – відзначив Олексій Кудрявцев. – По-перше, це деякі співробітники, які роками працювали в системі і створювали умови для корупції. По-друге, це діяльність так званих посередницьких фірм, які під видом юридичних послуг збирали кошти із забудовників. По-третє, на рівень корупції впливає влада на місцях, яка була обрана ще у 2010 році. І, нарешті, один із вирішальних факторів – рівень зарплати державних службовців».

Керівник Департаменту ДАБІ у Київській області підкреслив, що в минулому році здійснено цілий комплекс антикорупційних дій. Зокрема, звільнено до 30% особистого складу Інспекції, відкрито 12 консультаційних центрів на території області, щоб громадяни отримували безкоштовні консультації, а не платили фірмам-посередникам. У планах Департаменту продовжувати облаштування таких центрів.

Також створений телефонний консультаційний центр ДАБІ, куди лише за грудень надійшло більше 1200 дзвінків. Олексій Кудрявцев відзначив, що в 2014 р. на 63% зменшена кількість відмов порівняно з позаминулим роком.

«Наприклад, у грудні 2014 р. до Департаменту надійшло 2712 документів на реєстрацію. З них лише у 112 випадках отримані відмови. Тобто це 5% від загальної кількості. Також індикатором роботи є зменшення кількості скарг в минулому році на 34%», – повідомив Олексій Кудрявцев.

 

Прес-служба ДАБІ України

Довідки за телефоном: (044) 291-69-05