Актульні новини Фастова і Фастівського району

Інколи “знати” дорівнює “жити”

3 початку листопада в Україні почастішали випадки загиблі дітей на пожежах. Такі трагічні випадки сталися, зокрема, в Донецькій, ­Миколаївській, Дніпропетровській та Київській областях, а на ­Херсонщині й Сумщині шістьох дітей було госпіталізовано через отру­єння чадним газом. Тож знову й знову звертаємо увагу дорослих не тільки на необхідність неухильного дотримання правил протипожежної безпеки, а й на те, що потрібно навчати цим правилам дітей. І так само треба розповідати їм, що слід робити, якщо пожежа все ж виникла. Перевірте, чи діти запам’ятали ці правила.

Основні правила поведінки при пожежі

Що робити, якщо в квартирі виникла пожежа і поруч немає дорослих

• Не панікувати, постаратися бути зібраним і уважним.

• Викликати пожежну службу за ­телефоном 101. Повідомити своє прізвище, точну адресу, поверх, сказати, що і де горить.

• Якщо можливо, повідомити про пожежу сусідам.

• Невелике загоряння можна спробувати загасити підручними засобами, якщо в будинку немає вогнегасника: крім води, яку необхідно у щось набирати, підійде мокра тканина (простирадла, рушник) чи щільна ковдра, а також пісок, земля, якщо вони є в будинку.

• Не намагайтеся загасити сильну пожежу самостійно, постарай­теся якомога швидше залишити примі­щення.

• Не можна ховатися під ліжко, в шафи, у ванну кімнату, потрібно постаратися залишити квартиру.

• Дим не менш небезпечний, ніж ­вогонь. Якщо в приміщенні дим, треба закрити ніс і рот вологими хусткою або шарфом, лягти на підлогу і повз­ком пробиратися до виходу – ­внизу диму менше.

• Якщо загорівся побутовий елек­троприлад, спробуйте висмикнути вилку з розетки або знеструмити ­через електрощит.

• Якщо загорівся телевізор, його ­необхідно знеструмити і накрити щільною тканиною; якщо він продовжує горіти, можна спробувати залити воду через отвір в задній стінці, тільки при цьому, з метою безпеки, потрібно стояти збоку, оскільки екран може вибухнути.

• Якщо пожежею охоплена одна з кімнат, потрібно щільно закрити двері до неї і постаратися ущільнити їх ­змоченими у воді ганчірками там, де є щілини, щоб не проходив дим.

• Якщо горить сусідня квартира, і в тамбурі та на сходовому майданчику вогонь, а відтак немає мож­ливості вийти сходами на вулицю, необхідно ущільнити вхідні двері в квартиру і поливати їх водою до приїзду пожежної бригади.

• Якщо доведеться пробиратися через приміщення, охоплене вогнем, потрібно облити себе водою, намочити ковдру або покривало, накри­тися ним, набрати в легені повітря, постаратися затримати дихання і якомога швидше подолати небез­печне місце.

• Якщо немає можливості вибра­тися з палаючої квартири, треба вийти на балкон, щільно закривши за собою двері. Краще не спускатися з балкона за допомогою простирадл чи мотузок – це дуже небезпечно.

• Під час пожежі в під’їзді ліфт може відключитися, тому користуватися ним не можна в жодному разі.

Важливим аспектом у навчанні дітей шкільного віку правилам пожежної безпеки є безпосередня участь батьків у цьому процесі. Батькам необхідно не тільки нагадувати дітям про заходи пожежної безпеки, а й самим неухильно дотримуватися цих правил, щоб запобігти виникненню пожеж. Не можна залишати на видних місцях сірники, запальнички, слід стежити за справністю елек­тро­приладів, ступенем зношеності ізоля­ції електрошнурів, ховати від дітей ємності з хімікатами та горючими речовинами і т.п.

Батькам необхідно якомога час­тіше проводити бесіди з дітьми про те, як вони повинні поводитися при виникненні надзвичайних ситуацій.

Шановні батьки!

Головне управління ДСНС Укра­їни у Київській області вкрай стурбо­ване зростанням кількості пожеж та загибелі на них людей, особливо дітей.

Тому звертаємося до вас з проханням:

– не залишайте без нагляду на тривалий час своїх малолітніх дітей;

– такі небезпечні предмети, як сірники та запальнички, зберігайте лише в місцях, недоступних для малечі;

– не дозволяйте їм користува­тися електронагрівальними та газовими приладами, слідкувати за розпаленими печами;

– забороняйте їм хоч і привабливі, але водночас небезпечні забави з петардами, саморобними хлопавками та іншими вогненебезпечними предметами;

– пояснюйте дітям небезпеку і ­наслідки гри з вогнем. Зробіть все, щоб небезпечні ігри дітей з вогнем стали неможливими!

Олександр МУСІЄНКО,

провідний інспектор
Фастівського РС ГУ ДСНС