Актульні новини Фастова і Фастівського району

Літні грози

Коли гроза вже почалася, визначте, на якій відстані ви знаходитесь від її епіцентру. Порахуйте, скільки секунд пройшло від спалаху блискавки до гуркоту грому. За швидкістю звуку обчислюється відстань. Відповідно до формули розрахунку, одна секунда дорівнює 300 метрів. Приміром, ви нарахували 6 секунд, значить, до епіцентру грози 1800 метрів. Відповідно, у вас є час сховатися.

Вода є хорошим провідником електрики. Тому якщо гроза застала вас біля озера, річки, у жодному разі не купайтеся. Відійдіть від во­дойми щонайменше на 30 метрів. Не забудьте вийняти з кишень металеві предмети.

Якщо під час грози ви знаходитеся в ­будинку, вимкніть всі електроприлади з розеток. Вимкніть світло, закрийте вікна і двері. Врахуйте, що при грозі ні в якому разі не можна топити піч, оскільки через трубу може потрапити блискавка, адже дим має високу провідність. Вимкніть мобільний, стаціонарний телефони. Поки не закінчиться гроза, тримайтеся подалі від них, бо магнітне поле притягує електричні розряди.

Блискавка найчастіше потрапляє у ­високі дерева і ті, які ростуть окремо від інших. Тому якщо ви знаходитесь у лісі, знайдіть невеликий чагарник, сядьте ­навпочіпки і перечекайте в такому положенні грозу. Врахуйте, що вставати на повний зріст, а також лягати на землю не можна: вам потрібно зайняти якомога менше місця на поверхні.

Якщо в грозу ви їдете на автомобілі, зупиніться, припаркуйтеся на узбіччі і заглушіть двигун. Коли ж гроза за­стала вас на мотоциклі, скутері або іншому відкритому транспорті, ­негайно залиште його і відійдіть на відстань не менше 30 метрів.

Знайдіть укриття, якщо при наближенні грози ви перебуваєте на вулиці. Не рекомендується використовувати парасольку, осільки металеві спиці проводять електричний струм. Відійдіть від високовольтних стовпів.