Актульні новини Фастова і Фастівського району

Виводимо іржу з металу

Одним із найбільш дієвих способів боротьби з іржею є використання кислотного розчину. Складається він із рівних пропорцій оцтової та лимонної кислот. Після нанесення суміші на поверхню має пройти не менше двох годин, після закінчення яких місце з іржею потрібно зачистити металевим йоржиком і промити водою.

Найпростіший, але менш дієвий спосіб полягає у використанні содового розчину. У воду додають соду до тих пір, поки не ­утвориться паста. Готову суміш наносять товстим шаром на ушкоджену поверхню і залишають на 15 хвилин. Слід звернути увагу на те, що суміш із харчової соди не слід тримати на виробі довше вказаного часу, оскільки можливе його пошкодження. Найкраще, якщо позитивний результат не був досягнутий з першого разу, повторити процедуру. Після проведення зачистки виріб слід ретельно промити водою і просушити за допомогою сухої ганчірки.

Якщо не хочете експериментувати з народними засобами, можна відправитися в будівельний магазин або магазин з товарами для автолюбителів і придбати там спе­ці­альні засоби для боротьби з іржею. В деяких випадках можна піти іншим шляхом, пофарбувавши пошкоджений металевий предмет фарбою, яка підходить для покриття іржавих поверхонь. Але, звичайно ж, краще намагатися не допускати іржавіння.