Актульні новини Фастова і Фастівського району

“Диво саду” буде справжнім дивом на вашій дачі

 

Для моєї сім’ї помідори — найголовніша культура, тож їх вирощуванням займаємося вже багато років і, як правило, із власного насіння. Торік вирощували декілька десятків їх сортів, які розрізнялися по строках дозрівання, масі, формі і кольору плодів, висоті рослин, стійкості до фітофтори та іншими характеристиками. Урожай щороку маємо високий. І не тільки ми. Це за­свідчили й десятки вдячних листів від дачників, із якими безкоштовно поділилися деякими сортами, насіння яких зібрали більше, ніж потрібно. До речі, щороку поповнюємо свою колекцію новинками, дістаючи ексклюзивні сорти навіть із-за кордону. Із усіх цих сортів залишили близько трьох десятків, враховуючи всі характеристики: найурожайніші, найсмачніші, найстій­кіші до хвороб… Словом, залишили тільки най-, най-, най-…, ті, які най­більше порадували нас за останнє ­десятиліття.

Як і завжди, порадували перевірені часом високоврожайні сорти “Аурига”, “Спокуса”, “Вернісаж” (жовтий і рожевий), які зарекомендували себе ста­більною і високою врожайністю, хорошою зав’яззю плодів у спекотне літо. Вони полюбилися через стійкість до хвороб та раннє достигання. Іншими словами, саджають їх тоді, коли не хочуть ризикувати майбутнім урожаєм. Не під­водять ніколи! Висота до 1,5 м, плоди округлі, вагою до 60-100 грамів, усі – відмінних смакових якостей. Неперевершені для консервування.

Потішив своєю екзотично-казковою “розмальовкою” такий цікавий сорт, як “Пір’їна Жар-птиці”, який створює на грядці красу і настрій. Ці помідори дійсно ніби з казки й до того ж ранні й низькорослі. А “змагається” з ним у красі високорослий, середньостиглий 100-грамовий помідор “Кавунчик” з неймовірно красивим червоно-оран­жевим забарвленням, стійкий до за­хворювань. Та й врожайність висока і стабільна. Щодо ранніх сортів, то неперевершеним, мабуть, тут буде сорт “Товстий Джек” – надранній низькорослий, високоврожайний сорт. Головна ж його перевага – поєднання ранньо­стиглості й великоплідності перших і до того ж дуже смачних плодів.

Високими смаковими якостями та оригінальним кольором вражають також помідори рідкісних сортів “Зеро” та “Білий восковий”. Перший – ранньо­стиглий низькорослий сорт, плоди круглі, великі, червоно­оранжеві, з високим вмістом цукру. Їхня цінність: невибагливість до вирощування, стійкість до перепадів температури, стабільна врожайність. А другий – середньоранній низькорослий сорт з дуже солодкими плодами практично білого кольору вагою до 400 грамів, які мають велике дієтичне значення, показані при алергії та хворобах органів травлення.

Якщо вже зайшла мова про лікувальні властивості помідорів, то тут ­неперевершеним буде сорт “Здорове життя”, який по праву займає чільне місце на моїй помідорній грядці. Це — ранній високорослий і надзвичайно продуктивний сорт, плоди вагою до 30-40 грамів, червоні, високої якості і неповторного смаку, багатогронові з 10-15 помідорами у кожному гроні. Це ­найсолодший з усіх чері-помідорів з ­найвищим вмістом вітамінів. І, як стверджують фахівці, цей сорт має ­під­­ви­­ще­ний вміст лікопину, який є про­­типухлинним засобом, тож і називають його протираковим помідором.

Та окремої розповіді заслуговує сорт “Диво саду”. Вирощуємо його вже декілька років, і він жодного разу не підвів. Плоди “Дива саду” дуже красиві, круглі, червоні, вагою іноді й до кілограма, стійкі до фітофтори, а врожайність – до 20 кілограмів з куща. Але особливо хочеться відзначити їхні смакові якості. Помідори цього сорту ідеальні для ­салатів, а смак томатного соку з них просто неперевершений! Без перебільшення, цей сорт – справжнє диво!

Влітку ми зібрали чималу кількість насіння цього сорту, тому маємо можливість безкоштовно поділитися з городниками. Отож надішлю потроху зерняток усім, хто вкладе у лист підписаний конверт із марками і надішле мені за адресою: Сенчуку А.І., вул. Боженка, 100/27, м. Чернігів-5,14005, і буду щиро радий, якщо й на вашому городі чи дачній ділянці влітку з’явиться “Диво саду”.

Анатолій СЕНЧУК